Pravidla boje
Podrobnější informace, pravidla a diskuze k vontské bitvě dne 20. května 2017 od 14:00 v Brně nad Pivovarskou uličkou.
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID ID stránky Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníV rámci vontské bitvy proběhnou dva různé druhy soubojů. V tomto článku najdete bližší pravidla pro boj o vlajky i pro vyřazovací boj každého proti každému. Dotazy a diskuze probíhají v komentářích pod článkem.
Pro oba typy soubojů platí stejná pravidla pro vybavení. Každý bojovník může používat libovolné množství nábojů = papírových koulí (viz níže) a maimálně jeden štít (není povinný).
Štít
Štít může být vyroben z jednovrstvé nebo vícevrstvé lepenky (pouze z papíru, nepřípustné jsou štíty dřevěné, látkové, plastové, kovové apod.) o maxcimálním rozměru obdélníka 45 cm × 65 cm. Štít může mít libovolný tvar, pokud se vejde do tohoto maximálního obdélníka. Pokud bude na startu zjištěno, že štít účastníka překračuje tyto rozměry, dostane příležitost ke zmenšení (ořezání) štítu nebo může bojovat bez štítu, případně si z materiálu dostupného na místě vyrobit nový štít.
Štít může být pomalován tématickými kresbami - erbem, znakem stínadelské ulice, skupiny či party, za kterou účastník bojuje nebo jinými hezkými motivy. Tři nejlépe ztvárněné štíty budou v každé věkové kategorii odměněny hlavolamem, knížkou a předplatným časopisu.
Od 12 hodin bude možné si na místě vyrábět štíty a papírové koule z materiálu, který bude v omezeném množství k dispozici. Bude také možné si přiníést vlastní materiál (noviny, lepenku, barvy, provazy, izolepu, náplň do koulí apod.) a případně se o ni podělit s dalšími účastníky akce.
Papírové koule
Boj bude probíhat papírovými koulemi, které mohou být tří různých typů. Nejjednodušší papírové koule lze vytvořit ze zmačkaného novinového nebo časopisového papíru, omotaného dokola iziolepou. tyto koule bude možné si vyrobit také na místě.
Složitější varianta připouští upevnění koule na trenýrkovou gumu, kterou si bojovník ovine kolem ruky tak, aby se mu koule při boji zblízka vždy vrátila do ruky. Pokud dojde k utržení koule v boji, zůstává koule dál použitelná jako běžná koule bez gumy.
Třetí druh tzv. špinavých koulí je náročnější na přípravu, ale může být zajímavou zbraní - kouli z tenké vrstvy novinového papíru lze naplnit moukou, pilinami, potravinářskou barvou nebo sušeným vylouhovaným čajem tak, že při zásahu se papír protrhne a zasype nepřítele práškem. Účastníci, kteří budou chtít používat špinavé koule v boji, je nejprve předloží organizátorům ke kontrole, aby byla zajištěna bezpečnost v boji. Z tohoto důvodu upozorňujeme, že bojovníci jsou povinni se obléci do oděvů, kterým nevadí vypratelné zašpinění.
Použití koulí vytvořených z papírové kaše podle návodu ve foglarovkách není povoleno. Využití jiných materiálů než papíru, izolepy, mouky, čaje a potravinářského barviva je zakázáno!
V boji lze používat jak svoje koule (v libovolném množství, které bojovník unese), tak použité koule ostatních bojovníků, které se budou nacházet na bojišti (vystřílené náboje).
Boj o vlajky
Základním soubojem je boj o vlajky. Účastníci rozdělení do dvou skupin vedených ulicemi Rváčovem a Prumperkem se v této části bitvy pokouší ukořistit vlajku soupeřícího týmu. Vlajky budou umístěny na předem zadaných základnách a proběhnou vždy dvě bitvy, mezi kterými si Prumperk a Rváčov vymění strany. Při zásahu papírovou koulí je v této části hry bojovník povinnen opustit bojiště a jít se „oživit“ na předem dané místo, poté se může vrátit a pokračovat v dobývání vlajky protivníků.
Za vítězný je považován ten tým, který se zmocní vlajky soupeřů a dopraví ji libovolným způsobem do svojí základny. Vlajku je zakázáno poškozovat.
V případě, že se hráč v průběhu boje dostane ke vlajce svého týmu, je povinnen vlajku neprodleně dopravit zpět na základnu. S vlajkou nepřátel je dovoleno nakládat libovolně (tak, aby nebyla poškozena).
Maximální doba boje je 15 minut.
Vyřazovací boj
Zakončením bitvy mezi Rváčovem a Prumperkem v každé věkové kategorii bude vyřazovací boj všech proti všem. V této části bitvy má každý bojovník pouze jediný život a po zásahu papírovou koulí odchází z bojiště. Vítězství získá ulice, jejíž bojovníci budou mít převahu mezi posledními třemi žijícími na bojišti.