iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Stínadla se bouří - divadlo pro děti od 6 let

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

22.11.2017 23:59
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2868

Dalším pražským divadlem, kde se hraje "Foglar", je divadlo Gong v Praze 9. Hrají zde jak Záhadu hlavolamu tak i Stínadla se bouří.
Pokud máte štěstí, můžete zakoupit vstupenku i na Slevomatu. Záhada se hraje 4. rokem, Stínadla již 2. rokem. Kdy asi bude další díl slavné trilogie?

Představení Záhadu hlavolamu a Stínadla se bouří  režíruje rámci projektu Gong dětem v pražském divadle Gong  režisér Ondřej Lážňovský.  Projekt Gong dětem realizuje umělecký soubor - Divadlo AHA!
Záhada hlavolamu zde měla premiéru 27. září 2013 a Stínadla  11. června 2015

Nejbližší představení Stínadla se bouří se bouří je ve středu 29. listopadu 2017 dopoledne. Pak už do konce roku 2017 není naplánované žádné představení Záhady hlavolamu nebo Stínadla se bouří

Slevomat nabízel vstupenky na Záhadu v nedávném termínu 18. listopadu 2017 za 89 Kč. V roce 2016 Slevomat nabízel vstupenky na Záhadu či Stínadla dokonce za 79 Kč. Divadlo Gong využívá služeb Slevomatu běžně a najdete zde i jiné pořady. Neslevněný lístek stojí 110 Kč.Co říkají stránky divadla o představení Záhada hlavolamu:

pro děti od 6 let 
Kultovní klukovský napínavý román s hororovými prvky převedený na divadelní prkna. 
     Chtěli byste se vznést do nebe na létajícím kole? Není nic snazšího. Stačí se jen odvážit vkročit do temných, úzkých a křivolakých uliček Stínadel, čtvrti se špatnou pověstí. Někde tam by totiž měl být skryt legendární hlavolam „ježek v kleci“, do jehož srdce mladý vynálezce Jan Tleskač vložil plánek na výrobu létajícího velocipédu. 
     Jenže ve Stínadlech není pro žádného chlapce ani dívku dvakrát bezpečno, vládnou jim totiž party divokých kluků, kteří se hrdě nazývají Vontové. 
     Tvůrce na tento dnes již klasický příběh nahlíží s laskavou nadsázkou i humorem a vhodně jej přibližuje současným divákům. 
Režie: Ondřej Lážnovský 
Hrají: Radovan Klučka, Vratislav Hadraba, Miloš Mazal, Jakub Stich, Kryštof Nohýnek, Kateřina Jačková, Magdalena Lážnovská/Martin Jurajda
 

Co říkají stránky divadla o představení Záhada hlavolamu:

pro děti od 6 let 
Pokračování kultovní klukovské románové trilogie navazující na již úspěšně uváděnou první část - Záhadu hlavolamu. 
     Naše vyprávění začíná tam, kde první část končí. Ježek v kleci byl ztracen ve stoce pod svatojakubským kostelem. Stínadla ztratila svou výjimečnost a stala se obyčejnou městskou čtvrtí. Ale na jak dlouho? Události naberou spád, když vyjde najevo, že ježek v kleci byl vyloven ze stoky a má ho u sebe záhadný a nepolapitelný Široko. Vontové se znovuobnovují a zakládají skupiny. Všichni chtějí získat ježka, aby se mohli stát Velkým Vontem. Rychlé šípy hlavolam také shánějí, hlavně kvůli plánku létajícího kola, který je v něm ukryt. Ve víru událostí najdou ztracenou vontskou kroniku a zjistí střípky skutečností dávné party. Také je ale potká mnoho neštěstí. 
     Tvůrci opět příběh vypráví s laskavou nadsázkou i humorem, čímž jej přibližují dětským i dospělým divákům současné doby. 
Režie a dramatizace: Ondřej Lážnovský 
Hrají: Radovan Klučka, Miloš Mazal, Vratislav Hadraba, Kryštof Nohýnek, Kateřina Jačková, Jakub Stich, Magdalena Lážnovská/Magdalena Hniličková, Martin Jurajda
 
 
Divadlo Gong naleznete zde.

Foto: Divadlo Gong
Vytvořil 22. listopadu 2017 ve 22:13:05 Menhart. Upravováno 1x, naposledy 22. listopadu 2017 ve 23:05:22, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*