iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Význam a cíl Jihomoravské pobočky

diskuze o budoucím vývoji SPJF

28.9.2004 23:10
Autor: Soki, Počet přečtení: 1103

Tak máme tu první velké a široké téma. O čem je JMP?

Nápad založit JMP se zrodil v mé hlavě, proto začnu se vými důvody:

1. Snaha o vytvoření regionální struktury SPJF - mezičlánku mezi vedením a cleny SPJF. Take trochu decentralizace SPJF. Ukazat, ze Brno neni neco extra, ale ze je to proste jeden z rovnocennych dilku mozaiky, stejne jako by mohli byt i jine kraje.

2. V Jihomoravskem kraji probihal rok a pul (od roku 2002 - do zacatku roku 2004) projekt Bobří stezka. Z organizacni skupiny tohoto projektu vzesla JMP s cilem pokracovat v podobnych a jinych aktivitach i po skonceni projektu. Mimochodem behem projektu Bobri stezka bylo uskutecneno JMP temer 30 akci pro mladez a verejnost.

3. Snaha zabranit uniku kadru. Osobam ve vedeni SPJF se za poslednich 10 let nepodarilo udrzet temer nikoho z vice nez desitky nadejnych mladych foglarovcu, kteri byli v urcite dobe aktivni, ale nedostali ve sdruzeni prostor se nejak uplatnit, jejich hlas nebyl slyset, nebyl jim dan prostor vyjadrit se. Odesli do jinych spolku (v lepsim pripade) nebo uplne pryc.

4. Naucit se delat neziskovou mladeznickou organizaci. Donedavna platilo, ze jen dva lide meli znalosti, jak uctovat akce, jak zadat o dotace, co se proplaci, jak se nakupuje, pronajima, skoli ... Aby tito lide nebyli nenahraditelni, bylo idealni zaucit dalsi lidi prave v nhizsim clanku. Jitus, Soki, Cap k tomuto takto mohli pricichnout a spoustu veci se priucit.

Myslim, ze tyto cile se podarilo naplnit k me spokojenosti. Jsou tu i cile dalsi, ktere se zatim nedari.

6. Získat dalsí prostory pro pobocku a tedy i pro cele SPJF. Chteli jsme ziskat, pronajmout kancelar pobocky, aby SPJF v Brne ziskalo nejake solidnejsi zazemi pro jednani s partnery a aby tak uz preplnena klubovna mohla vice slouzit bud jako skladiste nebo jako prostor pro schazeni mladeze a klubu.

7. Vtahnout do cinnosti pobocky co nejvice aktivistu v regionu a pravidelne se schazet a stale si stavet pred sebe nove cile a ty naplňovat.

8. Zajistit pobocce respekt ze strany nejuzsiho vedeni SPJF.

Je tedy co zlepsovat, ale myslim si, ze pobocka ma stale svuj smysl a vyznam. A verim ze tu budou dalsi mladi a nadejni foglarovci, pro ktere muze byt cinnost v ni dobrou prupravou i uplatnenim, jde o to, abychom jim v tomto byli napomocni. Hledeli na pobocku jako na velkou prilezitost pro kazdeho a zajistili, aby ji vedeni SPJF plnne respektovalo.

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 5. července 2011 v 15:55:42


Diskuze ke článku

29. září 2004, 14:34
Jitulka

Je potřeba JMP dát nový impuls protože za tím to vypadá, že téměř umřela. Někde jsme asi udělali chybu. A mnohé cíle se kamsi ztratili,... Samozřejmě pobočka má svůj význam...
29. září 2004, 11:12
Turbomysak

Ok, takže teď to vypadá, že bude potřeba svolat setkání JMP (nejlépe co nejdříve - ještě před VH) a prodiskutovat (více hlav, víc ví - a také má více názorů, což ale je někdy i na škodu) cíle JMP na rok 2005. Toto bych viděl jako první zásadní krok v práci JMP - stanovení si cílů, které budou tvořit oficiální dokument JMP. Cíle by měli být konkrétně specifikovány - jakým způsobem jich chceme dosáhnout, co pro je nutné udělat, kdo bude mít za danou oblast zodpovědnost, tj. kdo se bude v daném směru setkávat s sponzory, partnery, spolupracujícími institucemi. Souhlasím se Sokiho stanoviskem, že vznik místních poboček je vhodných způsobem decentralizace SPJF - přesto pokud pobočka funguje-nefunguje, pak její činnost smysl ztrácí.
Vložení nového komentáře
*
*
*