iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

SPJF se počtvrté přestěhovalo

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

3.6.2018 22:53
Autor: Čáp, Počet přečtení: 1721

Za svoji bezmála třicetiletou historii se naše sdružení stěhovalo pouze čtyřikrát. Naposledy tento týden. Po třech letech působení na Moravském náměstí 13 v Brně se bude budova rekonstruovat a proto se klubovna, redakce a sklad materiálu přestěhovaly na novou adresu. Zůstáváme v Brně, nové útočiště však máme v romantickém továrním areálu textilky Mosilany.

Textilní továrna se zajímavou a několikasetletou historií se rozkládá po obou březích Svitavského náhonu v bloku ohraničeném ulicemi Vlhkou, Křenovou, Špitálkou a železniční tratí spoující hlavní brněnské nádraží se stanicí v Židenicích. Celý areál, který je díky svému vzniku spojením původních pěti textilek poměrně složitý, spravuje jediná společnost a hlavní vchod otevřený v všední dny od 4:30 do 22:00 je z ulice Křenové poblíž tramvajové zastávky Vlhká (z hlavního nádraží se lze na místo dostat pěšky za 5 minut).

SPJF má pronajaté místnosti 114 A a 114 B v prvním patře budovy B1, což je stará čtyřpodlažní stavba továrního typu obrácená do Vlhké ulice. Ve stejné budově shodou okolností sídlí firma MK klub, v jejíchž prostorách se v roce 1998 konala Valná hromada, na níž byl za předsedu zvolen Miloš Vraspír - Bobr.

Mapka areálu Mosilany (barevně zvýrazněn) a cesty k nové klubovně SPJF - sytě červené tečky ukazují trasu přes hlavní bránu z Křenové ulice (od tramvajové zastávky Vlhká), alternativní trasy baranmi z ulic Vlhé a Skořepky, které jsou otevřené jen v pracovní dobu, pak poloprůhlednou červenou.

Stěhování klubovny

Protože samo přestěhování klubovny včetně veškerého vnitřního vybavení a obsahu skladu byl poměrně náročný proces, uvádím níže stručný popis stěhování, rovněž jako poděkování všem, kteří věnovali bez nároku na jakoukoliv odměnu balení, nošení, vožení a vybalování několika stovek banánových beden poměrně značné množství času.

Hledání nového působiště

Přípravný výbor ve složení Vojta, Soki, Čáp a Drobek vytipoval cca 8 potenciálních lokalit, kam by se mohla klubovna stěhovat. Mimo Moravskou galerii a Mendlovo náměstí taky třeba Bratislavskou ulici, dvě místa v Mosilaně, Kounicovu a další lokality v Brně. Po sérii prohlídek a hlasováíní, která nám zabrala asi měsíc, bylo postupně rozhodnuto (po přibrání Sovy do hlasovacího týmu) se přestěhovat do Mosilany.

Středa 23. května 2018

Perpetuum zrušilo své podzemní pátrání a místo dobrodružné výpravy pomáhali všichni návštěvníci balit do banánových krabic, které pronajal Vojta. ¥, Čáp, Jitka, Martin M., Honza B. a Lukáš Č. strávili asi dvě hodiny prvotním uspořádáním skladiště v Morku (tzv. Hnoje) a naložili prvních 50 banánovek.

Čtvrtek 24. května 2018

Vojta podepisuje smlouvu, ale díky zmatkům na straně pronajímatele ještě nemáme klíče.

Pátek 25. května 2018

Čáp přebírá klíče od nové klubovny, kde ale mezitím zmizel koberec, který Vojtovi ukazovali při prohlídce. Bude třeba koupit a položit nový. Vojta kupuje regály a koberec.

Sobota 26. května 2018

Žemle a Brouk půjčují od tetičky velký přívěsný vozík. je tak dlouhý, že se do něj vlezou i Rychlé šípy.

Neděle 27. května 2018

První kolo stěhování. ¥, Čáp, Maria P., Soki, Svišť 2 a Vojta (někteří) téměř celý den pokládají koberce, skládají regály a převáží první čtyři auta a dva vozíky materiálu z Morku do Mosilany.

Pondělí 28. května 2018

Na Moravském náměstí se porouchal výtah. Všichni stěhují, budova je plná lidí chodících po schodech. ¥, Čáp, Renča, Soki a Vojta do pozdního večera stěhují další čtyři auta a dva vozíky. Převážíme první stůl, počítač a modem. Nejvíc práce dají desetitisíce starých Bobřích stop, které taháme celkem 3 dny.

Středa 30. května

Po návštěvě podzemí U fajfky pokračuje stěhování se zapojením pomocníků z Perpetua. Rekordní kus práce odvádí ¥, Adam, Čáp, Danča, Geožirafka, Honza B., Ladada, Lucka Š., Romain, Soki, Štěpán Š., Vojta a Vojta Š.

Čtvrtek 31. května

Bobří stopy jsou udolány a začínáme stěhovat ostatní vybavení, knížky a nábytek. Pomáhá nám Žemle, takže jsme na to čtyři: ¥, Čáp, Vojta a Žemle. Odvážíme dvě auta a jeden vozík věcí, při pokusu o druhou obrátku ale zjišťujeme, že nám ve 22:20 někdo zamknul budovu a vyměnil zámek. Část vybavení je stále uvězněna uvnitř. Voláme Brouka za svědka a snažíme se dostat do budovy - marně. A to máme legální nájem až do půlnoci!

Pátek 1. června

Čáp dopoledne domlouvá s Ukrajinci, aby nás putili do budovy, naštěstí úspěšně. odpoledne už pouze ve složení ¥, Čáp a Vojta (na hodinku se přichází podívat Soki) odvážíme pět aut a tři vozíky materiálu až do úplného fyziského zničení. Končíme v jednu ráno a na oslavu si dáváme trojitou pizzu.

Celkem se odvozilo přibližně 284 banánových krabic materiálu, 5 stolů, 11 skříní, nespočet poliček, krabic, nářadí, pádel, lodí a táborového vybavení. Odhadem jsme odpracovali přes 150 člověkohodin, což je jako by jeden člověk na plný úvazek nedělal dva měsíce nic jiného než stěhoval klubovnu SPJF (a teď si to přepočtěte na svoji mzdu). Všem pomocníkům proto velmi DĚKUJEME!

Čtvrtá klubovna SPJF alias Morek v prvotní fázi vyklizení. Pomalou se loučíme s oblíbenými prostory - sbohem!
Banánových krabic jsme přestěhovali zhruba tři stovky. Tvořily ale zhruba jen poloivnu materiálu, který bylo potřeba převézt z Morku do Mosilany.
¥ a Vojta stěhují kopírku. Výtah už naštěstí funguje, nebudeme muset jako v pondělí tahat všechno ručně.
Mimo všechny ostatní náležitosti bylo utné přestěhovat také Rychlé šípy, které při jízdě přes město vzbuzovaly náležité pozdvižení.
Při nakládání materiálu do beden se našly nejrostodivnější předměty, které třeba doma někomu zavazely, tak je nenápadně odložil v klubovně (prý je tato metoda obvyklá zejména v Lelekovicích). Pro Menharta a Sovu tady máme jedny Humburky.
Vytvořil 3. června 2018 ve 23:06:21 Čáp. Upravováno 7x, naposledy 8. června 2018 v 08:13:25, Čáp


Diskuze ke článku

2. července 2018, 19:51
Tonda Plíhal

viděli jste?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288835-z-metropole
14. června 2018, 19:42
Rolf (administrátor)

Dodávka

ke stěhování byla připravena, ale Rolf nedostal instrukce. Snad se do Mosilany budu moci podívat i když jsem nestěhoval banánové krabice..... 

5. června 2018, 00:37
Čáp (administrátor)

Rolfe

čekali jsem tě o víkendu, kdy jsi prý byl v brně, že se taky přidáš ke stěhování, ale marně!

5. června 2018, 00:35
Čáp (administrátor)

Plevy

Trošku těch plev jsem vylikvidovali, řečeno s prezidentem Benešem, ale popravdě - bylo nás žalostně málo a tak nezbylo moc času zabývat se úvahami nad tím, co kam patří nebo nepatří. Bylo nutné vše stihnout co nejdřív nabalit do beden a pak zase vybalit, protože banánovek bylo jen 50 a my jich potřbovali skoro 300 - každá se průměrně otočila šestkrát.

Některých Bobřích stop je opravdu hodně - odhadem bych řekl, že jednak těch nejstarších, kdy se tisklo v tisícových nákladech a pak těch nejnovějších, kdy byl náklad sice nižší, ale poptávka jetš nižší a zatím je nenabízíme tak dlouho k prodeji.

Určitě by bylo vhodné BS nějak využít - když Menharte vymyslíš, jak (ale musí to stát za to), můžeš jich pár tisíc dostat, řekl bych.

4. června 2018, 23:16
Menhart

V Mosilaně

jsem nebyl na volbě Bobra, ale letos jsem tam už během Šestnáctera prohledával Čápovy ponožky.
Prostor to je zajímavý a hodně "zašitý". Co vím, tak ve hře je stále ještě ta "čajovna", ale nestihlo se to do konce května dořešit.

Zvažme, jestli by nešel zredukovat "majetek" SPJF a skleničky a další odložené věci nevytřídit. Každé stěhování by mělo oddělit zrno od plev. Ostatně i těch prastarých Bobřích stop je nejspíše strašně moc a mělo by se vymyslet nějaké lepší využití.

Děkuji stěhovací partě, že to zvládla a vše za nás ostatní udělala.
Nabízím se, že někdy přijedu do Brna a pomohu třídit a vyhazovat - ať také nějak pomohu.

Připomínám nutnost změny v registru spolků, v bance atd. a také na webu SPJF jak u celého sdružení, tak i u Perpetuua - to má ještě Hrnek.
Těším se na středeční podzemní výpravu Brna v Praze. Zdar
4. června 2018, 10:33
Rolf (administrátor)

Ať žije Mosilana!

Přidávám se k Sovovi, všem co klubovnu stěhovali patří velký dík! Už se do nové klubovny těším, areál továrny je velmi lákavý! 

4. června 2018, 02:52
Sova (administrátor)

Klubovna

Moraváku je škoda, ale když něco končí, tak taky něco začíná a Mosilana bude určitě taky super. Díky všem, kteří se o přestěhování zasloužili!

Vložení nového komentáře
*
*
*