iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Večer světel 2022

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

24.11.2022 12:24
Autor: Krizmen, Počet přečtení: 272

Svátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. 12., tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů.
I v letošním roce se sejdou členové SPJF, v rámci poboček, oddílů a klubů, aby na Rychlé šípy a Jaroslava Foglara zavzpomínali.

Večera světel se můžete ale zúčastnit i vy sami, v bezpečí svého domova a to tak, že 17. 12. mezi 17. - 21. hodinou dáte za okno svíčku, lampion, lucernu či jiné světlo a k tomu můžete vystavit například i tradiční pochodující postavy Rychlých šípů s Bublinou.

Uvítáme, když nám z vašeho Večera světel pošlete fotografii do redakce  foglarovského magazínu Bohoušek (který připravují členové Sdružení přátel Jaroslava Foglara) na info@bohousek.cz.

Podobným způsobem se "slavil" Večer světel v roce 1988, kdy na výzvu Ivana Vápenky řada foglarovců umístila své lampiony do okna na podporu vysílání televizního seriálu Záhada hlavolamu (nakonec se vysílal o rok později v době sametové revoluce).

Vytvořil 24. listopadu 2022 ve 12:28:59 Krizmen. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*