iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jak zaplatit členský příspěvek

20.2.2011 13:22
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 3349

Na začátku každého nového roku se množí dotazy, jak zaplatit členský příspěvek. Tento článek proto shrnuje různé možnosti a přináší i některá důležitá fakta.

Co vlastně členství v SPJF přináší? Je zde několik výhod: za prvé je součástí členství předplatné foglarovského a zálesáckého časopisu Bobří stopa (v současnosti 12 čísel ročně). Dále získáváte slevy na většinu akcí pořádaných SPJF, informační servis v podobě pozvánek na akce, upozornění na různé události a podobně. Také svým příspěvkem pomáháte šířit klubovní myšlenku a foglarovské ideály, vždyť Sdružení přátel Jaroslava Foglara je v současnosti jedinou organizací, která sdružuje čtenářské kluby! Bez více než půl tisíce členů by to určitě nešlo.

Členem SPJF se stane každý, kdo pošle přihlášku a zaplatí roční členský příspěvek. Členství naopak zaniká v okamžiku jeho písemného zrušení a nebo při nezaplacení členského příspěvku pro nový rok. V praxi však posíláme vždy upozornění - i tak si ale raději hlídejte, zda máte své platby v pořádku. Stav vašeho členství vám rádi napíšemee-mailem.
Členství v SPJF trvá vždy 365 dní od přihlášení (oproti členství na kalendářní rok, které bylo používané v minulosti). Příklad: Pokud jste se stali členy například 23. června 2010, členství trvá až do 22. června 2011.
Pokud zaplatíte členský příspěvek na nový rok v předstihu, platba se vám samozřejmě počítá na celých 365 dní od posledního dne, na který máte zaplaceno. Příklad: Pokud byste zaplatili ve výše uvedeném příkladu už 1. ledna 2011, členství by vám i tak platilo opět až do 22. června 2012.
To platí ale i zpětně: protože je součástí členství předplatné časopisu, při zpoždění platby se krátká prodleva zpětně započítá jako členství. Příklad: Pokud byste v uvedeném příkladu zaplatili až 12. července 2011, členství by se vám počítalo opět jen do 22. června 2012. Vždy se snažíme, abyste dostali všech 12 čísel časopisu - pokud se tak nestane, nebojte se nám napsat.

Členský příspěvek pro rok 2011 je stanoven ve dvou výškách:

  • 200 Kč do 17 let
  • 300 Kč od 18 let

Pro vás je směrodatné, kolik vám je let v okamžiku zaplacení. Zaplatit můžete několika způsoby:

  • Poštovní složenkou na adresu SPJF - Bobří stopou, P.O.BOX 245, 658 45 Brno. Do zprávy pro příjemce napište vaše dopisovatelské číslo, případně i příjmení.
  • Bankovním převodem na náš účet u Fio banky: 2900315365/2010. Jako variabilní symbol uveďte opět své dopisovatelské číslo, do zprávy pro příjemce pak příjmení.
  • Osobně na naší adrese Hrnčířská 17, Brno, a to v úterý od 16:00 do 18:00.

Pokud neznáte vaše dopisovatelské číslo, bude stačit pouze příjmení, případně si o vaše číslo napište na spjf(zavinac)spjf.cz. Tento e-mail (a nebo klasickou poštovní adresu) použijte také v případě, že chcete naráz platit za celý oddíl, rodinu či klub. V tomto případě potřebujeme mít jistotu, za koho vlastně platíte - pošlete nám proto raději seznamu všech členů spolu s platbou!

Pokud se chcete stát členem, napište nám na výše uvedenou adresu dopis, případně pošlete e-mail na spjf(zavinac)spjf.cz, který bude obsahovat: jméno, příjmení, datum narození, přesnou adresu bydliště (ulice, číslo popisné, město a PSČ) a pošlete jedním z výše uvedených způsobů členský příspěvek. Kromě toho ovšem můžete použít i tento formulář.
Pokud máte oddíl nebo klub a chcete se všichni stát také členy, pošlete nám e-mail nebo přihlášku, řekneme vám více informací. Pokud máte mezi sebou někoho staršího 18 let, můžete i získat peníze na vaše oddílové či klubovní akce - zeptejte se na podrobnosti!

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete se ptát e-mailem, nebo přímo zde v komentářích. 
Hodně štěstí do nového roku s Bobří stopou a Sdružením přátel Jaroslava Foglara!

Vytvořil 20. února 2011 ve 13:23:29 tendruhejvojta. Upravováno 17x, naposledy 7. července 2011 v 10:03:01


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*