iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

V brněnských ulicích se opět proháněli vontové

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

17.10.2016 13:59
Autor: Soki, Počet přečtení: 4284

Obrázek ke článku V brněnských ulicích se opět proháněli vontové Po dlouhých letech se v brněnských Stínadlech probudilo vontské hnutí, objevil se ježek v kleci i Široko. Proběhla totiž tradiční velká městská hra Uličky 2016.

Vše začalo již o několik dní dříve dopisem od Široka, ve kterém Stínadla varoval před neznámou vontskou partou Modré stíny, která prahne po moci ve Stínadlech. Vyzval všechny pravověrné vonty, aby se sešli 15.10. u obelisku v Denisových sadech a pokusili se udělat ve Stínadlech pořádek.

A skutečně, v sobotu v 9 hodin ráno už u obelisku postával dav vontů, který hučel jako včelí úl. Nervozita a očekávání byly všudypřítomné. A pak to přišlo. Odněkud z hradební zdi seskočil Široko, když v tom se na něj vrhli neznámí vontové. Široko se ještě ani nestihl oklepat z tvrdého dopadu a už na něm viseli, drželi ho, svírali a tloukli. Podařilo se jim ho nakonec zajmout a ukořistit talisman Velkého vonta Ježka v kleci.

Shromáždění vontů ztichlo. Krve by se v nich nedořezal. Šok ale rychle vystřídalo odhodlání osvobodit Široka a získat ježka v kleci zpět.

Při krátkém bojovném úvodu se vytvořily čtyři vontské party v počtu 6 – 7 členů: Žlutý květ, Uctívači Ginga, Modré ulice a Amazonky. První úkol na sebe nenechal dlouho čekat. Vontové se vydali na výzvědy po celé čtvrti.  Na mapě Stínadel bylo vyznačeno 10 míst, kde měly týmy pátrat po stínadelských zajímavostech a získávat klíčové vlastnosti: Sílu, Chytrost, Věhlas. Síla se hodila v bojích během hry, Chytrost pomáhala plnit těžké hádanky a úkoly, věhlas byl pak tím, co mělo určit nového velkého Vonta. Nejlépe si v této části hry vedli Uctívači ginga.

Následovala hned další výzva v podobě úkolů zaměřených na fyzickou zdatnost i důvtip. Zde se opět dařilo nejlépe Uctívačům, i když rozdíly byly minimální.

Po této hře se sily spojily do dvou vontských frakcí. Žlutý květ a Modré ulice se postavil proti spojenectví Uctívačů a Amazonek. Přenášení vzkazů v podobě barevných kartiček svým zvědům v nepřátelské části Stínadel se více dařilo druhému uskupení.

Mezitím Široko utekl ze zajetí Modrých stínů a mohl tak s nadějí sledovat závěrečné klání, ze kterého vzešel nový Velký vont. Čtyři vontové s největším věhlasem, dva z každé frakce, dostali jednoduchý úkol. Udržet během bitvy hořet svou svíčku co nejdéle. Komu zhasne plamen jako poslednímu, ten zvítězí a stane se Velkým vontem. A tuto zkoušku nejlépe zvládl Martin z uskupení Žlutého květu a Modrých ulic a mohl tak, byť sám trochu překvapen svým úspěchem, převzít od Široka ježka v kleci i vládu nad Stínadly.

Snad tento znovu zažehnutý plamínek vontských ideálů ve Stínadlech udrží plápolat stejně úspěšně, jako dokázal uchránit hořící svíčku ve vontské vřavě.

 

Fotografie ze hry:

Hranice Stínadel jsou dodnes místy označeny

Dostat ze studny vzácné vontské odznaky nebylo vůbec snadné.

Starší vontové s nadějí vzhlíží k novým zítřkům vontského hnutí

Foto: P. Kříž, Čáp, Any

Vytvořil 17. října 2016 ve 14:29:49 Soki. Upravováno 12x, naposledy 17. října 2016 ve 21:15:06, Soki


Diskuze ke článku

17. října 2016, 15:32
Sova (administrátor)

Paráda!

Smekám před novým Velkým Vontem a doufám, že pořádek ve Stínadlech udrží co nejdéle. Krátkou zprávu s fotkami jsem zahlédl i na serveru Munimedia: http://munimedia.cz/prispevek/aktualne-brnenska-stinadla-maji-noveho-velkeho-vonta-11071/

Vložení nového komentáře
*
*
*