iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s odborným komentářem.

26.7.2018 13:43
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 499

Obrázek ke článku Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s odborným komentářem.V úterý 31. července 2018 od 15 hodin proběhne v Mariánské Týnici komentovaná prohlídka výstavy Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Výstava byla zahájena vernisáží za velmi vysokého zájmu veřejnosti 13. června, potrvá až do 19. srpna a je ideálním cílem prázdninových výletů.

Pozvánka na komentovanou prohlídku

Na výstavě je k vidění přes 150 originálních ilustrací, kreseb a maleb plzeňského rodáka Bohumila Konečného-Bimby, který na severní Plzeňsko celý život jezdil na Střelu a poslední léta života strávil v Kožlanech. Bimba Konečný byl mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů.

Jeho kariéru velmi poznamenala aféra s komiksovou hrdinkou Amazonou - Octobrianou. Originály ze všech období jeho života, včetně originálních obálek z foglarovek, Batličkových knížek, Mladých hlasatelů či Humoristických listů a nejrůznějších dokumentů jsou na výstavě k vidění.

Komentovanou prohlídku proběhne od 15 hodin s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem. Jan Hosnedl představí řadu nikdy nevystavených originálů a dokumentů i jeho vztah a vazby k severnímu Plzeňsku. K vidění je např. unikátní korespondence s Jaroslavem Foglarem ze Střely zachycující vznik nejslavnější obálky Bohumila Konečného – Rychlé šípy ve Stínadlech, k vidění je zde i dvojice obrazů zachycující koupající se dívky na Liblíně s liblínským mostem a řada dalších krásných originálů.

K výstavě vznikla i stejnojmenná kniha Jana Hosnedl ŽENY A DOBRODRUŽSTVÍ
BOHUMILA KONEČNÉHO. Vázaná kniha na 184 stránkách přináší životopisný text, jeho bibliografii a zejména kvalitní reprodukce s průřezem jeho díla. Je k dostání na výstavě. Kniha vyšla s podporou města Plzně a Plzeňského kraje.

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku i na výstavu!

Kontakt: Mgr. Jan Hosnedl, kurátor výstavy – janhosnedl@tiscali.cz, tel. 737 55 96 82
www.bimba.cz

Fotopozvánka na výstavu zde: http://bimba.cz/fotodokumentace-z-akci/200-fotopozvanka-na-vystavu-v-marianske-tynici/

Vytvořil 26. července 2018 ve 13:50:01 tendruhejvojta. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*