iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Způsob informování členské základny Vedením SPJF.

Diskuze o SPJF (novinky, nápady, směřování činnosti a fungování Sdružení přátel Jaroslava Foglara)

14.1.2008 22:29
Autor: Hynek, Počet přečtení: 1764

Moderovaná diskuze.

Jakým způsobem by mělo Vedení SPJF informovat své členy o svých rozhodnutích a závěrech svých porad? Co by mělo sdělovat a jakým způsobem? Nebo již není co zlepšit. Vyjádřit se můžete prostřednictvím komentářů. Mluvte pouze k věci a konkrétně - žádné obecné fráze typu "je třeba větší transparentnost", ale spíše názory typu "informační e-mail všem členům sdružení" nebo "článek s obsahem tohoto typu: a), b), c) atd.". Tato diskuze je moderovaná, to znamená, že veškeré komentáře, které budou mimo mísu a budou se věnovat jinému tématu, bez milosti osobně smažu.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 4. července 2011 v 15:40:23


Diskuze ke článku

6. února 2008, 22:10
CapzAdamova

Tak jsem si to prošel, stnovy jsou díky Vojtovi už na webu, stejně jako směrnice. Údaje o dotacích jsou součástí výročních zpráv, letos zatím nic, ale beru na vědomí, že bychom měli aktivně informovat, jakmile nějaké budou. Také čtěte pečlivě zápisy z porad Vedení.
22. ledna 2008, 14:15
MVBobr

INFO: Do tisku se připravuje ALMANACH z brněnské výstavy o životě a díle J. Foglara "Kde oblaka bílá plují..." (8 stran, barevně, formát A4).
19. ledna 2008, 13:38
Tendruhejvojta

Tak všechny nové pohlednice už v sekci sběratelům jsou. V nejbližší době budou přidány i další materiály, zejména stanovy.
17. ledna 2008, 11:39
Hynas

Díky Krizmene. Zamyslíme se nad tím a uvidíme :-)
15. ledna 2008, 23:59
Krizmen

1) Jsem poměrně spokojen se současnou formou informování přes web - kdo chce informace si vždycky najde. 2) Jenom bych se přimlouval za aktuální zveřejňování stanovisek a informací o dění v SPJF, které se nemusí nutně týkat jen sběratelských záležitostí, byť i tyto informace vítám, ale třeba info o dotacích, táborech, dění ve vedení (diskuse k aktuálním problémům Sdružení)... 3) Současně upozorňuji, že na stránkách www.spjf.cz nejsou zveřejněny aktuální stanovy, není tam zveřejněn kompletní přehled publikací SPJF (chybí v něm např. publikace Hromadné dopisy Jaroslava Foglara), naskenované ulčovky a propagační kartičky. Chápu ale, že je to především o tom, že si někdo udělá prostě čas a i tyto věcí na web dá. 4) Vedení by mělo zapracovat na INTERNÍ komunikaci s členy, třeba formou rozšířeného "písmenkového zpravodaje". Předešlo by se tím různým exscesům. Komunikace směrem na veřejnost je myslím naopak až dost /web, kartičky, pohlednice, záložky, Bobří stopa.../
15. ledna 2008, 09:44
Hynas

Díky Turbovi za konkrétní připomínky.
15. ledna 2008, 08:07
Turbomysak

Pokud je problém v chápání pojmu "větší transparentnost / průhlednost SPJF", pak jej tedy vysvětlím:
 • vydávání oficiálních prohlášení Vedení ke konkrétním problémům SPJF (finance, lidé, podněty), zveřejňování usnesení i všech interpelací Vedení (zveřejnění reakce a postoje Vedení i plného textu samotného podnětu - viz dotazy k zápisu z Porady o jaké dopisy se jednalo).
 • zviditelnění průhlednosti finančních toků a dotací, na co jsou ve Sdružení využívány; poslední dobou se rozšiřuje i trend daný slušností neziskových organizací mít transparentní účet (tj. každý se může skrze internet podívat, jak se točí peníze na účtu dané neziskovky, odkud jaké dostala a co se kde platilo - takhle to třeba mám i já ve svém turistickém oddíle).
 • zpřehlednění plánu akcí a aktivit, podnítit dlouhodobé plánování akcí s krátkodobým upřesňováním - prostě udělat rámcový celoroční či půlroční Kalendář akcí (zde je možná varianta již existující aplikace takového webového Kalendáře akcí).
 • Pro větší názorovou jednotnost a otevřenost možná není úplně od věci opravdu rozjet nějakou boardovou diskuzi, kde by členové Vedení zodpovídali otázky členů SPJF. Pak se vyhnete mnohdy trapnému dotazování se kamarádů, známých či rodičů dotyčné osoby, co se s tím Vaším malým bobánkem vlastně děje, že tak brojí proti Sdružení, kdo mu co udělal, apod.

 • To bych považovat za základní stavební kameny, pro zlepšení průhlednosti (transparentnosti) organizace a jejího fungování. Úplně stejně by se asi měli ke své činnosti postavit i pobočky, protože např. Bohousek.cz je mnohdy vyrazně informačně hodnotnější portál, než-li oficiální stránky SPJF a některé články z Bohouška by podle mého skromného názoru měly být vydány přímo na oficiálních stránkách Sdružení.
  Možná by nebylo od věci stanovit jasná pravidla, kde se co na webu bude zveřejňovat (závěry z porad, reportáže z akcí, tipy a zajímavosti, pozvánky na akce, oficiální prohlášení, Výročí, apod.). Aktuálně jsou totiž informace roztříštěné mezi "novými" stránkami SPJF.cz a starou e-Stopou na iKlubovne (nevím, jaký je časový horizont dokončení ani jaký je celkový záměr v budování webu - chápu že se Soki snažil vše převést na SPJF.cz, ale nějak se to zaseklo). Možná jste žádné reakce v tomto směru nezaznamenali, ale věřím (a bohužel i vím, protože se lidí ptám), že pro některé "vzdálenější členy" SPJF (který nemají tak detailní přehled o dění z první ruky, tj. nejsou v pravidelném a přímém kontaktu s někým z Brna) je současný stav dost informačně nepřehledný a lidé nevědí, kde mají co hledat a proč některé informace jsou tam a jiné onde. Taková situace samozřejmě nahrává fámám a hlavně diskuzím na jíných fórech, což není nic příjemného ani pro SPJF, ani pro ostatní uživatele internetu.
  Jinak děkuji Hyňasovi, který mi rozjetím této diskuze potvrdil, že můj podnět o veřejném diskuzním fóru (samozřejmě moderovaném - jiné vzhledem k úrovni diskuzí na internetu ani nemá rozjíždět cenu) je správným tipem.
  Vložení nového komentáře
  *
  *
  *