iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Listopadový program akcí v brněnské klubovně na pavlači

3.11.2019 18:46
Autor: Sova, Počet přečtení: 1145

Obrázek ke článku Listopadový program akcí v brněnské klubovně na pavlačiCo se bude dít v listopadu v brněnské klubovně SPJF na Mendlově náměstí? Nebude toho málo, nahlédněte do měsíčního programu a najděte si svou akci! Podrobnosti k jednotlivým akcím včetně časů začátku jsou vždy vyvěšovány na facebookové stránce Akce na pavlači (přístupné i neuživatelům FB).

Vytvořil 3. listopadu 2019 v 18:49:33 Sova. Upravováno 2x, naposledy 3. listopadu 2019 v 18:52:35, Sova


Diskuze ke článku

20. listopadu 2019, 07:21
Ježek

přezdívce navzdory

Mě těší, pokud někdo vidí za mými komentáři i podněty ke konstruktivní diskusi, než jen "jebnuté" poznámky, které se vesměs nehodí do krámu.
Moje poznámka k autorským právům a legislativě nebyla jedovatá, ani pichlavá. Slovo laskavě si také můžete vyložit přívětivě i kousavě zároveň. Psané slovo nezní - vypadá.

Můj podnět byl spíš namířen na tu stránku SPJF, kdy se i na základě stanov cítí být strážcem morálky a cti. Jako takové by mělo jít příkladem. Ze zkušenosti vím, že promítání filmů není ani pro klubové účely nijak jednoduché ošetřit a dělat z něho program pro veřejnost už jednou SPJF zkoušelo. No, tehdy to nedopadlo. Proto jsem psal, že předpokládám, že je ona právní stránka vyřešená. Polde Sovy nejspíš je a tak nebylo nutné mě jakkoli atakovat.

Jinak bych rád poděkoval VŠEm, kteří nevidí v mém konání jen zneuznanou zášť vůči organizaci, která nosí jméno po Jaroslavu Foglarovi, ale především příspěvky k podnětné diskusi.
ZAPOJTE SE!

Myslím, že jsem se zde několikrát zmínil, že je mi "předhazováno", jak mi nic nebrání být členem SPJF, ale podmínky pro vstup pro mě až tak příznivé nejsou. Vidno z rázu komentářů zde na webu.

Proto jsem se divil oné oboustrannosti, kterou Slávek jmenoval.
19. listopadu 2019, 09:23
Slavomil Janov

Vysvětlení

Jak už jsem psal, diskutovat ke "kauze" nebudu, ale vysvětlení - nejen pro Ježka - je snad na místě. Takže... Je dobře známo, že Ježek je vytrvalým (a nezřídka naprosto oprávněným) kritikem některých činností SPJF, které "pokulhávají" (např. nepravidelnost ve vydávání Bobří stopy), či jsou provázeny dílčími "provozními nedostatky".
Jistý problém je však v tom, že Ježek, v duchu své přezdívky, bývá ve formě své kritiky náležitě pichlavý, na což druhá strana reaguje nezřídka zbytečně invektivně. V tomto je daný "dialog" v lecčem na hraně korektnosti, z níž pak už následuje jen pád do propasti rádoby ironizace či místy až nevraživosti.
Příkladem je i "diskuse" k právnímu ošetření filmové projekce. Ježkova úvodní poznámka mohla být formulována trochu víc diplomaticky (jisté "popíchnutí" vůči SPJF, zda je legislativa vyřešena, je v poznámky cítit). Zároveň odpovědi jsou jsou formulovány se stejnou "podlinkovou" ironií, kdy je Ježek téměř školácky poučován, že se nemusí o problém starat, nebo jaký je význam slova legislativa, ač sám poučovatel nemá v terminologii jasno. Atd.
Myslím si však, že většina nezúčastněných čtenářů, stojících mimo tyto provinční verbální půtky, má z obdobných diskusí spíše legraci.
17. listopadu 2019, 19:59
Sova (administrátor)

Fotka

... zde:

Beseda s pamětnicí

14. listopadu 2019, 18:45
Rolf (administrátor)

Pamětnice z Brna

Já myslel třeba fotka a nějaká perlička z vyprávění k tomu, aby jsme i my z daleka mohli trochu nasát atmošku :) 

14. listopadu 2019, 17:36
Sova (administrátor)

Pamětnice

Rolfe, beseda s pamětnicí byla úžasná, nicméně reportáž z takovéhoto typu akce moc nedává smysl. Paní Eliška vyprávěla o spoustě aspektů jak meziválečného, tak válečného i poválečného života v Československu a v Brně, padaly dotazy, kolovaly drobné dobové artefakty... Možná se akce bude někdy opakovat, tak musíš dorazit ;-)

14. listopadu 2019, 09:52
Rolf (administrátor)

Meziválečné Brno s pamětnicí

Ahoj Sovo, bude nějaká reportáž k setkání s meziválečnou pamětnicí, nemohl jsem se zúčastnit, ale docela by mě to zajímalo, jak to dopadlo :) 

13. listopadu 2019, 22:07
Ježek

ad Slávek

Slávku, myslím, že by se asi slušelo pokud bys (alespoň mě) upřesnil, co jsem si proti SPJF dovolil neslušného. V čem jsem projevil nedostatek respektu. Když už zmiňuješ onu oboustrannost.

Zatím jsem se setkal jen s kousavými poznámkami ze strany SPJF - třeba na vycházení Bobří stopy.

Nejsem si vědom, ale třeba se pletu. Krom toho, že bys to mohl myslet jako komentář typu - "vlk se nažral a kosa zůstala celá".
12. listopadu 2019, 11:21
Slavomil Janov

ad: Ježek

Nechci příliš vstupovat do diskuse o "konfliktech" mezi Ježkem a SPJF (a opravdu nebudu!!! reagovat na další "diskusní příspěvky"), ale domnívám se, že oboustranně je třeba aby byl zachováván jistý respekt a uznávání názorů jedné či druhé strany. K tomu patří i slušné odpovědi kohokoliv, bez invektiv a hloupých "podlinkových" keců.
Donald už k samotné "legislativě" zareagoval trefně, takže za mně "Howgh!"
Slávek Janov - Nashville
P.S.: ...a co je na Wikipedii, není "právně směroplatné".
8. listopadu 2019, 20:42
Ježek

slušnost

Jednak se ten člověk tak nejmenoval - byl tak přezdíván. A, pokud vím, ze základní školy, píší se jména s velkým písmenem. Třeba i přezdívky. Sova, Sysel...

Je hodně smutné, že na slušný komentář přichází vesměs útočné odpovědi. Jsem (možná vztahovačně) nesmyslně napadán a označován za špatného a potížistu. Proč?

No, pokud máte s mým dotazem problém (pokud vím, je veřejné promítání chráněno AUTORSKÝM zákonem-je to uvedeno u každého DVD), mohli byste napsat celému světu, CO JSEM UDĚLAL ŠPATNĚ!

Já se milý Sovo neobávám, mě je to jedno. SPJF by se mohlo vystavit trestnímu stíhání. Stačí si přečíst sborník, který samo vydalo (Hledáme lék na dětskou kriminalitu).
6. listopadu 2019, 17:37
Libor 'Donald' Čája

Předpisy

Nazdar!
LEGISLATIVA = (mj.) SOUBOR PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ.
Zde se mi tak Ježkův 'předpoklad' jeví jako zcela oprávněný.
Donald

Zde tedy neplatí, že 'Používání odporných termitů se pojí s jistým rizotem a končí obvykle fiakrem'. D
5. listopadu 2019, 11:26
Pro pichláčka

Legislativa

Legislativa je něco jiného, než asi chtěl Ježek vyjádřit. Slovo zní učeně, ale používat ho ve špatném významu není zrovna učené. Ale prudit může každý prudil. :-)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Legislativa
5. listopadu 2019, 10:49
Sova (administrátor)

Ano, Ježku, o legislativní stránku věci se nemusíš obávat.

5. listopadu 2019, 08:48
Tajný agent

Jak se jmenoval ten co donášel v knize Hoši od Bobří řeky...? Jó, udavač!
4. listopadu 2019, 14:31
Ježek

Legislativa

Předpokládám, že máte legislativní věci vyřešené, stran Filmového klubu.
Vložení nového komentáře
*
*
*