iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohár Bobří stopy: "Lokomotiva přetlačila ve finále Olomouc"

28.11.2020 19:35
Autor: Rolf, Počet přečtení: 742

Obrázek ke článku Pohár Bobří stopy: V závěru babího léta se v Bystřici pod Hostýnem uskutečnil již letos dvakrát odložený XXII. ročník Poháru Bobří stopy. Nejprve byl zrušen květnový termín v Silůvkách a napodruhé se nezdařilo turnaj uskutečnit ani v červenci na Pikárci. Vyšlo to až na třetí pokus a po neúspěšném pořadatelství Jihomoravského kraje a Vysočiny uspěl nakonec Zlínský kraj. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Areál Bystřické Sokolovny se tak stal již potřetí dějištěm foglarovského turnaje v kopané, kterého se zúčastnil hojný počet čtyř družstev.

 Papírovým favoritem a novinkou byl tým Olomouce, který disponoval odchovanci nedalekého SK Rusava, kteří učinkovali v dřívějších ročnících a vrátili se tak  po letech na místo činu. Nově se zařadila také „přerovská Lokomotiva“ a na plac se vrátil i tým TJ Chvalčov, který vyslal svou novou generaci hráčů. Vše pak doplnil domácí tým Sokola Bystřice pod Hostýnem. Hrálo se turnajovým systém každý s každým plus odvety, hrací čas 2x8 minut.

Sigma Olomouc: Marek, Erik, Pavel, Jožka

Lokomotiva Přerov: Rolf, David, Ondra Bílek, Ondra Valouch

TJ Chvalčov: Tom, Milan, Daniel, Stanislav

Sokol Bystřice p./H.: Michal D., Ladislav, Markéta

 

Rozhodující zápas: Sigma Olomouc – Lokomotiva Přerov 2:3 (1:2)

Zápasem o vše se stalo utkání mezi exkluzivním hostem turnaje, který dorazil z Olomouce a partou hráčů v žlutomodrých trikotech hrajících pod novým názvem Lokomotiva. Favorit z hanácké metropole plánoval začít útočným pojetím, zatím co Přerov vsadil na zajištěnou obranu. Běžela teprve první minuta utkání a již se měnilo skóre. Olomoučtí si byli příliš jistí rozehrávkou, když však nepřesnou a pomalou zadovku vystihl Rolf, který byl u míče o setinu sekundy dříve než vybíhající brankář a exkluzivním lobem ala Karel Poborský dloubl míč obloučkem směrem k brance a míč zapadl přesně na milimetr do sítě – 0:1. Bílý balet jakoby ztratil jistotu na míči a těžko se prokousával do koncovky. Střelbu často blokovala precizní a houževnatá obrana, několikrát míč branku minul o fous, anebo zasáhl brankovou konstrukci. Vyrovnání přinesla nenápadná střela Pavla doprostřed branky, na kterou brankář nestihl zareagovat. Ovšem do poločasu si Přerov vzal vedení zpět, to když dalšího nedorozumění v defenzivě Sigmy využil opět Rolf – 1:2. Druhé dějství se hrálo opět na polovině hřiště Lokomotivy, která odolávala tlaku i za pomoci tyčky, či zákroků svého gólmana. Ten kapituloval až po nechytatelné bombě Marka z levé strany vápna do pravého růžku, který tak vytřepal zbytky ranní rosy. Když už se utkání blížilo k samotnému závěru a přerovští by byli rádi za ubráněnou remízu, vyšel v souboji o míč na polovině vítězně důrazný David, který pak postupoval sám na olomouckou svatyni a nezaváhal. S ledovým klidem ostrostřelce formátu Wayne Rooneyho nekompromisně uklidil míč do protipohybu brankáře a zlatým gólem tak přiřknul Lokomotivě klíčové vítězství turnaje!

LokomotivaVítězem turnaje se tak díky tomuto rozdílovému zápasu stala sestava Ondra B. – David – Rolf -Ondřej V.  tedy tým Lokomotivy. V dodatečném zápase se utkala ještě přerovská Lokomitva s Olomoucí a utkání skončilo jednoznačně 9:4 (4:3) 

Křížová tabulka XXII. ročníku Poháru BS v Bystřici pod Hostýnem 

 

OLO

PRE

CHV

BPH

Skóre

Body

Pořadí

               

Sigma Olomouc

 

2:3

9:0

9:2

36:9

13

2.

               

Lokomotiva Přerov

2:2

 

6:1

8:5

36:12

16

1.

               

TJ Jednota Chvalčov

1:7

1:10

 

0:0

5:32

4

3.

               

TJ Sokol Bystřice p./H.

1:7

1:7

0:2

 

9:33

1

4.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. Přerov, 2. Olomouc, 3. Chvalčov, 4. Bystřice pod Hostýnem

Střelci turnaje:

David-20, Marek-19, Rolf  a Ondra V. – 11, Pavel - 9, Erik - 8, Milan - 7, Standa – 5, Ondra B.-3, Tomáš, Daniel - 1

Pohár BPHJak by se ještě mohlo hrát v roce 2020? Uskuteční se ještě letos XIV. ročník Divošského poháru? Pokud vládní opatření a počasí budou nakloněni, snad se na Holedné, byť třeba v menším počtu sejdeme a nakonec si i do míče čutneme. Může se tak stát některý víkendový den před vánoci, či třeba některý den mezi svátky. Případní zájemci o prosincový, či vánoční turnaj nás mohou již nyní kontaktovat na radim.kejik@spjf.cz.

Vytvořil 28. listopadu 2020 v 19:35:14 Rolf. Upravováno 3x, naposledy 30. listopadu 2020 ve 12:59:14, Rolf


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*