iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Faeron (Pán ohně)

O Asterionu

20.12.2005 13:56
Autor: Drik, Počet přečtení: 1815

Sebesilnější zápasník nepohne horou, sebetalentovanější bard nesloží píseň, která jej přežije, sebechytřejší vědec nedá vzniknout vynálezu, , jež bude sloužit lidem po dlouhé generace, nepohání – li je touha. Touha mocnější králů, krásnější mladé ženy, jasnější slunce. Touha jež zažehne plamen v srdci, který dává sílu pro nevídané činy.


Faeron – bůh ohně, živelné energie i změny nikdy neustrne na jednom místě. I jeho zjev připomíná jeho nestálou povahu. Jednou jsou jeho dlouhé rudé vlasy pečlivě upraveny, jindy jako by si dělaly co se jim zachce. Jednou je oděn v bohatě zdobené brnění, jindy v prostou tuniku. Jednou působí Faeronovo tělo mocně a svalnatě, jindy spíše šlachovitě a pružně. Oči však prozrazují nelidskou živelnost a zápal pro cokoliv do čeho se pustí.
Tak jako oheň i Faeronova moc je nevypočitatelná a lze jen obtížně předvídat jeho vůli. Může být jednu chvíli mírný jako strážní oheň dávající teplo znaveným poutníkům a ochraňující je před divou zvěří a náhle vybuchnout jako sopka a stejně jako žhavá láva zničit vše, co se mu připlete do cesty. Jedině on má moc nad životní silou každého tvora, jež může dát sílu vzdorovat osudu, překonat nepřekonatelné i vykonat díla, jež se navždy zapíší do Lamiusovi knihy. Stejně tak ale může kohokoliv přivést do záhuby a spálit jeho duši na prach. Vyhasne-li v někom, stává se z něj troska bez vlastní vůle, jež může pouze doufat, že se nad ní Faeron smiluje a opět zažehne její plamen touhy.
Mezi lidmi jsou Faeronovi kněží slavní pro své schopnosti zacházení s ohněm. Nejedno město či vesnici uchránili, před vypálením. Nejedné matce zachránili dítě z hořícího domu, když prošli plameny, jako jiní polem obilí. Nejednomu bezdomovci pomohli před umrznutím. Nejslavnější však jsou kněží pána ohně svými ohňostroji, jež dokáží uchvátit srdce každého, kdo je spatří poprvé. Mnohé slavnosti se stali právě díky nim známé a hojně navštěvované. Jinak na ulici si těchto kněží nejspíše ani nevšimnete. Muži či ženy nepříliš pečující o svůj zevnějšek, s červenými či oranžovými šaty jednoduchého střihu. Bez ozdob, bez bot, pouze s provazem kolem pasu, na němž se houpá mosazná lampa. Proletí kolem vás jako vítr, myslící pouze na svůj úkol a přitom se možná právě tenhle dokáže vznítit, aniž by mu plameny jakkoliv ublížily.Nikdy netrpí zimou a takřka ve všech podmínkách dokáží zažehnout oheň. Ať již kvůli spánku v teple, boji s nepřáteli kteří jsou tímto mocným živlem zranitelní, nebo chtějí-li spálit na prach skřetí pevnost. Ve vyhrocených situacích mohou svoji mysl i tělo vybičovat k neuvěřitelným výkonům. Díky soustředění se jejich mysl zbystří a neunikne jí ani sebemenší souvislost, případně se jejich těla zmocní energie, tak, jako se oheň zmocní pergamenu. Jsou potom vytrvalejší než jeskyní troll, silnější válečnických šampiónů a jejich reflexy se mohou poměřovat se skřítčími mistry bojových umění. Za to vše však poté platí daň v podobě dlouhodobého vyčerpání.

Dobrodruzi vzývající pána ohně bývají energičtí a často se dokáží na svůj úkol upnout tak, že na nic jiného ani nemyslí. Jsou rozhodní, někdy trochu prchliví, ale vždy a za všech okolností myslí na plamen života lidí okolo sebe a nenechají ho vyhasnout, pokud jim zbývá jen trocha síly.


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 4. července 2011 ve 12:11:32


Diskuze ke článku

2. ledna 2006, 20:21
Mravenecek

Margi jasně ale neshořela!!! :D
28. prosince 2005, 15:45
Margi

super fotka! (P.S. Helco, vzdyt mu prave hori;-) )
26. prosince 2005, 15:14
Mravenecek

Teda Stegi já čumim=) Jakto že ti přitom neschoří paruka??? :D
22. prosince 2005, 21:58
Anynka

Já vám dám přiopilýho skřeta, ste hloupí chlapi a vůbec tomu nerozumíte:p Náhodou je to sympaťák! I když to ohnivé stvoření vypadá taky dobře:)
22. prosince 2005, 11:58
Mamut

I přiopilej skřet vypadá líp než to na té fotce, s přiopilým skřetem bz se to dalo porovnávat , jen kdybych byl přiopilej skřet se sekerou v hlavě . A Ten Stegi to musí bejt nějakej slepec, nebo má zatraceně divnej vkus. Neznáte to individuum někdo?
21. prosince 2005, 09:58
Renca

hmmm....Stegi se nám nějak rozpálil:-)))
21. prosince 2005, 09:14
Stegi

A uznávám, že zas tak špatně nevypadá. Hned po bohyních a Lamiusovi je to ten nejhezčí bůh co tu je. (Ono není divu, pak je tu jen jeden a ten vypadá hůř než přiopilej skřet)
21. prosince 2005, 09:12
Stegi

E: Pochybuju, vždyť si toho člověka v životě neviděl...
21. prosince 2005, 08:04
Market

Hustýýýýýýýýýýýýýýý... to bylo první, co mě napadlo při pohledu na tuhle fotku. A stojím si za tím:) Souhlasím, konečně někdo další na výběr :P
20. prosince 2005, 19:27
Etiniccus

Kdo mi jen tohoto boha prípomíná....=))
20. prosince 2005, 19:27
Etiniccus

Kdo mi jen tohoto boha prípomíná....=))
20. prosince 2005, 19:27
Etiniccus

Kdo mi jen tohoto boha prípomíná....=))
20. prosince 2005, 16:25
Spuntik

Volte Gora!! :)
20. prosince 2005, 16:25
Spuntik

Tenhle ohnivak?? No tak, nevtipkuj :-P
20. prosince 2005, 14:05
Mamut

konečně někdo další o kom se dá uvažovat.
Vložení nového komentáře
*
*
*