iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tam Tam ze Skautske nadace Jaroslava Foglara - září 2018

Chyba při zjišťování informací o osobě

Priorita chyby: 2

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

7.9.2018 17:56
Autor: Menhart, Počet přečtení: 535

S koncem léta pro vás máme opět čerstvé a aktuální zprávy, aby vám neuteklo nic, co chystáme. Děkujeme za...

Vážení přátelé, Foglarovi příznivci, plantážníci! 

S koncem léta pro vás máme opět čerstvé a aktuální zprávy, aby vám neuteklo nic, co chystáme. Děkujeme za milé ohlasy předešlého nultého čísla našeho oběžníku, budeme rádi, když nám napíšete i tentokrát.

Čtěte a posílejte informace dál. Nechť je náš TAM-TAM slyšet! 

Jestřábův byt prošel přes léto rekonstrukcí. Moc děkujeme Petrovi Vosovi Voseckému a dalším dobrovolníkům, kteří se zapojili a pomohli s pracemi i za pekelných, parných podmínek. 

S tím souvisí žhavá informace, že ve spolupráci s Českým literárním centrem se rozbíhá v bytě Jaroslava Foglara první rezidenční pobyt. Byt bude sloužit jako rezidence pro překladatele a spisovatele. Premiérovou rezidentkou je japonská překladatelka Mei Kashima, která zde překládá knihu Pavla Šruta - Lichožrouti. Více se přečtěte na webu SNJF.

V pražských Riegrových a Havlíčkových sadech budou příští pondělí 10. září 2018 slavnostně odhaleny a pokřtěny dvě lavičky Jaroslava Foglara – Hoši od Bobří řeky a Chata v Jezerní kotlině. Zpracování a názvy laviček odkazují na spisovatelova slavná díla, lavičky jsou instalovány na místech, kde tyto nesmrtelné knihy vznikaly. Oba příběhy zároveň během letošního podzimu znovu vydá nakladatelství Albatros. Lavičky jsou společným počinem Prahy 2 a Skautské nadace. Podívejte se na web, kdy a kdy křest proběhne a přijďte!

Poslední žhavou novinkou je slíbený start reedice foglarovek, Albatros se rozhodl začít knihou Hoši od Bobří řeky. Vychází 24. září a v říjnu pak bude následovat audiokniha. 

Připomínáme možnost aktivně se zúčastnit Roku Rychlých šípů, oslav 80. výročí od vydání prvního komiksu tohoto legendárního klubu. Budeme velmi rádi, pokud i vy přispějete. Zařadíme vás mezi oficiální akce Roku RŠ do našeho kalendáře na webu, poskytneme logo této události na vaše propagační materiály, se samotnou propagací vám i rádi pomůžeme.

Přihlásit akci k Roku Rychlých šípů


Chcete dostávat Tam Tam emailem přímo od nadace? Zapište svůj email do vyskakovacího okna na webu nadace.

 

 

Přidejte se k ostatním,

kteří odebírají náš pravidlený

informační email.
 


Shrnutí novinek, upozorněn
í na nové výzvy a programy nadace. 

 


Foto: SNJF.cz

Vytvořil 7. září 2018 v 16:46:53 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 7. září 2018 v 18:15:56, Menhart


Diskuze ke článku

30. října 2018, 12:44
Menhart (administrátor)

Canapé u Obecního dvora

Na půdě školy Obecního dvora v Praze bude Bobo z nadace přednášet 5. listopadu od 17:30 hod na téma Mystifikátor Jaroslav Foglar.

Vše v rámci Designbloku. Po celou dobu trvání Canapé (do 8.11.) bude v rámci areálu probíhat foglarovská pátrací hra. Podrobnosti budou odtajněny v pravou chvíli. Na místě přednášky bude k vidění dvanáct velkoformátových reprodukcí legendárních komiksů Jaroslava Foglara a Jana Fischera. Černí jezdci řádí, Dlouhé Bidlo hledá kočičí pracku a další nezapomenutelné příběhy budou poprvé zpřístupněny ve velikosti a kvalitě originálů. V prosinci tyto plakáty vydává nakladatelství Albatros.

15. září 2018, 22:42
Menhart (administrátor)

Reportáž z laviček Jaroslava Foglara

  • Kdo se na lavičky nedostal, tak reportáž najdete ZDE.

Foto je z Bohouška

10. září 2018, 14:12
(přihlášený)

A mně to zase nevadí :)

Díky Menhartovi za info a sdílení :). Za chviličku vyrazím.

Sdílení cizích příspěvků přece nemusí být nutně špatně :-) Každý, kdo má zájem o stejnou věc a myslí ji dobře, by měl být na stejné lodi :)
10. září 2018, 10:24
Krizmen (administrátor)

Také to nechápu

Prosím výkonný výbor o sdělení, proč jsou informace cizího subjektu zveřejňovány na stránkách SPJF. Existuje nějaká dohoda o zveřejňování, o které členové SPJF nevědí?
8. září 2018, 15:32
Štětináč

Ptám se

SPJF bylo zrušeno?
8. září 2018, 15:29
Poslední mohykán

To už není SPJF? Vznikloa místo toho nějaká Nadace?
Vložení nového komentáře
*
*
*