iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Štěpení sil SPJF a JMP mezi více organizací.

diskuze o budoucím vývoji SPJF

21.11.2004 12:17
Autor: Hynek, Počet přečtení: 1209

Navázání na diskuzi pod článkem na E-stopě "V Brně vznikl Klub deskových her"

Přímé pokračování mého příspěvku na již uvedeném článku: Podle mě je škoda, když se potom na různých propagačních materiálech objevuje Tým Aneté, Halahoj atd. Protože podle mě to štěpí možný příliv členstva přímo do SPJF. Pokud se něco koná v kooperaci s jiným podobným sdružením, nový a případní členové udělají toto:

a) rozdělí se a v nejlepším případě půjdou rovným dílem do všech zúčastněných organizací.

b) zústanou jen v Klubu deskových her a ty podepsané další organizace budou brát jako něco, co jde mimo ně.

Ani jedno není správné! Myslím, že by mělo být jasně řečeno, že jde o aktivitu SPJF. Nikde ve zmiňovaném článku nevidím, že to tak je. Jen to, že se jedná o možném zařazení Klubu deskovýho her Týmu Aneté, jak zní oficiální registrovaný název, pod Jihomoravskou pobočku SPJF. Proč jste to vůbec založili pod týmem Aneté? Proč to není Klub deskových her SPJF? Nebláznněte a děleje tu skvělou a opravdu dobrou práci, kterou odvádíte a za kterou vám děkuji, pod JMP vždy rovnou od začátku. Prosím vás o to. Protože pokud se budeme vždy, když začínáme něco nového, uklánět k nějakým jiným organizacím, sdružením, týmům, apod., nikdy nebude možný ten rozkvět sdružení, který si všichni soudě podle dosavadních článků opravdu přejeme.

A omlouvám se, pokud mě někdo pochopil konfliktně. Tak to nebylo a ani být nemělo. Jen jsem se snažil poukázat na tento malý problém.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 25. června 2011 v 02:43:03


Diskuze ke článku

25. listopadu 2004, 16:28
Hynas

Škoda, že jsem nebyl na té Poradě. Doufám, že bude k dispozici zase pěkný zápis...
24. listopadu 2004, 14:30
CapzAdamova

No a co se týče KDH, tuto Turbomyšákovu iniciativu vcelku vítám a jsem připraven spolupracovat zejména na hledání prostor (nastálo), ve kterých by mohl KDH fungovat. Posazuji ovšem, aby šlo zároveň o oficiální klubovnu pobočky, která by pomohla i v jiných směrech. Ostatně dnes na radě pobočky si o tom jistě řekneme více.
24. listopadu 2004, 14:24
CapzAdamova

Ke spolupráci musím uvést svůj odlišný názor. Ona je toveskrze ošidná věc. Já ze svého pohledu - a zvláště ve velkých městech - vidím situaci spíše jako konkurenci všech OS, než jako spolupráci na jedné velké úžasné věci. Nám jde, pokud jsem to pochopil zejména o to, sehnat do SPJF nové lidi a rozšířit tak členskou základnu. Nevyhneme se tedy tomu, že o ně budeme muset bojovat. To co říká Hyňas o štěpení sil je v zásadě i můj názor. Jedině zřejmé zastřešení všech činností SPJF povede ke kompaktní prezentaci.
22. listopadu 2004, 16:13
Hynas

V tom, že osobní komunikace sdružení chybí, možná máš pravdu, ale jisté je, že kdybych tohle s tebou řešil osobně, určitě by jsi nemusel takhle reagovat a já bych se pak nemusel taky nabrousit :) No nic. I když to odporuje mému názoru, pořád tisíckrát lepší vytvořit Klub deskových her týmu Aneté, než nevytvořit nic. A kdybych věděl, že Krizmen, na jehož popud jsem tento článek napsal, je autorem jednoho konkrétního diskutovaného článku, asi by tato moje reakce vůbec nevznikla. A pokud kdykoliv budeš potřebovat pomoci s jakoukoliv organizací, obrať se na mě a na Hvězdu Severu. :)
22. listopadu 2004, 15:17
Turbomysak

Ano, uznávám, že jsem reagoval přemrštěně a chtěl bych se za to omluvit. Popravdě řečeno - přestává mě práce v SPJF, kde musím pořád bojovat proti větným mlýnům, docela bavit. CHCI DĚLAT CO MĚ BAVÍ A CO BUDE MÍT PRO OSTATNÍ SMYSL. Vždy si velmi vážím lidí, kteří se dokáží pro druhé obětovat - dělat něco, co pro druhé má smysl - ale především DĚLAT. Já už v současnosti nemám sil na to, pokračovat v této činnosti - připadá mi, že to co v SPJF dělám je stále bráno jako útok. A já se pak musím bránit - také útokem. Možná proto dokáži dosáhnout svého. Osobně, než-li komunikaci skrze fórum, oceňuji raději komunikaci osobní. Jenže právě ta možná se Sdružení tolik chybí.
22. listopadu 2004, 14:29
Hynas

Promiň Turbo, jestli jsem se tě dotknul. Možná jsi mě nepochopil, ale já jsem rád, že ten klub deskových her vzniknul. A nesnažil jsem se nic kritizovat, jen jsem sdělil svůj názor. A to, že má být ten klub otevřen pro všechny, je samozřejmost. O to tady vůbec nejde... Možná jsem jen špatně pochopil ten tvůj článek na E-stopě.
To, zda spolupráce více organizací je výhodná či ne, je osobní názor. A opravdu do toho nevidím. Ovšem ve sdružení, konkrétně i v JMP je dost lidí na to, aby tato spolupráce nebyla nutná. S tímhle ale už končím, protože se mi zdá, že nemám dost informací, abych si něco dál domýšlel a vyvozoval.
A ještě jedna věc. Neohánějte se mým zvolením do vedení. Osobně z něj nemám takovou radost, jak by se mohlo zdát, a myslím si, že znám dost lidí, kteří tam měli být místo mě. Třeba ty, Turbo. Tento článek byl napsán jen jako bezprostřední reakce na přečtení zprávy o KDH a komentářů k němu.
21. listopadu 2004, 23:14
Turbomysak

Kdo má zájem, přijde. JÁ PRÁVE V TOMTO VIDÍM PŘESNÝ OPAKK, NEŽ NA KTERÝ HYNAS POUKAZUJE - JÁ CHCI DÍKY TÉTO SLUŽBĚ ZÍSKAT A ROZŠÍŘIT ČLENSKOU ZÁKLADNU SPJF - ZÍSKAT NOVÉ KLUBY. Koukám, že zásadní problém je chápan ve slovu Klub z označení Klub deskových her. Klub deskových her je oficiální označení provozovatele - něco jako KBS, ale neznamená to, že budou pevní a stálý členové, kteří v něm buď budou nebo nebudou. To již dneska není ani žádané, ani moderní. Lidé a děcka a mládež zvláště chtějí volnost a možnost rozhodnout se. A já jim chci dávat alternativu. A totéž přece chcete dělat všichni, ne?
21. listopadu 2004, 23:07
Turbomysak

Jenže já nestahuji nikomu žádné členy. Klub deskových her je pouze služba pro všechny, kdo si chtějí zahrát zajímavé deskovky. Je to stejné, jako že členové SPJF se zúčastňují skautských akcí, stejně tak já zde hodlám bez jakéhokoliv poplatku nebo čehokoliv provozovat a starat se o hernu deskových her. To je můj cíl. JÁ SE SNAŽÍM PRACOVAT PRO VŠECHNY - NE NA SVÉM PÍSEČKU, JAK JE POŘÁD POUKAZOVÁNO. Prostě vidím výsledek a budoucnost neziskových organizací ve vzájemné spolupráci. Proto mám přátele u Pionýrů, u Junáků, u Instruktorů Brno a mnoha dalších organizací. Proto se snažím dělat projekty a akce, které budou otevřené široké veřejnosti - neorganizované i organizované mládeži a dětem. Herna nebude přece uzavřená jen pro nějaký konkrétní okruh lidí. To by pak bylo jak proti smyslu, tak proti podmínkách celého grantového projektu Menzy a IDM-MŠMT, která toto podporuje. Když jdu žádat o sponzorský dar, přirozeně, že jej žádám na činnost SPJF. Žádný Tým Aneté jako oficiální neziskovka přece neexistuje.
21. listopadu 2004, 20:40
Condor

Pro Turba: Turbomyšáku, Hyňas to určitě nemyslel tak zle, jak reaguješ!! Je fakt, když jdeme za 211. HS na nábor do škol, zatím vždy se představujeme, že jsme členy organizace SPJF...
21. listopadu 2004, 20:05
Turbomysak

Ano, Hyňasi, možná dochází ke štěpení sil. Jenže i ty ses raději uklidil a děláš především pro 211.KBS Hvězda severu, než pro JMP. A jak vidno, Halahoj, pracuje s 16+, což jsou lidé, o které se SPJF jina k vůbec nestará a nikdy nestaralo. Takže jaké štěpení? Pokud se zvolením do Vedení cítíš najednou silnější v kramflecích, tak budiž. Osobně mě dosti štve, věčné podrývání cizí práce. Já uznávám, že se i ostatní lidé v SPJF snaží. A snažím se i já, takže bych ocenil, kdybyste přestali věčně rýt. Člověk je šťastný že se mu pro SPJF něco povedlo získat a udělat a vy z toho zase začnete dělat aféru, že se snad chci trhnout. Já se snažím dělat vše jen pro SPJF. Osobně přestávám mít, vzhledem k známosti situace, jakoukoliv chuť aktivně se angažovat v JMP. Popravdě řečeno, povedlo se vám všem, díky vašim "konstruktivním nápadům a kritice" mé usíli a snahu "něco dělat" dosti oslabit. Možná si tedy také sednu a židli a budu čekat, až se budou snažit jiní. Jenže v takové situaci bych se na sebe nemohl podívat a raději bych ze SPJF odešel, než abych čekal se založenýma rukama v klubovně na "umýval" si ruce v práci ostatních. Nechápu, proč v SPJF (alespon v Brně) pořád musí být pocit podezření, že někdo sleduje úplně jiné cíle než-li doopradvy sleduje. POkud vím, nikdo nevíte podrobnosti (na které se ostatně můžeme - v ideálním případě osobně - mě zeptat). A pokud někomu moje snaha o to, aby se SPJF stalo zajímavou organizací, která bude přitahovat nové členy, vadí - tak mi to řekněte přímo a ne oklikou. Mezi námi, přestávám mít z práce v SPJF dobrý pocit.
21. listopadu 2004, 12:21
Hynas

Ještě bych doplnil - jak se to založilo, tak se to založilo, teď už to je jedno. Hlavně, že nyní to pod JMP je a snad tam bude SPJF i pořádně uváděno.
Vložení nového komentáře
*
*
*