iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tábor Via Geamăna 2024

Informace o letním táboře s Bobří stopou 2024 na motivy detektivního příběhu z rumunských hor Via Geamăna.

Aktuální informace před táborem


Jako obvykle, vyrážet budeme z hlavního nádraží v Brně.

Sraz a cesta

Protože zhruba polovinu účastníků očekáváme z Brna a okolí, pojedeme společně vlakem pouze z tohoto města – účastníci z větší dálky se mohou dopravit buď do Brna (přespání od pátku 5. července je možné v klubovně SPJF na Mendlově náměstí 11) nebo přímo na tábořiště.

Sraz bude před budovou hlavního nádraží v Brně v sobotu 6. července v 9:30, poté pojedeme společně vlakem v 9:50 do Přibyslavi a následně 5 km pěšky. Proto (ale nejen proto) je vhodné si vybavení na tábor sbalit do jednoho většího batohu na cestu.

Na tábořiště je možné také přijet po vlastní ose během soboty 6. července, nejpozději však do 16 hodin, kdy začíná hra na rozřazení do týmů. Tábořiště naleznete zde, pokud pojedete na místo autem, přijeďte ze strany od Brzkova a auto prosím zaparkujte zde, dále jsme slíbili jezdit jen s táborovým vozidlem, abychom nerozjezdili cestu.

Ukončení tábora

Tábor končí v sobotu 20. července, současně s ukončením tábora budeme letos bourat stany a další táborové stavby, proto přivítáme pomoc rodičů i starších účastníků s „bouračkou“. Během brzkého odpoledne se pak vydáme vlakem a auty do Brna (opět bude možnost přespat v klubovně SPJF do neděle pro vzdálenější účastníky). Přesné časy příjezdu není možné odhadnout, pokud ovšem někteří táborníci budou v sobotu mít nalezeny spoje, mohou od 9:00 vyrazit po dohodě s rodiči samostatně na cestu (vlak z Přibyslavi jezdí do Prahy i Brna).

Platba za tábor

Cena tábora je 4500 Kč, pro členy SPJF 4000 Kč (vítáme, pokud se děti stanou členy, což nám pomáhá při pořádání celoročních aktivit). Platbu zašlete do konce června na účet SPJF (2900315365/2010, Fio) a do zprávy prosím uveďte jméno táborníka a klíčové slovo Via Geamăna. Budete-li potřebovat vystavit potvrzení pro zaměstnavatele či zdravotní pojišťovnu, rádi vám je po přijetí platby pošleme.

Motiv tábora

Rumunské hory patří k nejhezčím přírodním zákoutím v Evropě. Ale i tady se najdou místa zničená těžbou. Třeba bývalá vesnička Geamăna se zatopeným kostelem…

I letos čeká na odvážné kluky a holky dobrodružství v podobě čtrnáctidenního letního tábora. Táboříme již patnáct let na tradičním místě u Brzkova nedaleko Polné.

Táborový život i program nás letos zanese do nedávné minulosti roku 2000 do tehdy ještě relativně divokých rumunských hor, ve kterých se odehraje tajemný detektivní příběh. Mizející čeští turisté vyvolají policejní pátrání, na jehož konci učiní účastníci v roli vyšetřovatelů překvapivá odhalení. Kombinace divoké přírody, opuštěných dolů vysoko v horách, rumunské mafie, nebezpečného podsvětí a úsilí zdatných vyšetřovatelů slibuje romantické zápletky. Volnou motivaci mohou účastníci dopředu načerpat např. z realistické knihy Návrat do Valbone, či humorného seriálu Bani Negri. Hlavně ale ze spousty krásných cestopisů a naprosto neděsivých zážitků mnoha našich kamarádů.

Vybavení

Na tábor je třeba si v batohu přivézt spacák a karimatku, dostatek oblečení pro teplé i studené počasí (tenkou bundu, mikinu, několik trik, tepláky, kraťasy, spodní prádlo a ponožky), šátek, dvoje boty (doporučujeme sandály a tenisky nebo pohorky), hygienické potřeby, ručník, plavky, čepici, ešus (nejlépe dvojdílný), lžíci, hrnek (plechový), plastovou láhev, baterku, nůž (zavírací), hudební nástroj (pokud chcete), kapesné (stačí 500 Kč), zápisník a tužku, kartičku pojištěnce (nebo její kopii).

Na tábor je vhodné si vzít mobil, vzhledem k tomu, že táboříme na louce uprostřed přírody bez elektřiny, nebude možné jej nabíjet ze sítě. Používání telefonů a další elektroniky v průběhu tábora prosím udržujte v soukromí a nenarušujte jím táborovou atmosféru.

Stavěčka

Od 3. července bude na louce probíhat stavěčka tábora, na kterou jsou zváni vedoucí i táborníci z minulých let i letoška. Na stavěčku zajišťujeme jídlo, bydlení v lese si zajistí každý sám (ve stanu, pod celtou, pod smrkem). Účastníci tábora tak mohou přijet kdykoliv v průběhu stavěčky a zůstat rovnou na tábor.

Původní pozvánka


Někteří vedoucí tábora strávili v rumunských horách dost času, takže ví, o čem mluví.

Vítáme všechny holky a kluky - zkušené i nezkušené táborníky, kteří chtějí zažít něco jedinečného. Pokud se rád učíš novým věcem a poznáváš nové kamarády, neváhej a pojeď s námi.

Tábor je určen dětem od 8 do 15 let včetně. Spí se v indiánských stanech týpí, ve kterých si účastníci mohou kdykoli rozdělat oheň. Nebude chybět ani hraní na kytaru, velké táborové ohně, výpravy do okolí a spousta dalších aktivit.

Program tábora je složen z celotáborové hry na motivy detektivního pátrání po zmizelých českých turistech v nedostupných rumunských horách v roce 2000, tedy v době, kdy ještě nebylo snadné se dovolat z mobilu a zlotřilé gangy budovaly mimo civlizaci své podsvětní sítě. Účastníci se vžijí do role speciálních vyšetřovatelů, kteří se vydají po stopách pohřešovaných, aby na konci učinili překvapivé odhalení (možná by se tomu dalo říkat i šťastný konec příběhu).

  Takto vypadá náš táborový oheň. Židle a
  lavičky jsou ručně vyrobeny účastníky.

Na táboře nebudou chybět ani menší hry a soutěže každý den, účastníci rozdělení do tří posádek se budou podílet na fungování tábora při jednoduchých službách, v noci nás čekají táborové hlídky při ohni.

Na tábor budete potřebovat: spacák a karimatku, dostatek oblečení pro teplé i studené počasí (tenkou bundu, mikinu, několik trik, tepláky, kraťasy, spodní prádlo a ponožky), šátek, dvoje boty, hygienické potřeby, ručník, plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, ešus (nejlépe dvojdílný), lžíci, hrnek (plechový), plastovou lahev, baterku, nůž (zavírací), hudební nástroj (pokud chcete), kapesné, zápisník a tužku, kartičku pojištěnce (nebo její kopii).

Elektronická přihláška zde. Prosíme na tábor přivezte rovněž aktuálně vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti.

Cena tábora je 4500 Kč, pro členy SPJF 4000 Kč.

Další informace (sraz a doprava na tábor) budeme průběžně doplňovat.

Kontakty

Hlavní vedoucí: Jiří Kalina (Čáp)

jiri.kalina@spjf.cz

+420 777 806 825