iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Volnočasové centrum JF

diskuze o budoucím vývoji SPJF

9.12.2004 11:14
Autor: Soki, Počet přečtení: 1170

Je tu otevřen nový projekt na volnočasové centrum Jaroslava Foglara, které by spravovala JM pobočka SPJF. Mělo by jit o prostory zhruba dvou az tri mistnosti ... jedna vetsi klubovna, jedna mensi jako kancelar a sklad. Centrum by mohlo mit nejaky vystiyny nazev, treba Gingo nebo Bobří hráz a sloužit k propagovaní JF, jeho díla a pedagogických metod, ke scházení foglarovcl, jednorázovým akcím, jako klubovna oddílu, klubu deskových her, cajovna, prednasková místnost a další volnočasové aktivity. V soucasné době na tom pracují Soki, Turbomysak a Cap. Vaše názory sem:

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 6. července 2011 v 02:24:46


Diskuze ke článku

22. prosince 2004, 21:54
Hynas

Jsem pro ten termín, je vhodnej už kvůli poradě vedení. Je potřeba pořádně projednat, co vlastně v té klubovně hodláme všechno dělat, a jak.
22. prosince 2004, 11:04
CapzAdamova

V nejbližší době Ježek vydá zápis z jednání vedení Jihomoravské pobočky, kde jsme otázku volnočasového centra řešili. Opravdu zde je problém v tom, že zatím neexistují lidi ochotní se pravidelnými aktivitami v rámci VC zabývat - většina aktivních lidí okolo SPJF je již dosti vytížena (vlastní kluby, stovkaři, redakce časopisu apod.), proto vidím perspektivy VC mnohem více v příchodu nových osob. Proto jsem dříve stál také spíše proti klubovně pobočky, s příchodem KDH schopného alespoň některé činnosti zajistit se však situace podsatně změnila. Mimochoem, termín další schůze pobočky byl stanoven na 5. či 12. 1. Vítám vaše vyjádření.
9. prosince 2004, 23:16
Turbomysak

Ano, Condorova otázka je položena velice správně. Bude tu nakonec snaha (zastoupená konkrétními lidmi) věnovat se aktivně dětem? Ono totiž každý rád přidá ruku k dílu, ale ty šolichy při akcích (zvlášt, pokud je akce pravidelná a pořádaná konkrétním klubem - týmem lidí) jsou trochu jiné, než-li každotýdenní pravidelná činnost - ještě k tomu nehonorovaná. Sami víte, že do klubovny chodíme většinou jak švábi na pivo, tj. když tam něco potřebujeme. Já sám vedu pravidelné tréninky v tělocvičně pro dospělé a někdy to je docela dobrý opruz - ale člověk ví, že prostě jít musí. Totéž platí v tuto chvíli i o deskovkách - nemusím přijít, ale pak logicky nic nebude, protože hry jsou zatím u mě. Proto i mě by zajímalo, zda existují i další lidé, kteří si jsou tohoto vědomi a jsou ochotni do toho jít a vzít si na zodpovědnost vedení nějaké konkrétní aktivity, která by pod Centrem do budoucna fungovala? Opravdu nerad bych, aby celé centrum, které bude organizačně kryté JMP, stálo na aktivitě a volném času dvou či třech jedinců. V rámci pobočky vystupujeme jako celek, takže by možná stálo za to, abychom také jako celek pracovali - v tomto směru nám vzájemná komunikace, především díky osobním záštím, poněkud vázne (i když paradoxně právě spolupráci v týmu se snažíme děcka naučit - ale nám trochu vázne). Podle mě je mnohem důležitější navenek dělat pro děcka (v tom vidím i smysl SPJF). Jenže práce by měla být bez předsudků a osobních záští, i přesto, že to je někdy problém. Osobně si neodpustím říci, že pokud bych stále neposiloval myšlenku toho, že to dělám především pro děcka, tak bych již musel kvůli osobním konfliktům s některými lidmi Sdružení opustit (některé nervy mi za to fakt nestojí). Každopádně Volnočasové centrum je dobrý nápad a pevně věřím, že se nám jej povede zrealizovat. Já jen stále postrádám to široké spektrum aktivit, které bychom tam provozovali (v tom měl Čáp na poradě trochu pravdu). Myslím, že v této oblasti se může realizovat takřka každý člen JMP, který umí něco, co ostatní neumí, popř. se zajímá o nějakou zajímavou oblast, která by mohla zajímat i jiné lidičky ze Sdružení. Popřemýšlejte o tom.
9. prosince 2004, 20:20
Rolf

No ten název...náš oddíl ve Vyškově se jmenuje Gingo a tak bych nepovažoval za nejlepší řešení dávat tento název. Ale můžu napsat klidně nějaké také zajímavé návrhy...
9. prosince 2004, 13:29
Condor

Dobrý nápad, jestli se seženou peníze a poté i prostory, bylo by to super. Je fakt, že Divovšská klubovna je teď před prázdninama tak naplácaná akcema, že Divoši nemají ani kdy si udělat Vánoční nadílku(říkal mně to Jestřáb). Jde také o to, když se prostory a peníze seženou, bude zde někdo na tolik aktivní, aby se dětem pravidelně věnoval?? Díky za reakci na můj názor
Vložení nového komentáře
*
*
*