iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Klub Žlutého kvítku Nulté stovky oslavoval

26.9.2017 08:21
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1057

24. září 2017 to bylo přesně 35 let, kdy byl založený oddíl Táborový oheň, který v 90. letech byl znám jako KŽK - 73, tedy klub Galénovy Nulté stovky a dužina DUHY. Oslavy proběhly na Berounce ve Skryjích, kde jsme zorganizovali víkendovku pro naše děti. Celkem se nás včetně dětí sešlo 38.

Kromě 2 let, kdy se to nějak nestihlo, byl výroční oheň pokaždé od roku 1982.

Páteční večer byl věnován promítání starých fotek a vzpomínání. Sobotní dopoledne po rozcvičce (a byli i dospěláci!) jsme uskutečnili Skryjský třináctiboj - soutěže pro děti i dospělé. Zkusili jsme lovit bobříka míření, luštili Velké Ulčovky, stínadelskou doplňovačku a třeba azimuťáček s dvoumetrem. Po společném guláši všichni připravili slavnostní oheň a šla se zdolat multikeška Skryjský luh. Našli jsme také mrtvého muflona a zastavili jsme se na hrobě Fialového poustevníka z knihy Oty Pavla.

 
Oheň zapálily děti pomocí březové kůry za zpěvu oddílové hymny a Vlajky. Také jsme vyhodnotili Skryjský třináctiboj a udělili odměny. Ve slavnostní části programu byl předán Lence Březový lístek 2. stupně. Pak se otevřel kruh a pekly se vuřty, zpívalo, děti vyprávěly vtipy, povídalo se atd. Já šel spát v 1/2 druhé v noci a ještě u ohně někteří zůstávali.
 
V noci troubili jeleni a nad ránem trochu pršelo, ale jinak celý víkend bylo pěkně - na kraťasy. V neděli dopoledne jsme uklidili celou ubytovnu a po společném obědě ti, co nespěchali domů, zašli ještě na nedaleký hrad Týřov a cestou našli mloka skvrnitého a kešku na hradě.
 
Nejvzdálenější účastník byla Eva z Ostravy, ale z daleka od Jičína přijel i Vocásek s Kalousem nebo Pája s dětmi z Votic. Spousta z nás si odvezla košíky hub, protože rostly jako divé hned za srubem. Někteří rodiče i děti se živě zajímali o příměstský tábor a oddíl SPJF, který toto setkání po 35 letech pořádal. Tak třeba budeme mít další členy...
 
Náš totem v parku za Malvazinským hřbitovem v Praze (foto v roce 1983) vydržel až do 90. let. Vyrůstal ze 13 barevných zářezů, které symbolizovaly náš lov bobříků. Pole s brontosaurem připomínalo naši snahu chránit Přírodu. Naše oddílové zvíře - ježek bez klece představoval svobodu a březový lístek odkazoval na náš posvátný strom. Pionýrský znak na žlutém poli (žlutá je barva naše) byl zastřešen klenotem totemu - znakem Lesní moudrosti s bílým štítem a oddílovým znakem Táborového ohně.
 
Galén v naší klubovně v 90. letech.
 
Odjíždíme od klubovny na "mezinárodní" festival jako peruánská delegace, což souvisí s táborem Říše čtyř sluncí v roce 1987.
 
Azimuťáček s dvoumetrem si mezi kolíky během oslav 35 let od založení zkusili rodiče se svými dětmi. Písmena z kolíků utvořila zprávu.
Vytvořil 26. září 2017 v 08:22:10 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 26. září 2017 v 08:39:10, Menhart


Diskuze ke článku

2. října 2017, 12:11
Menhart

ANO

Vlevo vedle totemu a s miminkem vedle Galéna a v klobouku a ponču v delegaci z Machu Picchu...
1. října 2017, 20:04
Čáp (administrátor)

35. výročí pořádané kromě 2 let pokaždé! To je síla. A zajímavé historické fotky. Díky za reportáž, Menhrate (a vlevo vedle totemu, to jsi ty?).

29. září 2017, 18:52
Winoga

Vida!

Pod svícnem je vždycky tma.
Vložení nového komentáře
*
*
*