iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tarfein (Lovec)

O Asterionu

21.12.2005 11:59
Autor: Drik, Počet přečtení: 1570

Můj bůh? Druh na cestě, radost, láska, svoboda a síla ji chránit. Co chcete od života víc?

Siwin, Tarfeinův hrdina


Napřed se ozve smích, jiskřivý, zvonivý smích plný radosti ze života a všeho, co nám přináší. Pak zazní struny loutny nebo harfy, hudba, která chvíli nutí k veselí, chvíli dojímá v tesklivých tónech až k slzám. Až poté spatříte postavu v loveckém oděvu: Vysoké kožené boty, zelená halena s rudými doplňky přepásaná toulcem plným šípů, které nikdy neminou cíl. Dlouhé zlatavé kadeře mu vlají zpod šviháckého šátku, který nosívá na hlavě. Díky modrým očím a mladé tváři vypadá jako zosobnění naivní nevinnosti, ale při rozhovoru s ním lze pod humornými glosami a rozmarnými vtipy nalézt hlubší moudro, mysl, která umí nejen bavit, ale i vnášet světlo do života… Všemožně se však tuto pravdu snaží skrýt. Mezi lidmi je znám jako patron veselých zábav, večírků a lovu. Zvlášť v poslední disciplině vyniká nade všemi a zvuk jeho rohu je často tím posledním, co služebníci zla ve Stínovém světě slyší. Z honu se vrací vždy obtěžkán takovým úlovkem, že se o něm ještě roky vypráví legendy.

Jeho kněží jsou v zásadě dvojího typu: První z nich jsou paradoxně vážní ceremoniáři různých oslav a svátků, důstojní a ctění. Tito dohlížejí na přesný průběh rituálů společenských událostí. Avšak, kdo se těší neustálé Tarfeinově přízni jsou minesengři, bardi a trubadúrky putující od města k městu, volní a nespoutaní. Chodí oblečení v pestré paletě barev. Jsou svěží a krásní/é. Kněží Lovcovy církve jsou v každém případě silné charismatické osobnosti.Dokonale ovládají svůj hlas i tělo a dokáží s ním neuvěřitelné věci. Jsou schopní lovci a stopaři a intuitivně dokáží zacházet s množstvím zbraní. Jsou dobrými znalci povah a umějí obratně manipulovat se smýšlením jedinců i celých davů.

Tarfeinovy chrámy jsou vzdušné, mramorem obkládané budovy čtvercových půdorysů s vnitřními zahradami a parky. Vždy stojí v městech v centru společenského dění.

Jeho příznivci jsou lovci a potulní bardové, ale kupodivu také šlechta a bohatší měšťané.

Dobrodruzi, ctící Tarfeina jsou bojovníci proti jakékoli nepravosti a nesvobodě, volnomyšlenkáři, kteří se dokáží smát i tváří v tvář smrti, neustále na cestě. Společníkem je jim jen hvězdnatá obloha, odřený tlumok a meč u pasu. Bůh po nich chce jediné. Aby mezi lidmi posilovali štěstí a dobro a chránili tyto hodnoty za každou cenu.

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 1x, naposledy 4. července 2011 ve 12:13:38


Diskuze ke článku

26. prosince 2005, 12:52
Hynas

Foukal vítr :)
22. prosince 2005, 22:07
Jantar

Ale podívejte,když si srovnáte první a druhý obrázek,tak uvidíte rozdíl!!!Copak se ten švihácký šátek může dostat do takovéto polohy?(druhý obrázek)
22. prosince 2005, 21:45
Anynka

Ale jo, "zosobnění nevinnosti" je celkem k světu...:-)
22. prosince 2005, 17:59
Stegi

Tak tady se mi něco nelíbí. Jeden můj článek byl mírně pozměněn s tím, že i když to je agitačka, má tam být pravda. Ale takovej kec, jako že Tarfein chce aby jeho hrdinové chránili dobro, tam nebyl... Všem těm co znají Siwina je to myslím jasný...;-)
22. prosince 2005, 12:01
Mamut

Chudák Terfein mít takového hrdinu, vypadá to že mu budu muset pomoct...:-)
22. prosince 2005, 11:53
Mamut

Siwin pche, takový holobrádek a budižkničemu, co se nezmůže ani přeprat ženskou.
22. prosince 2005, 00:44
Spuntik

Jo, Siwin, to je legenda... :)
21. prosince 2005, 14:16
Danda

pusto tu je...?
Vložení nového komentáře
*
*
*