iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

2013 - Dhaulagiri

Dění kolem tábora pro účastníky dlouhodobky Dhaulagiri se nese ve skromném duchu, zvláště, máme-li mluvit o počtu zúčastněných. Letošní téma nás totiž vynáší do nepálských horských masivů, kde přežít není žádná legrace.

Ze všeho nejhorší jsou útoky krvechtivého hmyzu. Již v první minutě po středečním večerním příjezdu na tábořiště jsme poznali, že veškeré naděje na zlepšení oproti minulým rokům byly marné. Nejlepší obranou je neustálý pohyb, proto jsme se honem pustili do prvních úprav – Sova a Wapi začali pokrývat střechu a zadní část kuchyně plachtami, já sekala trávu kolem, protože mně bylo líto, že nemám co hrabat (louka letos byla posečena i shrabána předem).Mytí rukou v novém lavoru se setkalo s nadšením.

Následující dva dny byla docela zima, ale bránili jsme se jí opět pohybem a stavěli týpí, kopali ohniště a různé jámy, obnovovali stojany na umyvadla nebo odpadové pytle, a vůbec chystali vše, co by mělo být před prvním táborovým dnem nachystáno. Jeli jsme také nakoupit hromadu jídla do Jihlavy s mezihrou v Polné, kde milované Škodovce v kopci u policejní stanice došel dech. V pátek se k nám přidal také pan kolega Romain, poslední z trojice vedoucích, a za večerního šera ještě pomocná stavební síla Čáp s prvním účastníkem Očihim.

Holky z 5. AT Rejnoci na nepálském území vyhlásily banánovou republiku.Na sobotní dopoledne byla kromě příjezdu plzeňské části účastnictva domluvena ještě návštěva Parda, od kterého SPJF kupuje stany teepee. Pro jistotu jsme shodili vedoucovské teepee, abychom se ujistili, že jsme ho stavěli skutečně správně. Netrvalo dlouho a na zelené louce stály čtyři bělostné stany připravené k obydlení. Poobědvali jsme řízečky od paní Hruškové (poslední rozloučení před dvěma týdny vysokohorské kuchyně) a vyslechli pár Pardových historek, třeba jak stavěl teepee na pobřežních skalách v Chorvatsku. Také bylo třeba zapracovat na slavnostním zahajovacím ohni, s kácením a řezáním soušky nám ještě pomohli rodiče táborníků, ale i ti se pak rozloučili a nastoupili cestu domů. Osm účastníků (devátý přijel včera) i vedoucí si vytvářeli své doma mezi liningy, proběhl také klasický seznamovací špekáček, u kterého se letos vůbec neseznamovalo :) S přibývajícím šerem Čáp rozjel svůj stativ, Wapi naladil kytaru a po obřadném zapálení jsme zpěvem Rychlých šípů a Modlitby naladili své mysli naJak dlouho vydrží vlajka viset na stožáru? vznosnou vlnu. Povídání o táborovém životě a zvyklostech střídaly písně a i po otevření kruhu tabu se dlouho povídalo a hrálo, ale je třeba šetřit síly na horolezecké výstupy v nepálské krajině.

Neděle už byla řádným táborovým dnem s rozcvičkou, osvěžením v tůňce a domácí marmeládou na chlebu. Dopoledne patřilo rozdělovací hře, jejíž výsledky jsem už nestihla zaznamenat, protože po vytažení vlajky na stožár jsme s Čápem opustili údolí zaslíbené a vydali se do Polné a domů. Další události už musí zaznamenat fotkami a zápisy v kronice sami aktéři tábora Dhaulagiri :)U zahajovacího ohně.