iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Alcaril (Paní zeleně)

O Asterionu

15.12.2005 10:46
Autor: Drik, Počet přečtení: 1836

Padající listy jsou jako její slzy, zkrápějící zemi, když pláče nad činy skřetů i lidí ubližujících Alcariliným výtvorům, místo aby přijímali jejich plody a těšili se z jejich krásy a stejně jako zetlelé listí i její slzy dávají život novým stromům a květinám, jež rostou pro potěchu všech milovníků života.


Alcaril – paní úrody je bohyní všeho co roste, kvete, dává plody. Ztvárňována bývá v podobě věčně mladé ženy s očima temně zelenýma jako ty nejstarší hvozdy, úsměvem tajemným stejně jako opuštěná zahrada a medovými vlasy, spletenými do pěti copů připomínajícími kořeny stromů. Její šlachovité tělo je uvyklé tvrdé práci, smaragdově zbarvené šaty vydrží i tu největší námahu a jednoduché boty jsou vhodné pro jakoukoliv činnost. Na svět shlíží laskavě a mile, vidí-li že vše se podřizuje koloběhu života a neubližuje svévolně ničemu co chce pouze růst a radovat se z krás světa. Uvidí-li však takovou nepravost dokáže být přísná a viníka ztrestat tak, jak mu náleží.
Paní úrody dává všem tvorům Asterionu mnohem více než chutné plody ke svačině, nebo dříví na stavbu domu. Poskytuje stín stromů odpočívajícím poutníkům, úkryt v keřích prchajícím i milujícím, vůni rozkvetlé louky jež potěší každého, kdo nemá srdce z kamene. Alcaril je také bohyní vývoje a změny. Tak jako rostliny, i lidé se rodí ze semene svého druhu, dozrávají k moudrosti, nechávají rozkvést své vlohy a často i zapustí kořeny a dávají plody, jež mohou potěšit i generace po nich. Také lidé však nakonec uvadají a usychají. I taková je tvář paní úrody, bohyně koloběhu bytí, jemuž se nedá uniknout.
Duchovní Alcaril se poznají snadno. Dobráčtí lidé oplývající nevídanou vitalitou jež nikdy neodmítnou pomoc potřebnému, nosící jednoduché oblečení, které nezavazí při práci a vydrží zacházení jejich majitelů, jež se k němu rozhodně nechovají šetrně. Přestože i díky své dobrotě, nekonfliktnosti a nezájmu o hlubší vzdělání mohou působit jako troubové, nechybí jim bystrý rozum, který často udiví i ty nejvzdělanější. Jejich moc je spojená s rostlinami, což často dosvědčují i zahrady jejich svatostánků, v nichž se často kromě obvyklých míst s ovocem a zeleninou neobyčejné chuti i vzrůstu, najdou zahrady experimentální, v nichž vyznavači Alcaril pronikají pomocí pokusů ještě hlouběji do zákonů své paní. Ti nejmocnější z nich mohou dokonce promlouvat s rostlinami, díky čemuž poznají i otrávenou půdu, stav podzemní vody, nebo kdo v poslední době navštívil místo, kde rostlina roste. Ve společnosti bývají velmi oblíbení i díky pořádání svátků bohyně, které se často pojí s hody a veselicemi, na nichž je nadmíra skvělého jídla a pití i pro náročné. V době nouze naopak otvírají své bohatě zásobené sýpky a zachraňují prosté obyvatele od hrozícího hladu. Stoupenci Alcaril se obvykle rekrutují právě z řad vesnického lidu, živícího se lopotou na poli. Takoví pro které je dobrá úroda otázkou přežití a kteří se často ve svém srdci modlí, aby paní úrody ochraňovala právě to jejich pole, či zahrádku.
Dobrodruzi oddaní Alcaril vynikají porozuměním přírodních zákonitostí. Často znají hojivé i smrtící účinky bylin, poznají kdejakou houbu i planě rostoucí ovoce a zeleninu, vědí které dřevo se nejlépe hodí ke stavbě domu, které je lepší použít na loď, jaké má ideální vlastnosti pro luk, nebo jen ze kterého stromu se dá uříznout cestovní hůl, která vydrží nejen dlouhé kilometry, ale nezlomí se ani o hlavu dvoumetrového skřeta. Někteří bývají silní a houževnatí jako mocný dub, jiní zase krásní a smyslní jako růže, která se ale díky trnům umí i pěkně bránit, mnozí se také dokáží vyléčit i ze zranění, jež by pro většinu jiných znamenala jistou smrt.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 3x, naposledy 4. července 2011 ve 12:12:06


Diskuze ke článku

20. prosince 2005, 09:44
Rozum

Hej, já už neumím ani psát:)
20. prosince 2005, 07:24
Stegi

N: Nelze než souhlasit. Ale co si budeme nalhávat, poté co si jich k snídani pár desítek pokácíš, začíná to být trochu nuda...
19. prosince 2005, 15:20
Nienna

Skřeti jsou potěchou, pokud se kácí jako stromy...
19. prosince 2005, 11:22
Market

Tam píšou Alcaril:)
19. prosince 2005, 09:43
Rozum

Alcair. Dyť to tam píšou:)
16. prosince 2005, 09:03
Rozum

...když pláče nad činy skřetů i lidí ubližujících Alcariliným výtvorům... ...její slzy dávají život novým stromům a květinám, jež rostou pro potěchu všech milovníků života... Takže pokud tomu správně rozumím, tak skřeti a ti lidi jsou tu pro potěchu všech milovníků života:)
16. prosince 2005, 08:12
Stegi

Á Tomík má svoji bohyni a je očividně spokojen :-)
15. prosince 2005, 15:20
Tomik

Móoooc pěkné. :-)
15. prosince 2005, 14:54
Barunenka

Jakože ten červenej a zelenej závěs odněkud znám ;)
15. prosince 2005, 11:23
Dudlinka

Super šaty ;)
15. prosince 2005, 10:50
Spuntik

No jo, šikula :)
Vložení nového komentáře
*
*
*