iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

62. turnaj SPJF v kopané: Pohár Bobří stopy získali Moravští Indiáni z Vyškova

28.6.2018 14:55
Autor: Rolf, Počet přečtení: 726

Obrázek ke článku 62. turnaj SPJF v kopané: Pohár Bobří stopy získali Moravští Indiáni z VyškovaJubilejní XX.ročník poháru Bobří stopy a celkově již LXII. fotbalový turnaj lidí kolem SPJF a Buffala se uskutečnil 26. května 2018 v Brně na Lesné. Zdejší plácek se již podruhé stal dějištěm turnaje, kterého se zúčastnilo včetně nehrajících diváků 19 osob. Na 2x10 minut hrál každý s každým a přišlo i na odvetná utkání. Nastoupil tradiční účastník turjanů Moravští Indiáni z Vyškova, dále TJ Starý Lískovec a FC Limonádovny Lesná a přilehlé obce.

Vyškov: Rolf, Red, Lukáš a Svišťmilam

Lískovec: Míla, Michal Otáhal, José, Kuba a Káťa

Lesná: Vojta, Renča, Charlie a pan Hanuš

 

Lesná – Lískovec 1:3 (1:0)

Branky: Vojta – Milan 2, Michal

V úvodním střetnutí se potkali v brněnském derby hráči domácí Lesné a mladý výběr Starého Lískovce. Střelcem první branky se stal Vojta, který tam vyjádřil tlak a převahu svého týmu, a také znalost domácího prostředí. Tým Lískovce srdnatě odolával, až se v druhé půli dočkal vyrovnání.  Své brilantní sólo dotáhl po šťastném odrazu míče Milan a bylo vyrovnáno. V závěru zápasu už tým z jihu Brna kontroloval vítězství, jelikož po dvou průnicích do zkoprnělé obrany zaznamenal ještě dva přesné zásahy. Střelci se stali talent z Měřína Míša Otáhal a opět nenápadnou akcí s míčem přilepeným ke kopačce se prosadila divošská ikona Míla.

bs1Vyškov – Lesná 8:0 (5:0)

Branky: Red 5, Lukáš 2, Rolf

Co se nepovedlo hráčům Lesné a přilehlých obcí na L v prvním zápase, to se už vůbec nepovedlo v tom následujícím. Nejenže pokračovalo střelecké trápení domácího mančaftu, ale po změně stran se s brankami do jejich sítě roztrhl pytel a vyškovský ostrostřelec Red byl u toho hned 5x a dal vzpomenout na staré debakly na Holedné, které od vyškováků schytali několikrát před 15 lety Chomtáci.

bs2Vyškov – Lískovec 4:2 (2:2)

Branky: Lukáš 2, Red, Rolf – Michal, Milan

Jako třetí v pořadí se jako vždy utkali vítězná družstva. Vyškov vyslal na hrot svého druhého šutéra Lukáše a ten se za přízeň realizačního týmu odvděčil dvěma góly, jako v utkání předchozím. To ovšem Vyškov musel reagovat na úvodní gól z brejku, který do zcela rozhozené obrany zasadil Michal. Do šaten, tedy spíše sednout si na zídku vedle hřiště pod modříny a borovice, se šlo však za stavu 2:2. To do vápna zatáhl totiž míč Milan a nečekán, nezván a nikým z obránců neobtěžován převedl padající paraplíčko, které se od vzdálenější pravé tyče z pohledu střelce odrazilo do té levé a následně do sítě. Milan za tento kousek dostal také na závěr ocenění od televizních diváků – cenu Romana Kuklety!! Po změně stran nakonec přišlo rozhodnutí z kopačky Reda, který pumelicí z voleje nedal Josému šanci. Poté se v souboji jeden na jednoho protáhl do koncovky Rolf a po kličce brankáři měl úlohu jednoduchou – 4:2!

bs3Lískovec – Lesná 4:2 (2:1)

Branky: Michal 2, Milan 2 – Vojta, Charlie

Neúprosným bojem o každý míč se stal pořadový zápas číslo 4. Hráči Lesné a přilehlých obcí na písmeno L se o přestávce posilnili svačinou a po taktickém rozboru šli do utkání s odhodláním zamířit míč i do branky. A to se skutečně povedlo a byl u toho opět Vojta. V závěru druhé půle za stavu 3:2 se po dorážce z úhlu prosadil Charlie a rázem z jasného duelu bylo drama. Lískovec měl však vepředu sehrané duo Michal-Milan a oba dva se do listiny střelců zapsali hned 2x. Pojistku do odkryté obrany zasadil nejmladší střelec turnaje a Lískovec si připsal za vítězství 4:2 šest bodů do tabulky.

bs4

Lesná – Vyškov 3:8 (3:4)

Branky: Charlie 2, Vojta – Lukáš 3, Red 3, Rolf, Svišť

Po třech prohrách už neměl tým z Lesné kam couvnout a trenér nařídil taktiku „jedinou obranou je útok“. A skutečně ze z utkání stalo perfektní drama, Lesná dokázala dvakrát srovnat skóre na 2:2 a poté na 3:3, ovšem poločasové vedení strhnul na svou stranu Vyškov. Útočné duo Red – Lukáš si připsalo hattrick a svůj premiérový zásah přidal také Svišť. Nakonec z toho po druhém poločase byl výsledek 3:8, ovšem FC Merito Lesná odešla ze hřiště se ctí a po bojovném výkonu ukázala, že se s ní příští turnaj musí počítat!

bs5Lískovec – Vyškov 0:2 (0:0)

Branky: Red, Lukáš

Ještě s šancí na prvenství vstupovala parta hráčů z Lískovce, ovšem potřebovala vyhrát o 7 branek, aby měla při stejném počtů bodů lepší skóre. Situaci jim mírně ulehčoval Redův potomek, vyžadující si otcovskou péči a tak musel nejlepší střelec turnaje hrát vyloženě jen po levé straně hřiště, poblíže dětského hřiště. Lískovečtí tak pronikali dopředu z pravé strany, ale kromě dobré defenzívy jim situaci ztěžovalo velmi horké počasí, které stálo hráče spoustu sil. Nakonec se bezbrankový stav prolomil až ve druhém dějství a stejně jako předchozí vzájemný zápas rozhodla Redova střela. V závěru pak přidal druhou branku lobem skoro z poloviny hřiště Lukáš a Vyškov si dokráčel bez porážky na 1. místem.

lískovecKonečná tabulka turnaje:

  1. Vyškov   4 0 0    22:5  12 bodů

  2. Lískovec 2 0 2     9:9   6 bodů

  3. Lesná     0 0 4     6:23  0 bodů

 

Střelcivyškováci

10 – Red

8 – Lukáš

5 – Milan

4 – Michal Otáhal

3 – Rolf, Vojta, Charlie

1 – Svišť

 

                           

Vítězný tým Moravských Indiánů z Vyškova: Red, Lukáš, Rolf a Svišť

V sobotu 16. června 2018 se ve Sluneční Zátoce uskutečnil II. ročník exhibičního fotbalového utkání Rapid – Čechie 2:5 (0:2) Branky si připsali: Rolf, Detektiv – 2 Sova, 2 Soki, Aleš Deutsch. V první půli vedla Čechie díky dvěma brejkům Sovy,rapid následně pohromě zabránil na druhé straně MV Bobr, který vytáhl bravurním zákrokem míč z šibenice jako Lev Jašin. Po změně již Rolf uspěl a po nezištné přihrávce Sharpa snížil na 1:2. Čechie však využívala otevřené obrany a přidala další 3 zásahy. Mírnou náplastí byl alespoň čestný úspěch Detektiva, který nakonec uzavřel na konečných 2:5! Rapid hrál ve složeni Sharp, Rolf, Detektiv, Vítek a Matěj. Barvy Čechie hájili MV Bobr, Vojta, Soki, Sova a Aleš D.

Příští fotbalovou akcí bude již XXII. ročník Divošského poháru, který by se měl uskutečnit na podzim na Holedné v Brně-Jundrově. Termín bude ještě upřesněn, zřejmě to bude v průběhu října či listopadu 2018.  Předběžní zájemci se mohou již nyní hlásit na email radim.kejik@spjf.cz  (Rolf) nebo fandafandafanda@seznam.cz (Míla).

Vytvořil 28. června 2018 ve 14:55:20 Rolf. Upravováno 2x, naposledy 28. června 2018 v 15:29:33, Rolf


Diskuze ke článku

29. června 2018, 10:14
MV Bobr

Paráda...

Pěkné čtení a foto. Rolf umí. Gólman Bobr si zahrál na cca 10 minut ve slavném špilu v zátoce (viz výsledek 2:5¨. Chytil petelici od Rolfa do pravého horního růžku branky. Na fotce nejsem, ale vzpomínka na výhru našeho týmu bude trvalá!
Vložení nového komentáře
*
*
*