iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tien

Je to o Asterionu:)

1.11.2004 16:19
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 2457

[Napsala: Verca] „Vy žijete?“ „Nejsem si jistá.“ Rozhovor eldebranského rytíře s Tien po návratu z derteonského podzemí

Tien náleží k prastaré rase Arvedanů, narodila se roku 4085 před královským letopočtem ve městě Kolmaru, uprostřed „Planiny kamenů“. Její rodina patřila k zámožnějším arvedanským rodům. Od mládí vynikala obratností a brzy v boji beze zbraně překonala i ty nejlepší z jejich učitelů. Scházel jí však blízký přítel, který by jí rozuměl a ke kterému by mohla mít plnou důvěru. Až při jedné ze svých potulek takového člověka poznala. Fascinoval ji svým obrovským tvůrčím zápalem a touhou vyniknout. V tom jí byl velmi podobný, zdálo se, že jeho znalosti o přírodě a životě jsou téměř nevyčerpatelné. Vyrůstal v odlidštěném světě vědeckých institucí a Tien se pro něj stala jediným blízkým člověkem. Často spolu chodili na dlouhé procházky do přírody a debatovali o všem možném – od knih až po smysl života. Dívka k němu chovala nezlomnou důvěru.Krásné časy ale netrvaly věčně. Tien začala pozorovat, že se její přítel mění a ne zrovna v lepšího člověka. Postupem času jej stále více spalovala touha dopátrat se podstaty bytí každého tvora, kterého našel, a to za každou cenu. S nelibostí snášela pokusy, které prováděl na rostlinách, zvířatech a myšlenkových bytostech. Vše vyvrcholilo experimentem na ní samotné. To již ztratil poslední zbytky soudnosti. Její nejlepší přítel ji unesl a pomocí složitého kouzla uvedl do kataleptického stavu a zabránil stárnutí (to se stalo 3797 před královským letopočtem). Bohové vědí, co by se stalo dál, ale její žalářník najednou zmizel. Tien byla však stále uvězněna a neměla ponětí o čase. Jedinými živými obyvateli podzemí byli pavouci, kteří zde tkali své sítě a také krysy, které pobývaly ve výklencích. Poté, co bylo město zpustošeno armádami Khara Démona, se zde celá staletí nikdo neobjevil.

Až roku 813 královského letopočtu skupinka dobrodruhů prohledávala ruiny města, a dostala se až ke sklepením, ve kterých byla vězněna. Dobrodruzi překonali všechny nástrahy a bariéry, které Tienin přítel nastražil na nezvané hosty, a vysvobodili ji. Byla šokovaná, jak moc se svět změnil. Z města, které tak dobře znala, zbyly pouze rozbořené zdi a zbytky hradeb. Nezbylo jí nic jiného, než se smířit se smutnou realitou, a tak se rozhodla odejít do civilizace (do Západní Dálavy), kde se usadila ve městě Rilondu. Aby se uživila začala přijímat zakázky: loupení vzácných předmětů z neproniknutelných pokladnic, výzvědné práce atd. Při pokusu o vloupání do inventáře Univerzity magie v Albireu ji přistihl arcimistr univerzity Alwarin Bílý. Poté, co se dozvěděl o jejím původu, se s ní spřátelil a přiměl ji k založení tajné informační sítě, složené ze speciálně cvičených agentů (lupičů, informátorů, …). Přestože hlavním cílem této organizace byl boj se zločineckými gildami, používala postupy, které se někdy moc neodlišovaly od metod jejích protivníků, takže si brzy vymohla respekt místního podsvětí.

Roku 820 podnikla Tien výpravu do podzemního arvedanského města Derteon, kde musela využít všech svých schopností, aby dokázala čelit smrtícím pastem, které na vetřelce číhaly na každém kroku. Skrze teleportační brány pronikla až do nejhlubších pater města a když se konečně zraněná dostala ven, vynesla odtud na svět několik cenných magických artefaktů.

Poté se vrátila zpět do Rilondu a žila nějaký čas klidně. Měla pokladnice plné zlata a loupení se věnovala jako koníčku. Když jednoho dne kráčela po ulici, pokusil se jí okrást mladík jménem Siwin. Tien rozpoznala jeho talent a rozhodla se, že ho naučí všem svým dovednostem. Pod jejím vedením (a díky nesporným vlohám) se stal velmi dobrým lupičem, neboť stejně jako Tien vynikal obratností těla i mysli.

Roku 845 Tien navštívil Alwarin Bílý a učinil jí nabídku pomstít se za vše, co vytrpěla…
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 3. července 2011 v 00:59:12


Diskuze ke článku

27. prosince 2004, 15:35
Gwin

Mě taky ;)
13. listopadu 2004, 10:20
Sumina

To jsou super pribehy...
11. listopadu 2004, 17:09
Soki

Mne se zase nejvic libi tahle postava .)
Vložení nového komentáře
*
*
*