iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Vítězem XXIII. ročníku Divošského poháru se stal tým Divochů!

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

4.11.2019 22:04
Autor: Rolf, Počet přečtení: 505

Obrázek ke článku Vítězem XXIII. ročníku Divošského poháru se stal tým Divochů! Pošmourné podzimní dopoledne nepřineslo příliš přívětivé počasí, ve kterém by se snad dalo opalovat bez trička. Chladný vítr a občasné přeháňky dělaly čest právě probíhajícímu indiánskému měsíci bláznů. Přesto to nakonec neodradilo davy lidí proudících do brněnské městské části Jundrov, kde se konal již XXIII. ročník fotbalového turnaje pod hlavičkou 11. KBS Dva Divoši. Nakonec se nás v oboře na Holedné sešlo celkem 17 hrajících a 3 dívajících účastníků a tak se už jen čekalo, až se z mlhy vynoří sám náčelník Míla se sítěmi na branky. Nakonec očekávaný „Gambi“(přezdívku prý dle zákulisních informací udělil hlavní sponzor fotbalové ligy firma Gambrinus)  dorazil a byly utvořeny čtyři družstva, která hrála 2x 10 minut v základní části, 2x 6 minut v zápasech o umístění.

1.FC Dva Divoši Brno: Míla, José, Jakub Kropáček, Petr Jeremiáš

SK Železárny Prostějov: Lukáš, Aleš Deutsch, Leon, Milan Š., Frank

SPJF Brno: Vojta Hanuš, Sova, Dan, Lucka Pirátka

TJ Sokol Bystřice pod Hostýnem: Rolf, David, Ondra, Daniel

DD1Garrinchovu kličku umí ve Sdružení nejlépe Vojta, od míče je téměř neoddělitelný! 

DD3Útok týmu SPJF na branku Prostějova vede nás předseda Vojta modrá čapka! 

DD5V brněnském derby se obrana Divochů se braní náporu červeného týmu SPJF.

DD7Druhé místo obsadil nováček turnaje družstvo SK Železárny Prostějov!

DD9Muži týmu TJ Sokol Bystřice pod Hostýnem vybojovali po penaltách bronz.

DD11Radost 11.KBS Dva Divoši, kteří se stali vítězy 23. ročníku turnaje o Pohár DD.

SPJF Brno - Prostějov 3:5 (1:2) Sova 2, Vojta – Aleš D. 4, Lukáš

DD2Tradiční tým turnajů SPJF Brno sice nastoupil bez Renči, zato měl v sestavě vycházející hvězda dříve havířovské kopané – Sovu. Ten už na jaře zaujal pozorovatele zahraničních klubů a nezklamal ani dnes. To nově složený tým Prostějova měl ve svých řadách výškově vyčnívající hrot, stylem připomínající Haryho Kanea z Tottenhamu, pověstného chladnokrevnou koncovkou. A byl to právě Aleš, který zakončil velké sólo přes celé hřiště a poté dorážkou zajistil svému týmu poločasové vedení 1:2.  Po změně stran však sehraná dvojice z výkonného výboru Vojta-Sova, ukázala symbiózu nejen z porad a dokázala zvrátit stav na 3:2. Další gól po slibných šancích již nepřišel, také zásluhou skvělého Franka v brance. Naopak na druhé straně skóroval ze své oblíbené pozice z pravého křídla „vyškovský Lukáš“ a když ještě dvakrát napnul síť v brance Aleš, byla z toho premiérová výhra Železáren 3:5. 

 Dva Divoši Brno - Bystřice pod Hostýnem 2:1 (1:1) Míla 2 - Daniel

Favorit turnaje domácí tým Divochů opět vsadil na svého nestárnoucího kanonýra Milana, ale byl to tým Bystřice, který otevřel skóre. Po průniku prostřelil Josého k levé tyčce Daniel a bylo to 0:1. Divoši poté museli přidat a jejich tlak postupně sílil. Petrovu střelu dokázal Rolf konečky prstů ještě vytáhnout na horní tyč, ovšem o chvíli později bylo vyrovnáno. Křížný pas z pravé strany přes brankoviště zasáhl Míla a zákrok brankáře přišel už za brankovou čárou. Tým z východní Moravy mohl několikrát utkání rozhodnout, ale neujala se ani šance před prázdnou brankou a tak přišel trest. Pravidlo nedáš – dostaneš, se naplnilo v poslední 20. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Míla a mazácky pověsil balón do vinglu – 2:1.

Bystřice p./H. - Prostějov 4:4 (2:1) Daniel 2, David, Rolf – Aleš D. 2, Lukáš, Frank

DD8Úvod třetího utkání patřil stejně jako minulý duel týmu z Podhostýnska. Byl to opět objev Zlínského regionu Daniel, kdo otevřel střelecký účet a ten samý hráč zvýšil na 2:0. Když už se zdálo, že mají Bystřičtí zápas pod kontrolou, využil nedorozuměný stopera s brankářem Aleš a snížil laciným gólem do šatny na 2:1. Po změně stran udeřil dvojník kapitána Anglie podruhé, a když v zápětí napřáhl z dálky Lukáš, bylo to najednou 2:3. Než se hráči v modrých dresech vzpamatovali z šoku, vyběhl si na výlet do útoku Frank a placírkou usměrnil míč pod břevno. Druhý zápas Prostějova a druhý neuvěřitelný obrat. Diváci tak nemohli ani v klidu posvačit! Ovšem rozhodnuto ještě nebylo! Nejprve na Davidovu dobře mířenou střelu nedosáhl Frank a bylo to již jen o jeden gól. A po sléze kapituloval ještě jedenkrát. To když se do míče z voleje opřel Rolf a všichni pavouci z levého části šibenice se dali na útěk – vyrovnáno 4:4!  

SPJF Brno - Dva Divoši Brno 3:10 (0:5) Sova 3 - Míla 5, Petr 4, José

DD4Tým SPJF po první vyrovnané partii dva zápasy stál a prochladnutí hráčů bylo hned znatelné. Sotva utkání začalo, už lovili míč ze své sítě a do poločasu se chytli ještě další čtyři kapři! Poločasová porada přece jen přinesla nové rozestavení a taktiku, která se hned projevila na skóre. Sova procedil balón u levé tyčky a bylo rázem sníženo. Za chvíli pak z pravé strany uklidil pod horní tyčku a vypadalo to na drama. Jenže výlov kaprů ze sítě pokračoval i v brance u ohrady. Míla s pěti zásahy chtěl ovládnout pozici nejlepšího střelce turnaje a skvěle si vedl i Petr, který přidal z brejků další čtyři přesné zásahy. Ač Sova ještě jedenkrát korigoval a zkompletoval hattrick, vysokou prohru to pouze jen zmírnilo.

Bystřice pod Hostýnem - SPJF Brno 7:0 (2:0) Rolf 5, Daniel 2

DD6Závěrečný duel v základní skupině svedl dva týmy bez výhry a hrálo se tak tedy ještě o teoretický postup do finále. První dějství nabídlo docela vyrovnanou hru, ve které se dlouho čekalo na gól, které protrhl Rolf, který pak chvíli před poločasovou pauzou upravil do protipohybu brankáře na 2:0. Po změně stran využili hráči v modrém již své převahy i hry proti ohradě a unavený tým SPJF tentokrát nedokázal vzdorovat. Pár svých šancí nevyužil, z čehož se zrodil docela jednoznačný výsledek.

Prostějov - Dva Divoši Brno 2:1 (1:0) Leon, Lukáš - José

Divoši již nastoupili s jistým postupem do finále a Prostějováci potřebovali uhrát alespoň bod. Zápas nabídl drama plné hezkých fotbalových momentů a nehrající účastníci „v ochozech“ si museli připadat jako na EURU 96 v Anglii, kde náš národní tým získal stříbrné medaile. V první půli se perfektním únikem předvedl Leon a jeho lob přes brankáře jako by kopíroval branku Karla Poborského proti Portugalsku. Střely Divochů spolehlivě likvidoval bravurní Frank, který svou mrštností připomínal Petra Koubu. Už jasně mířící střely do branky dokázal vytáhnout mimo tři tyče, a nebo do nich! Když tlak domácích sílil, jako když nás Němci tlačili ve finále, přišel při hře vabank krásný dloubák od Lukáše, do prázdné branky. Byla to pěkná vzpomínka na chorvatského kanonýra Davora Šukera!! A nakonec i na Divochy došlo, to když sílu a bojovnost v brankovišti předvedl José, alias Alan Shearer a zavěsil. Postup a výhru Železářů to však již neovlivnilo.

Křížová tabulka po základní části

 

Prostějov

Divoši

Bystřice

SPJF

Skóre

Body

Pořadí

               

Prostějov

 

2:1

4:4

5:3

11:8

7

1.

               

Divoši

1:2

 

2:1

10:3

13:6

6

2.

               

Bystřice

4:4

1:2

 

7:0

12:6

4

3.

               

SPJF

3:5

3:10

0:7

 

6:22

0

4.

 

Zápasy o umístění

O 3. místo

Bystřice pod Hostýnem - SPJF Brno 3:3 (1:0), na penalty 4:3

Rolf 2, David - Sova 2, Vojta, rozhodující penalta David

DD10Perfektní výkon Franka – Petra Kouby zaujal funkcionáře SPJF natolik, že za nespecifikované množství Ulčovek angažovali toho hráče na jeden zápas do svých řad. A tento „přestup“ se ukázal být téměř kaufem roku! V první půli držel právě Frank svůj tým nad vodou a obdržel branku pouze po hlavičce Davida z bezprostřední blízkosti. V poločase druhém však Sova korunoval svou střeleckou formu vyrovnávacím gólem a bylo to 1:1. Následně se ke slovu přihlásil i Rolf, to když se jeho dalekonosná střela otřela o břevno a zapadla krásně za brankovou čáru. Stejný střelec skóroval i o dvě minuty později, kdy míč po dorážce šťastně proklouzl jeslemi obránce na čáře – 3:1! Když už to vypadalo, že Bystřice má bronzovou placku v kapse, zasunul míč téměř z nulového úhlu do branky opět neomylný Sova a dramatická zápletka byla na světě. O pár okamžiků později Vojtovu střelu ještě Rolf dokázal zblokovat do tyčky, ale v posledních vteřinách se rodák z Lesné už nemýlil a vybojoval tak penaltový rozstřel. V tom nakonec o jednu trefu byli úspěšnější modří, ale i tak tým SPJF Brno zaslouží za bojovný a heroický výkon pochvalu, ač obsadil nepopulární bramborovou pozici!

Finále

Prostějov - Dva Divoši Brno 0:2 (0:2) Míla 2

DD12Finále tak svedlo dohromady nováčka z Prostějova a tradiční tým Divochů. Železářům se však nepodařilo navázat na vítězný duel ze skupiny a tentokráte museli dotahovat. To když skóre otevřel Míla a 11.KBS tak držel trumfy v rukou. Nakonec celé klání rozhodl moment v posledních sekundách první půle, když si odražený míč našel nejlepší střelec fotbalové tabulky od roku 1980 a bezpečně ho dopravil do sítě. Na výsledku se v polovině druhé již nic nezměnilo a k roku 2019 tak přibude na dřevěném poháru nápis Dva Divoši.

Střelci turnaje

1. Míla 9

2. Rolf 8

3. Sova 7

4. Aleš Deutsch 6

5. Daniel 5

6. Petr 4

7.-8. David a Lukáš po 3

9.-10. Vojta a José po 2

11.-12. Leon a Frank po 1

 

Konečné pořadí turnaje

1.

Dva Divoši Brno

2.

Prostějov

3.

Bystřice pod Hostýnem

4.

SPJF Brno

Přátelské utkání na závěr: Výběr Brno - Bystřice p./H. 6:6 

Branky: Míla 2, Daniel 2, Rolf 2 - Ondra 2, Aleš D.2, David 2

Fotbalová sezóna tak sice dospěla do svého úplného závěru, těšit se ale můžete již na tu další. V květnu 2020 by se měl konat XXII. ročník turnaje o Pohár Bobří stopy v Silůvkách, následovat by měl pak III. exhibiční zápas ve Sluneční Zátoce a na podzim přijde na řadu pak další Pohár DD, zřejmě tradičně na Holedné. O všem vás budeme s předstihem informovat. Kontakt na pořadatele turnajů je: radim.kejik@spjf.czDD13

Více o fotbalových turnajích pořadaných SPJF se dočtete na webu 11.KBS Dva Divoši, Brno : https://dvadivosi.estranky.cz/clanky/fotbalove-turnaje.html

Vytvořil 4. listopadu 2019 ve 22:10:58 Rolf. Upravováno 3x, naposledy 4. listopadu 2019 ve 23:10:54, Rolf


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*