iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

VYHODNOCENÍ: Hledáme Rychlé šípy v roce 2018

1.1.2019 21:44
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 1165

Obrázek ke článku VYHODNOCENÍ: Hledáme Rychlé šípy v roce 2018Hra Hledáme Rychlé šípy má již dlouholetou historii, k příležitosti 80. výročí Rychlých šípů se Sdružení přátel Jaroslava Foglara rozhodlo ji rožšířit do všech čtrnácti krajů České republiky. Vedle tradiční Prahy, Ostravy či Brna tak mohli pátrači hledat "Šípáky" v Plzni, Karlových Varech, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Třebíči, Kroměříži, Liberci, Táboře, Prostějově nebo Kutné Hoře.

HRADEC KRÁLOVÉ
Celá řada správných odpovědí přicházela celý měsíc z Hradce Králové. Zlí jazykové sice tvrdili, že je to tím, že Rychlé šípy se moc dobře neschovávaly - na balkoně Klicperova divadla. Nicméně fotografie přicházeli i poté, co silný vítr zapříčinil to, že s pětice byli vidět sotva tři - jmenovitě Jindra Hojer, Červenáček a hlava Mirka Dušína.

Ze všech přihlášených jsme vylosovali tyto tři, kterým zašleme věcnou foglarovskou cenu: Andreu Pavlíkovou, Lukáše Radinu a Mišku Hrubou.

 Autor fotografie: soutěžící pan Zámečník

TŘEBÍČ
Do starobylé židovské čtvrti se Rychlé šípy zatoulaly v Třebíči. Jarka Metelka se skryl trochu do stínu, zbytek pětice byl ale vidět celkem hezky, kdo tedy prošel kolem firmy Kapucín, nemohl je minout. 

Cenu zasíláme vylosovaným Šestce Třebíč (6. oddílu vodních skautů), Dušanu Potůčkovi a pátracímu kvartetu Renči, Luďovi, Lukymu a Adélce.

Autor fotografie: soutěžící Dušan Potůček

PLZEŇ
V Plzni viseli Šípáci v celé své kráse z balkonu základní školy na Jiráskově náměstí.

Ceny zasíláme šťastným objevitelům Aničce Štemberové a všem Pampeliškám, společně soutěžící trojici Lišákovi, Diblíkovi a Georgovi a Vladimíru Křivkovi.

Autor fotografie: soutěžící Anička Štemberová

PROSTĚJOV
Nalézt pětici dalo prostějovským celkem zabrat, přesto se našli pátrači, jejichž pídění bylo nakonec úspěšné. Pětice visela z balkonu bytu na náměstí Spojenců.

Ceny si tak vysloužili Rostislav Strejček a Ludmila Maierová.

Autor fotografie: soutěžící Rostislav Strejček

BRNO
Rychlé šípy si tentokrát zašly v Brně na kafíčko na Římské náměstí. Z řady soutěžících byli vylosováni výherci na již konaném Večeru světel.

Autor fotografie: soutěžící Petr Gregor

PRAHA
v Praze si Rychlé šípy našly krásné stínadelské místečko - na schodech Thunovské ulice. Stejně jako v Brně proběhlo vyhodnocení hry již na pražském Večeru světel.

Autor fotografie: soutěžící Tajlor

OSTRAVA
V Ostravě Rychlé šípy dostaly asi hlad a tak skončily v Poe poe. Snad jim palačinky s pizzou chutnaly.

Ceny zasíláme vylosovaným: Jiřímu Drozdovi, Heleně Mrázkové a dceři Johance a Pavlu Moravčíkovi.

Autor fotografie: soutěžící Helena Mrázková

TEPLICE
Na krásný balkon městské knihovny se Rychlé šípy vyšplhaly v Teplicích. 

Cenu za objevení zasíláme Tomáši Rakovi a Haně Rakové.

Autor fotografie: soutěžící Tomáš Rak

KARLOVY VARY
Odjet patrně zamýšlely Rychlé šípy z Karlových Varů, nakonec zůstaly ale na vlakovém nádraží trčet celý měsíc.

Ceny zasíláme úspěšným pátračům Šimonovi Žánovi a Majdě Horákové.

Autor fotografie: soutěžící Šimon Žán

PARDUBICE
V Pardubicích se Rychlé šípy nebály podívat se přímo na ulici k sokolovně "Na Olšinkách". To možná zmátlo některé pátrače, kteří nám zasílali zprávy o svých neúspěšných snahách.

Přesto se Rychlé šípy nedokázaly skrýt všem, a tak můžeme cenu zaslat Milanovi, Marťanovi, Berušce a Lilly Nerudovým.

Autor fotografie: soutěžící Renata Nerudová

KROMĚŘÍŽ
Pěkné romatické místečko nalezly Rychlé šípy v Kroměříži - na balkoně Arcibiskupského gymnázia.

Ceny zasíláme Lucii Tesařové, Jakubovi Tesařovi a Akelovi.

Autor fotografie: soutěžící Radka Tesařová 

V LIBERCI a TÁBOŘE se Rychlé šípy patrně schovaly tak dokonale, že je za celý měsíc nedokázal najít vůbec nikdo. V Liberci koukali Rychlé šípy z budovy krajské knihovny, v Táboře se usídlili na Starém městě, visely z oken domu směrem na Sady. Tak třeba příště!

V KUTNÉ HOŘE uspořádali hru místní skauti, vyhodnocení hry proběhlo na Večeru světel.

Ceny budou vylosovaným soutěžícím rozeslány do konce ledna 2019.

Za významnou pomoc při pořádání celorepublikového hledání velice děkujeme Láďovi Ježkovi, Honzovi Burdovi, Jiřími Georgovi Konečnému, Aleši Deutschovi, Přebralovi a Kawi, Mexičanovi, paní Slunéčkové a panu Kratochvílovi z městské knihovny v Teplicích, rodičům Nancy a Nancy samotné, Honzovi a Pepovi Zálabským, Věře Minaříkové a Anežce Plintovičové, paní Měřínské z městské knihovny v Táboře, paní Vítkové a celému jejímu týmu z krajské knihovny v Liberci, skautům z Kutné Hory a Slávku Janovovi, Skautské nadaci Jaroslava Foglara za pomoc při propagaci hry.
 

Vytvořil 1. ledna 2019 ve 21:56:32 tendruhejvojta. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

2. ledna 2019, 11:34
Kawi (administrátor)

Podrobnější statistiky z Prahy

Ještě bych doplnila podrbnější údaje z Prahy. Šípáky nalezlo přesně 8 pátračů. První objev byl hlášen 25. listopadu, poslední 13. prosince. Vyhlášení proběhlo na Večeru světel a věcnou cenou a pamětním listem byli oceněni všichni hledači – hledání v Praze se tedy vyplatilo. :-) K místu bych ještě doplnila, že se jedná o uzavřené schody (lze na ně nahlédnout z horní strany) spojující ulice Thunovskou a Nerudovu na Malé Straně.

Vložení nového komentáře
*
*
*