iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Volnočasová centra

Diskuze o SPJF (novinky, nápady, směřování činnosti a fungování Sdružení přátel Jaroslava Foglara)

5.9.2005 14:20
Autor: Hynek, Počet přečtení: 2214

Rád bych vytvořil diskuzi o volnočasých centrech. Zajímalo by mě, jaký je váš názor na aktivity, které se chystá rozjet Jihomoravská pobočka (viz její sekce), nebo jaké fungují řeba v Třebíči.

Co říkáte na kluby deskových her spojené s hernami RPG (jako např. Dračí doupě), soukromé čajovny spojené s diskuzemi a kulturními akcemi - promítáním fotek i filmů, hudby, s přednáškami? Nebo co byste řekli k "nízkoprahovým klubům" - to jest dílnám (ve kterých si účastníci mohou vyzkoušet výrobu neobvxyklých předmětů, jako např. korálkových náramků, ručního papíru, keramiky), diskuzním večerům či různým hrám pro náhodné příchozí z okolí klubovny? Důležitou součástí je i klubovní činnost - zakládání nových klubů a pomoc při jejich činnosti.
Jistě máte nějakou představu o těchto volnočasých centrech. Mohou být vlastně pořád součástí SPJF? Přilákají nové členy? Jaké aktivity byste v jejich rámci rádi viděli? Jaký je jejich přínos?
Rád uvítám vaše poznámky a rady...
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 28. června 2011 v 05:03:12


Diskuze ke článku

10. května 2006, 11:07
Hwaelos

Souhlas:)
6. dubna 2006, 11:23
Hynas

Není zač :)
4. dubna 2006, 23:27
Turlogh

Díky za uznání parde, jsem potěšen...
24. března 2006, 21:32
Hynas

Ty jo, díky Jardo, teď jsi krásně shrnul můj názor na tohle téma :) Plně souhlasím a asi si ten tvůj text vytisknu a budu ho veřejně prezentovat :)) Ne, dělám si legraci, ale lepší reakce mě nenapadla :)
21. února 2006, 22:43
Turlogh

Ahoj Hynasi. řekl bych, že centra volného času určitě mají svůj smysl. Mohou totiž nabídnout dětem a mládeži kvalitní a zajímavé činnosti. Takže místo toho, aby se dotyční flákali někde bezcílně po ulicích, popřípadě trávili svůj volný čas ještě horším způsobem mohou být, tedy alespoň někteří z nich zaujati nějakou podnětnou a zajímavou činnosti takového centra. Myslím si,(a vzhledem k tomu, že už sedm let v rámci svého zaměstnání dělám na základních školách v Havířově přednášky s preventivní tématikou šikany, drog, násilí a podobných záporných témat v naší společnosti a tudíž již s tím mám jakousi zkušenost), že každé dítko, které se podaří díky takovýmto aktivitám zachránit a obrátit k smysluplnějším cílům je neobyčejně záslužná záležitost. Navíc, pokud vím, jednou z hlavních náplní činností našeho sdružení je věnovat pozornost prevenci dětské kriminality a dalším negativním jevům mezi mládeží,(program: Hledáme lék na dětskou kriminalitu). Toto samo odpovídá na otázky typu smyslu těchto volnočasých center. A taky na to, zda mohou být součástí SPJF. Navíc, jak už tady v komentářích zaznělo, mohou v těchto centrech být klubovny pro kluby a jak je nám všem známo, klubovna je jeden z podstatných základů klubu. Jestli centra přilákají nové členy do SPJF se mi nejeví až tak důležité, pakliže bereme za podstatu dobro pro děti všeobecně a nikoli jenom v rámci SPJF samém. Nicméně se domnívám, že nové členy přivedou. Proč si to myslím? Protože v takovém centru máme obrovskou možnost předvést dětem a vůbec zájemcům o myšlenky Jestřába a našeho sdružení co jim vlastně chceme a můžeme nabídnout. Prostě máme zde příležitost ukázat jim naši činnost v celé šíři. A moje rada pro činnost v takovém volnočasém centru... Pořádat akce a dobré akce, které nejsou jenom zábavné, ale které mají také svůj hlubší smysl a které účastníkům něco dají. Něco, co je bude nutit k dalšímu zamyšlení a tím něco, proč se budou do centra vracet vždy znovu a znovu a znovu....
10. února 2006, 07:42
Nchotchi

Je to fakt supr proč to neni v Praze tam SPJF nemá ani svou klubovnu....
16. ledna 2006, 14:06
Mamut

je to fajn věc, ale nemyslím, že by to mělo výrazný vliv na příliv nových členů do spjf.:-) Každopádně nevidím důvod, proč nevivýjet činnost i pro mimospjfáckou mládež.
21. října 2005, 18:52
Artur

na ky ten klub ny se hodil v Kvasicich okres Kroměříž
14. října 2005, 08:52
MVBobr

O dotaci pro Bednu (na I. pol. 2006) čtěte na stránkách Jihomoravské pobočky.
5. září 2005, 22:32
Krizmen

Já bych byl všemi hlasy pro, kdybych věděl, že půjde o dlouhodobou záležitost, tj. že se o uvedené centrum bude někdo stabilně zajímat a jeho čínnost připravovat třeba 5 let. Že to vezme na sebe jako břímě, že to bude jeho dítě, že tím bude těch pět let a víc žít 24 hodin denně. Nebo, že si najde nástupce. Takhle, někdo si to vezme při studiu jako koníčka, pak dostuduje... odstěhuje se, založí rodinu a a všechno skončí. K tomuto tématu jsem se několikrát vyjádřil v zóně Jihomoravské pobočky. Držím všem palce a vydržte!
5. září 2005, 14:21
Hynas

Diskutujte...
Vložení nového komentáře
*
*
*