iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

!Přidán podrobný program! Foglarovské dny se odehrají v Brně 24. 11.

2.11.2018 13:00
Autor: Sova, Počet přečtení: 2115

Foglarovské dny se vrací do Brna. Víkend nabitý programem, zajímavými hosty a Valnou hromadou SPJF se odehraje 24. - 25. listopadu 2018 na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity.
Přijede třeba kreslíř a ilustrátor Pavel Čech či šéfredaktor nakladatelství Albatros Petr Eliáš. Členská základna také zvolí nové Vedení SPJF na období dalších dvou let.

Valná hromada SPJFHlavní část Foglarovských dní se odehraje v sobotu 24. listopadu od ranních hodin v prostorách Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity na Poříčí 7.

Podobně jako před dvěma lety se odehraje foglarovská burza, proběhne beseda a diskuze s šéfredaktorem nakladatelství Albatros Petrem Eliášem a nové vydání Chaty v Jezerní kotlině bude, pokud se vše podaří, podepisovat rovnou z tiskárny ilustrátor Pavel Čech (kniha jde oficiálně do prodeje až v pondělí 26.11.).

Důležitou součástí Foglarovských dní bude Valná hromada SPJF, které se mohu zúčastnit všichni řádní členové (členský příspěvek je možné uhradit na místě). Kromě stručných zpráv o situaci v jednotlivých oblastech činnosti SPJF přijde řada na úpravu stanov či volbu nového Vedení organizace. To pak hned v neděli krátce zasedne na svém prvním jednání a zvolí předsedu a výkonný výbor.

Zájemci z řad členů SPJF mohou kandidovat do Vedení či do Revizní komise. Více o této možnosti si přečtěte na této stránce.

Podrobný program Foglarovských dní 2018:

9:00 Prezence
VEŘEJNÁ ČÁST VALNÉ HROMADY
10:00 Zahájení, ustavení komisí, schválení programu
10:15 Zprávy o činnosti
10:45 Zpráva o hospodaření
11:00 Návrhy kandidátů do Vedení a Revizní komise SPJF
11:45 - 12:30 Oběd
NEVEŘEJNÁ ČÁST VALNÉ HROMADY
12:30 Revizní zpráva
12:45 Stanovy (diskuze, hlasování o změnách)
14:00 Představení kandidátů do Vedení a Revizní komise
14:15 Volba Vedení a Revizní komise (sčítání hlasů)
14:45 Vyhlášení výsledků voleb
15:00 Diskuze, schválení usnesení, závěr
DALŠÍ PROGRAM FOGLAROVSKÝCH DNÍ
15:00 Společná beseda Petra Eliáše (Albatros) a Pavla Čecha
17:00 Ukončení zábavným programem (překvapení)
PRŮBĚŽNĚ
Memoriál Jana Tleskače - soutěž ve vyjímání ježka z klece
Foglarovská burza

Jízdné hromadnou dopravou na Valnou hromadu bude členům SPJF propláceno.

Vytvořil 23. října 2018 ve 23:02:47 Sova. Upravováno 10x, naposledy 2. listopadu 2018 ve 13:02:10, Sova


Diskuze ke článku

14. listopadu 2018, 14:20
Sova (administrátor)

Hledáme RŠ

Rychlé šípy bude možné hledat současně ve 14 městech ČR, vždy v jednom městě v každém kraji. Web hry je již funkční, v následujících dnech na něj přibydou podrobnější informace, ty se zcela jistě objeví i zde na iklubovně.

12. listopadu 2018, 15:59
Menhart

2. den v Brně

My budeme v neděli v Brně hledat Rychlé šípy.
Budou i v jiných městech? Původní web hry je totiž přesměrovaný na současnou hru a nevíme, kde všude půjde hledat.
9. listopadu 2018, 12:09
Ježek

WH

AhÁáááá
9. listopadu 2018, 00:51
Sova (administrátor)

Neděle

V neděli se sejde nově zvolené Vedení a bude volit Výkonný výbor. Více programu pravděpodobně nebude, posledně už o něj nebyl takový zájem.

8. listopadu 2018, 16:32
Ježek

WH

Teď mě napadá... a co bude v neděli? O druhém foglarovském dnu?
3. listopadu 2018, 07:36
Ježek

bourání

Je to tak - moje řeč. Kdysi byla Valná hromada nejdůležitější událostí SPJF.
A zabrala celý den intenzivního jednání. Členská základna volí Vedení, Revizní komis... Statutární.
Dnes je to spíš show... Vyjímaní ježka z klece.

Vzpomínám si, jak kdosi prohlásil, že tenhle podnik spojit s Valnou hromadou by bylo dobrý, pro zajištění dostatečné účasti.
Když na vyjímání přišli tři lidi...

Asi budu kandidovat... :D
2. listopadu 2018, 21:34
Poslední Velký Vont

Stínadla se boří ?

Hmmm :)
2. listopadu 2018, 13:31
Sova (administrátor)

Program Foglarovských dní

Zveřejnili jsme podrobný program Foglarovských dní, mrkněte do aktualizovaného článku. :-)

1. listopadu 2018, 00:56
Čáp (administrátor)

Z Valné hromady se musím omluvit, přítomen nebudu, nicméně (jak mi stanovy umožňují), rád budu kandidovat do vedení i do dalšího dvouletého období. Na Valné hromadě bude rovněž představena nová hra pro kluky a holky Kašgar, která bude spuštěna na začátku roku 2019. Prosím o její zařazení do programu (cca 10 minut).

30. října 2018, 22:00
Ježek

názor

Myslel jsem, že iklubovna je veřejný portál. Nikoli uzavřené fórum pro členy SPJF. Ostatně, i takové si SPJF může vytvořit.

Nevím, co si mám představit pod pojmem aktivizovat. A pokud jsem to pochopil správně, tak o činnost SPJF se mohou zajímat jen jeho členové? Není to trošku protimluv? Já myslel, že webové stránky SPJF má číst co největší spektrum lidí, aby jej pak třeba svým členstvím SPJF podpořili.

Ale, když už se ptáš, mým cílem bylo vyvolat polemiku. Nikoli spor, ale polemiku o tom, zda je situace ohledně státního vyznamenání a její konečné řešení ze strany vedení SPJF v pořádku. Bohužel vidím, že je zde jakákoli polemika zbytečná, protože členská základna SPJF prostě jen podrží vedení, jež si sama zvolila.

A to, že vedení SPJF téměř nepřihlédlo k názoru, postoji bývalého předsedy a spoluzakladatele – blízkého přítele samotného Jaroslava Foglara, který nemá jakékoli ambice kriticky hovořit k činnosti SPJF taky o něčem svědčí!

Mimochodem to, že mám jiný názor, než je ten „foglarovský“ (členové SPJF), neznamená, že musí být nutně špatný!
30. října 2018, 21:22
Kačer Donald

Ježku ty již si opět členem SPJF a máš zaplacené příspěvky, že máš o činnost Sdružení takový zájem a pořád se tu aktivizuješ?
28. října 2018, 23:27
Ježek

ocenění

Jaký "můj názorový proud byl prezentován?"
28. října 2018, 21:42
Sova (administrátor)

Ocenění

Ano, občas mám také pocit, že by bylo jednodušší přestěhovat SPJF do pojízdné maringotky; bohužel se sešla řada okolností, které lépe řešit nelze. Sám věnuji stěhování ústředí nemálo svého času, takže rovněž doufám, že je to na delší dobu naposledy.

Co se týče vyznamenání, je nám všem jasné, jaký je, Ježku, tvůj názor. I tento názorový proud byl prezentován a Vedení jako orgán, způsobilý k takovým krokům, rozhodlo dle svého nejlepšího svědomí. Každý má právo jeho práci kritizovat a případně se zasadit o to, aby v příštím Vedení seděli jiní lidé, kteří budou hlasovat jinak. Osobně to ale považuji za uzavřenou záležitost.

28. října 2018, 17:47
Libor Čája-Donald

vyznamenání

No, já nevím!

Možná by bylo nejlepší uskutečnit tajnou (tak aby o tom nikdo - ale opravdu, fakt, vůbec nikdo - nevěděl, přece
"Nevyzradíme nic, co víme!") výpravu na pražský hřbitov a tam vyznamenání zakopat do Jestřábova hrobu. A nejlépe na to místo položit osmiboký kámen s otiskem 'ježka'.

Ale teď bez legrace:
Ať to bylo, jak to bylo, jsem rád členem spolku, jehož 'titulární' osobnost je dlouhodobě známa, všeobecně uznávána a též oficiálně oceněna.

Howgh!

Donald

27. října 2018, 15:51
Jezek

ocenění

Děkuji Sovovi za korektní odpověď. Nikoli za afektovanou reakci na můj (slušně psaný) podnět.

Samozřejmě, že jsem vyjádření SPJF (zápis z porady vedení SPJF) přečetl. Skutečně důkladně a celé! I ty pasáže, které se ocenění netýkají. Tedy bych možná navrhl SPJF, zda by nebylo praktičtější zakoupit si, nebo pronajmout maringotku - ušetřilo by tak náklady a čas spojený se stěhováním. Je s podivem, že se od června t.r. SPJF znovu stěhuje.

K Sovově námitce; nebyl jsem přítomen rozpravě, co s oceněním, proto jsem uvedl onu doplňující otázku.

Ne, nebyl jsem přítomen rozpravě, přesto stran rozhodnutí vedení SPJF co s oceněním nesouhlasím. Snad jen tolik, že mi naopak rozhodnutí přijde zištné, neboť pokud bude ocenění v držení SPJF, a to bude ono ocenění prezentovat veřejně, jeho prestiž se všeobecně zvýší.
Pro úplnost připomínám, že nejde o nějaký ledajaký řád (Bílého bobra) - ani o ocenění žádné nadace (např. Pangea), ale o NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ České republiky.
27. října 2018, 14:29
Sova (administrátor)

Ježku, pokud si přečteš zápis z jednání skutečně důkladně, zjistíš, že se Vedení situací zabývalo opravdu intenzivně a že byly zváženy všechny varianty a možnosti včetně jejich dopadů.

SPJF si vyznamenání nenechává ve své správě ze ziskuchtivých důvodů, nicméně proto, aby jej zpřístupnilo široké veřejnosti případně zapůjčovalo. To je ostatně v zápise také vysvětleno.

27. října 2018, 08:21
Ježek

ocenění

A, je si vedení SPJF skutečně jisto, že mu přísluší "nechat" si ono ocenění pro spisovatele, s nímž nemá, krom jména ve svém názvu žádné právní spojení?

Zajímalo by mne také, zda kterákoli z institucí, se kterou SPJF o ocenění jednalo projevila zájem ocenění od něj převzít. Uschovat jej.
Vložení nového komentáře
*
*
*