iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tábor Kon-Tiki 2023

Aktuální informace před táborem


Po létech nám opravili trať na Vysočinu, takže pojedeme z hlavního nádraží.

Sraz a cesta

Protože zhruba polovinu účastníků očekáváme z Brna a okolí, pojedeme společně vlakem pouze z tohoto města – účastníci z větší dálky se mohou dopravit buď do Brna (přespání od pátku 7. července je možné v klubovně SPJF na Mendlově náměstí 11), nebo přímo na tábořiště.

Sraz bude před budovou hlavního nádraží v Brně v sobotu 8. července v 9:45, poté pojedeme společně vlakem v 10:20 do Přibyslavi a následně 5 km pěšky. Proto (ale nejen proto) je vhodné si vybavení na tábor sbalit do jednoho většího batohu na cestu.

Na tábořiště je možné také přijet po vlastní ose během soboty 8. července, nejpozději však do 16. hodin, kdy začíná hra na rozřazení do posádek. Tábořiště naleznete zde, pokud pojedete na místo autem, přijeďte ze strany od Brzkova a auto prosím zaparkujte zde, dále jsme slíbili jezdit jen s táborovým vozidlem, abychom nerozjezdili cestu.

Ukončení tábora

Tábor končí v sobotu 22. července, letos po nás na louce pokračuje tábor pro rodiče s dětmi, takže nebudeme stany bourat a můžeme ještě téhož dne odjet do Brna a domů (opět bude možnost přespat v brněnské klubovně do neděle pro vzdálenější účastníky). Přesné časy příjezdu není možné odhadnout, pokud ovšem někteří táborníci budou v sobotu mít nalezeny spoje, mohou od 9:00 vyrazit po dohodě s rodiči samostatně na cestu (vlak z Přibyslavi jezdí do Prahy i Brna).

Platba za tábor

Cena tábora je 4000 Kč, pro členy SPJF 3600 Kč (vítáme, pokud se děti stanou členy, což nám pomáhá při pořádání celoročních aktivit). Platbu zašlete do konce června na účet SPJF (2900315365/2010, Fio) a do zprávy prosím uveďte jméno táborníka a klíčové slovo Kon-Tiki. Budete-li potřebovat vystavit potvrzení pro zaměstnavatele či zdravotní pojišťovnu, rádi vám je po přijetí platby pošleme.

Kniha Ve znamení Kon-Tiki

Knihu Ve znamení Kon-Tiki seženete skoro v každém antikvariátu, česky vyšlo 6 vydání!

Většina táborové hry i každodenního života se bude odehrávat na motivy dobrodružné knihy Ve znamení Kon-Tiki přímo od Thora Heyerdahla. Je proto třeba, aby se táborníci alespoň částečně s dějem knihy seznámili, v ideálním případě, aby ji přečetli celou. Knížka se dá sehnat v antikvariátech kamenných i webových, případně je dostupná ke stažení v pdf zde.

Vybavení

Na tábor je třeba si v batohu přivézt spacák a karimatku, dostatek oblečení pro teplé i studené počasí (tenkou bundu, mikinu, několik trik, tepláky, kraťasy, spodní prádlo a ponožky), šátek, dvoje boty (doporučujeme sandály a tenisky nebo pohorky), hygienické potřeby, ručník, plavky, čepici, ešus (nejlépe dvojdílný), lžíci, hrnek (plechový), plastovou láhev, baterku, nůž (zavírací), hudební nástroj (pokud chcete), kapesné (stačí 500 Kč), zápisník a tužku, kartičku pojištěnce (nebo její kopii).

Vzhledem k tématu letošního tábora se budou hodit svršky s mírně námořnickou nebo dokonce tichomořskou tématikou.

Na tábor je vhodné si vzít mobil, vzhledem k tomu, že táboříme na louce uprostřed přírody bez elektřiny, nebude možné jej nabíjet ze sítě. Používání telefonů a další elektroniky v průběhu tábora prosím udržujte v soukromí a nenarušujte jím táborovou atmosféru.

Stavěčka

Od 5. července bude na louce probíhat stavěčka tábora, na kterou jsou zváni vedoucí i táborníci z minulých let i letoška. Na stavěčku zajišťujeme jídlo, bydlení v lese si zajistí každý sám (ve stanu, pod celtou, pod smrkem). Účastníci tábora tak mohou přijet kdykoliv v průběhu stavěčky a zůstat rovnou na tábor.

Původní pozvánka


I letos čeká na odvážné kluky a holky dobrodružství v podobě čtrnáctidenního letního tábora. Táboříme již dvanáct let na tradičním místě u Brzkova nedaleko Polné.

Vítáme všechny holky a kluky - zkušené i nezkušené táborníky, kteří chtějí zažít něco jedinečného. Pokud se rád učíš novým věcem a poznáváš nové kamarády, neváhej a pojeď s námi.

Tábor je určen dětem od 8 do 15 let včetně. Spí se v indiánských stanech týpí, ve kterých si účastníci mohou kdykoli rozdělat oheň. Nebude chybět ani hraní na kytaru, velké táborové ohně, výpravy do okolí a spousta dalších aktivit.

Program tábora je složen z celotáborové hry na motivy knihy Ve znamení Kon-Tiki od Thora Heyerdahla, která popisuje skutečnou plavbu autora a jeho pěti kamarádů v roce 1947 na balzovém voru přes Tichý oceán. Plavbou dlouhou přes 6800 km na voru, který odpovídal plavidlům z dob osídlení Polynésie se dobrodruzi pokusili podpořit teorii o osídlení tichomořských ostrovů původně jihoamerickými indiány.

  Takto vypadá náš táborový oheň. Židle a
  lavičky jsou ručně vyrobeny účastníky.

Na táboře nebudou chybět ani menší hry a soutěže každý den, účastníci rozdělení do tří posádek se budou podílet na fungování tábora při jednoduchých službách, v noci nás čekají táborové hlídky při ohni.

Na tábor budete potřebovat: spacák a karimatku, dostatek oblečení pro teplé i studené počasí (tenkou bundu, mikinu, několik trik, tepláky, kraťasy, spodní prádlo a ponožky), šátek, dvoje boty, hygienické potřeby, ručník, plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, ešus (nejlépe dvojdílný), lžíci, hrnek (plechový), plastovou lahev, baterku, nůž (zavírací), hudební nástroj (pokud chcete), kapesné, zápisník a tužku, kartičku pojištěnce (nebo její kopii).

Elektronická přihláška zde. Prosíme na tábor přivezte rovněž aktuálně vyplněné potvrzení o bezinfekčnosti.

Cena tábora je 4000 Kč, pro členy SPJF 3600 Kč. Pro sourozence je sleva 200 Kč (nesčítá se).

Další informace (sraz a doprava na tábor) budeme průběžně doplňovat.

Kontakty

Hlavní vedoucí: Jiří Kalina (Čáp)

jiri.kalina@spjf.cz

+420 777 806 825