iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Sekce JMP

diskuze o budoucím vývoji SPJF

14.10.2004 11:16
Autor: Turbomysak, Počet přečtení: 1504

Na poradě JMP padl návrh, aby vznikly jednotlivé sekce JMP, které budou prezentovat a nabízet konkrétní volnočasové aktivity.

V rámci každé sekce by samozřejmě existoval garant sekce, který by byl šefem a vrchním instruktorem v daných oblastech, které sekce prezentuje. Samozřejmě, že pobočka by měla k těmto lidem vazby především profesionálního charakteru, tj. podpora konkrétních aktivit materiálně, organizačně i personálně (především vysílání instruktorů sekcí na specializované a rozvojové kurzy). Takže teď bych očekával možnou diskuzi a návrhy o podobě konkrétním složení (personálním zabezpečení) sekcí.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 3x, naposledy 6. července 2011 ve 20:20:24


Diskuze ke článku

17. listopadu 2004, 10:24
Soki

No to by se mela, ale napred by se musel sehnat vhodny objekt a sehnat penize ... coz neni tak jednoduche ... kdyz SPJF disponuje radove desitkami tisic a potreba bude aspon milionu ...
15. listopadu 2004, 11:17
pro Sokiho

bude se kupovat ta klubovna ??
12. listopadu 2004, 16:54
Soki

Lidi, to chce zacit asi odznova a koncepcne
10. listopadu 2004, 19:47
Hynas

Abych se zapojil do diskuze. Takže zaprvé: ze všeho nejdůležitější je znát cíl, kterého chceme dosáhnout. Všichni tady říkáme, co by se mělo udělat, ale zatím se to nedalo dohromady. Měl by se vytvořit koncept, se kterým by všichni souhlasili (opravdu všichni, nikoho nebude bavit práce, kterou považuje za nesmyslnou).
Za druhé: o nic méně důležitá je cesta, kterou tohoto cíle chceme dosáhnout. Jistě, v průběhu naplňování cílů se cesta může změnit, ale říct například, že máme nabrat 200 nových členů, není problém, ovšem provedení je takřka nemožné. Hned při "plánování" je tedy třeba rozvrhnout postup. Cíle mohou být klidně nesplnitelné, ale je nutné, abychom už při jejich vytyčení ěděli, jak jejich splnění přiblížit.
A do třetice všeho dobrého - je vždy třeba určit zodpovědnou osobu. Myslím, že proti tomuhle nic nikdo nemá - vždyť Turbomyšák chce zřídit sekce, Soki to potvrdil s tím rozdílem, že v každou "sekci" by měl tvořit jeden člověk. Podle mě by měla být zodpovodná osoba skutečně jen jedna a to na jakoukoliv činnost, kterou JMP rozjede. Včetně věcí, jako je např. najití prostor pro pobočku. Nechci říct, že ten dotyčný chudák by ji měl hledat sám - spíš by ručil za to, že se v tomto směru bude něco dít, ověřoval by tipy, bičoval by osoby s kontakty apod.

Bez této koncepce práce v JMP (a kdekoliv jinde) nelze ničeho dosáhnout. Člověk je tvor líný, já jsem toho zářným příkladem, a pokud není bičován skutečnými a schválenými povinnostmi, pracovat nebude. Nebo jste snad dokonalí? Proto bych co nejrychleji svolal nové setkání, na němž by se toto vše projednalo, vytyčily cíle, vytrasily cesty, a dotyční chudáci by se pod to podepsali.
22. října 2004, 09:53
Soki

Ja si nejsem zcela jist, zda sekce nepovedou k prilisnemu stepeni sil a k selekci lidi. Podle mne na to zatim nemame dost lidi. Kazdopadne neni spatna myslenka, aby se kazdy nejak profiloval a zabyval se urcitymi vecmi. Myslim, ze ale spis bychom meli delat vsichni, tak trochu, vsechno s tim, ze za vsim by ale byla jedna zodpovidajici osoba, pres kterou by sly vsechny informace o dané aktivitě. To co se mi zda jako nejvetsi nebezpeci nasich aktivit je prave tristeni lidi, soukromniceni, tajnustkarstvi a hrani si na vlastnim pisecku, z cehoz pak plynou vypadky komunikace a nekoncepcnost. Meli bysme vsechno delat ne pro sebe, ale pro sdruženi. Vsechno co delam, delam pro SPJF a pro vas vsechny a vsichni muzete z me prace cerpat, vyuzivat ji a navazovat na ni. O vsem se snazim informovat a davam k dispozici.
Takze co bychom meli udelat:
- Vytvorit plan cinnosti na pristi rok
- Vytvorit navrh rozpoctu na pristi rok
- Najit prostory pro pobocku

Co by nam velice pomohlo? Zalozeni oddilu SPJF v Brne. Sehnani kvalitni klubovny ... to by byl potencial k dalsimu rozvoji - porizeni dalsiho materialu k hram a tabopreni, porizeni vlastni zakladny, zvyseni prestize SPJF jako detske organizace, zajisteni sirsi clenske zakladny a kontakty na mnozstvi lidi {rodice deti).
17. října 2004, 21:54
Condor

Já tedy znovu kandidovat do SPJF nebudu, všichni víte z Válečné porady SPJF proč... Ale chtěl bych se zeptat, čeho všeho byste se byli schopni zhostit, jaké všechny aktivity provozovat v rámci SPJF ??? Nemůže sem to tohoto fóra každý napsat, co by vlastně chtěl dělat? Je nás tam jak much, všichni o něčem kecáme a nikdo nic :(( Jestli jsem se někoho dotkl, tak sorry, ale já to vidím takhle. Hned jistě každý z vás může namítnou, co dělá Condor ?? Já odpovím, přečtě si naše web.stránky, (http://211.brno-online.cz)před dvěma roky Hvězda Severu existovala pouze s dvěma členy... SPJF existuje již řádku let - když chodím na nábory do školy, děti mají v podvědomí co to je - znají časopisy Bobří stopa !!! Tak do toho, pouze když budeme chtít, tak něčeho můžeme dosáhnout...
14. října 2004, 11:21
Turbomysak

Já sám jsem ochoten vést sekci, kterou bych asi pracovně nazval Sekce netradičních volnočasových aktivit. Její náplň by byla primárně zaměřena právě pro klubaře 15+, ale samozřejmě, že její členové by byli schopni spolupracovat na akcích pro mladší děcka. Právě druhotným cílem této sekce je nabízet a organizovat netradiční pojetí zábavy a aktivit pro všechny klubaře i neorganizovanou mláděž (a právě zde vidím cestu možné motivace a získávání nových členů). To je moje představa. Teď očekávám konkrétní návrhy na další sekce.
Vložení nového komentáře
*
*
*