iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Uplynulý rok na Muně a výhled do Vánoc

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

15.8.2017 21:23
Autor: Sova, Počet přečtení: 467

Obrázek ke článku Uplynulý rok na Muně a výhled do VánocOd pracovního tábora v červenci 2016 se na základně SPJF na Muně uskutečnilo výrazně méně pracovních akcí, než bývalo zvykem v dřívějších letech. V zásadě šlo o jednu velkou akci v říjnu 2016 a poté až o rozšířený pracovní víkend v červenci 2017, který nahradil letos již neuskutečněný pracovní tábor. Naposledy jsme na Muně pracovali v polovině srpna.
Níže zhlédněte několik fotografií toho, co se na Muně za poslední rok změnilo a nechejte se pozvat na některý ze tří pracovních víkendů, které se ještě letos na Muně uskuteční.


PLÁNOVANÉ PRACOVNÍ AKCE NA MUNĚ DO KONCE ROKU 2017:

  • 22. - 24. září
  • 3. - 5. listopadu
  • 1. - 3. prosince

V případě zájmu o účast na akcích se ozvěte na email martin.vertesi@spjf.cz.


V říjnu 2016 jsme se jali vybetonovat podlahu ve velké vstupní chodbě.

K tomuto účelu byla zapůjčena míchačka a příjezdová silnice se na chvíli proměnila ve výrobnu betonu.

Co už stroj za nás neudělal bylo finální rovnání podlahy. Ujal se toho Tomáš Gayer.

Na stejné akci jsme ještě stihli vsadit a ob-betonovat velké francouzské okno do vrat velké klubovny. Je přes něj krásný výhled.

O půl roku později, v červenci, jsme se rozhodli už dále nečekat na elektřinu a dovést do domu vodu. Naplnili jsme proto nádrž vodou a napojili ji na připravené vodovodní potrubí.

Výsledkem byl první hrnek vody napuštěný slavnostně z kohoutku v kuchyni.

Zatím poslední pracovní víkend jsme věnovali výhradně omítání stěn ve velké vstupní chodbě. Tato místnost bude pravděpodobně další dokončenou.

Vytvořil 15. srpna 2017 ve 21:29:22 Sova. Upravováno 1x, naposledy 15. srpna 2017 ve 21:30:21, Sova


Diskuze ke článku

22. srpna 2017, 12:50
Čáp (administrátor)

Není

to tak daleko. Vlakem jsi z Prahy v Mikulovicích dokonce rychleji než z Brna (4:23 oproti 4:27). Ani autem to po nově dostavěné D11 a přes Kłodzko není nijak zvlášť dlouhá cesta - 3:37 z Prahy oproti 2:38 z Brna. Takže zrovna Pražáci se ve srovnání s námi s jihu nemají na co vymlouvat - a to ještě podotýkám, že jak vlakem, tak autem je cesta do Jeseníků a přes Jeseníky krásná. Letos byl na jeden víkend na Muně třeba i Ič z Plzně, který dovede omítat 16 hodin bez přestávky :-D

20. srpna 2017, 00:38
Menhart (administrátor)

Smekám klobouk

...vždycky, když si čtu o Muně, co jste tam zase udělali nového. Je skvělé, že v SPJF se jako děti učíte třeba uzlovat a jako mladí lidé stavíte uprostřed lesů klubovnu. Je to velká příprava na život.
Škoda jen, že je to tak strašně daleko z Prahy a víkendy jsou tak krátké. Opravdu bych rád pomohl a byl účasten tak skvělého projektu. Ať se dílo daří.

Vložení nového komentáře
*
*
*