iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Východomoraváci vyrazili na zříceninu hradu Cimburk

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

29.5.2014 12:22
Autor: Rolf, Počet přečtení: 3011

Cimburk1Závěr měsíce dubna připadl dlouho odkládané výpravě na zříceninu hradu Cimburk na Kyjovsku. Naposledy jsme zde byli před 7mi lety a vůbec poprvé v únoru 1997! Sraz byl tentokráte na koryčanském náměstí v půl jedenácté a Plintovičovi samozřejmě nikde. V tom se ozval místní rozhlas, který hlásil: „Prosím pozor, osobní vůz paní Plintovičové bude z důvodu výluky opožděn. Předpokládaná doba zpoždění bude asi deset minut“.

Potom se automobil neznámé značky přihnal rychlostí asi 35 Km v hodině do Koryčan a smykem zaparkoval naproti místní masny, kde Any stihla koupit ještě buřty pro svého čtyřnohého miláčka.

Následně všemi třemi vozidly přejíždíme na parkoviště v lese a odtud již po svých dorážíme ke zřícenině hradu, která se před námi objevila v plné kráse. Naše sestava byla ve složení Rolf, Dingo, Any, Šemík, Amba, Aneta, Jan, Matouš, Alík, Pirátka, Milda, Danek a foglarovskou třináctku uzavírala čtyřnohá Agni. V kase zakupujeme vstupné, které poslouží k záchraně této krásné památky. Potom už nás čeká prohlídka celého areálu, včetně hladomorny, kam jsme chtěli na chvíli zavřít Ambu, ale ten naši lest prokoukl a proplížil se ven. O kousek dál zase visel v kleci loupežník Jaroušek, který kradl a stihl ho krutý trest. Alespoň Matouš se nad ním slitoval, a když ho nemohl osvobodit, hodil mu alespoň kus rohlíku se salámem. Potom jsme ještě viděli malého trpaslíka, který vypadal jako Any ,když si dá zrovna frťana rumu a z věže na nás zase koukala Bílá paní. Následně již putujeme dále ke studánce, kde jsem při pauze přečetl historický zápis ze svého deníku – Výpravy na Cimburk v roce 1997. Cestou jsme hráli také letadlo, což bylo v tomto počtu účastníků velmi zábavné. Nakonec byl v celé hře nejlepší Alík cvalík. V jednom strmějším kopci plném stromů jsme si zase zahráli plíženou, ve které dorazila zdárně do cíle jako první Aneta. Potom už nás o kousek dál čekal kamarád od Any Zdeněk, který nás zavedl k nim na zahrádku v obci Stupava, kde bylo za plotem možné spatřit neobvyklé domácí mazlíčky – lvy africké! Chvíli to vypadalo, že Agni přeskočí dvojitá plot a obě dvě šelmy z černého kontinentu sežere. Poté horkým odpolednem docházíme na okraj obce a zde si v restauračním zařízení dáváme něco za zub. Po čtvrté hodině se rozjíždíme vozy směrem na Kyjov, Uherské Hradiště, Zborovice a Vyškov.

Cimburk2

Členové Východomoravské pobočky na zadním nádvoří hradu

Jaroušek

Takhle dopadne každý,kdo včas nezaplatí příspěvky do SPJF!

Matouš a Pirátka

Sourozenecké duo - Matouš a Pirátka, která přišla o oko na Pikárci

Bílá paní

K třináctičlenné expedici se přidal 14tý člen - Bílá paní!

Alík

Alča si našla čtyřnohého kamaráda - Mloka skvrnitého

Mlok

Mlok skvrnitý - živočich známý taktéž z knihy Karla Čapka

Amba plazivá

Zde je vzácný exemplář šelmy Amby plazivé!

lev

Za plotem na Stupavě ukrývá se favorit letošních voleb - LEV 21 :)

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

10. května 2016, 23:41
rionka

Cimburk

No vida, i vy jste byli na Cimburku :) to místo je moje velká srdcovka, nedávno jsem tam vyla a musím se zase vrátit. Opravy zdárně pokračují a točená kofola je taky super. Snad se tam někdy potkáme!
31. května 2014, 21:39
Amba (přihlášený)

Akce

Byla to suprová a vydařená akce jako vždy!! ;)
30. května 2014, 11:12
Rolf (administrátor)

Upomínka neplatičům

již žádné urgentní letáčky a dlouhé dopisy - nyní stačí poslat v obálce fotografii číslo 2!!!

29. května 2014, 18:43
MVBobr (administrátor)

Hrad Cimburk.

Vhodná akce k uveřejnění do BS č. 2, je to čtivé a popisky k fotkách skvělé.

Vložení nového komentáře
*
*
*