iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Skříňka Menhartka vám v teepee pomůže vyhrát bodování úklidu

9.6.2016 10:13
Autor: Menhart, Počet přečtení: 5193

Obrázek ke článku Skříňka Menhartka vám v teepee pomůže vyhrát bodování úklidu

Několik let táboříme v létě s dětmi v teepee. Ukládání věcí jsme v našem stanu vyřešili zajímavou a originální skládací skříňkou, kterou během let převzaly i některé další stany. Třeba to bude i pro někoho z vás inspirující.


Batoh nebo kufr je v teepee nešikovný i pro dospěláky, natož pro děti. Různé kapsáře a vaky jsou asi stylovější, ale není nad pořádnou skříň

Ta naše skříňka je skládací, takže si dovedu představit, že přijedu na tábor s batohem a tam přebalím do skříňky. My ale jezdíme auty, tak do skříňky balím už doma a na táboře jen "otevřu zip". Celý vtip spočívá v tašce Dimpa z IKEA, která stojí 69 Kč, a poliček vlastní výroby.
V prvních letech jsem dělal rám a police z tvrdého několikavrstvého kartonu od praček či jiného těžkého zboží. Poličky jsem přidělával buď šrouby s velkými podložkami, aby se to z papíru nevytrhlo, nebo jsem je sešíval pomocí šídla a provázku. Pak jsem používal i stahovací upínací pásky.

 

Karton z krabic má výhodu, že nic nestojí, ale může navlhnout, zlomit se atd., takže ze skříňky se někdy stane na táboře beztvarý kopec. První rok to karton přežil. Po dalším táboře jsem už u několika skříní potřeboval výměnu. 

Velký skok v kvalitě skříňky způsobilo využití sololitových desek, které se používají na propagaci politiků při volbách. V mém případě sololitové desky s plakáty strašily na sloupech uličního osvětlení ještě 1/4 roku po volbách, tak jsem je sundal, aby nehyzdily ulici, a přemýšlel k čemu sololitové desky využít.

Tato deska má pro naši skříňku  ideální rozměry, že nejsou velké zbytky. Sololit se rozumně řeže, šmirglem začistí, šídlem se udělají dírky a stahovací upínací pásky umožní spojení rámu a přidělání polic.
Dělejte police i svislé vzpěry kolmé - to umožní, že se skříňka mimo tašku lehce sklopí do plochy. To oceníte při skladování během zbytku roku.

Pytel / taška Dimpa má délku: 65 cm, hloubku: 22 cm a výšku: 65 cm. Sololit jsem řezal asi o 1,5 cm menší, aby to šlo lehce do tašky vkládat. Konstrukce skříňky ať je raději menší než větší, aby to šlo vložit do skříně.

Spodní patro dělám vyšší, horní je spíš na prádlo na kterém mám také plochou krabičku jako šuplíček na nejrůznější drobnosti. Mezi rám a tašku dávám tiskoviny, aby se nezmačkaly. Využívám i horní poličku mezi rámem a taškou na zápisník, složený šátek atd.

 

Obrovskou výhodou skříňky je, že taškou proniká světlo, takže v ní vše vidíte a to i když něco někam zapadne. Dvě skříňky dáváme zády k sobě kolmo na plátno stanu a za vnitřní ucho je vyvážeme k tyči teepee. Krásně tyto dvouskříňky vyplní prostor mezi lůžky v teepee. Tašky nepadají, dají se zavřít a jako podložka na zemi stačí jen kousek prkna.

Na táboře máme 3 vnoučata a každé má jednu skříňku. Já udělal i podobnou skříňku na knihovnu, účetnictví, kancelář. Skříňka může za uši i viset na stěně (né teepee, ale třeba kuchyně). Několik pověšených skříněk nad sebou může udělat velkou odkládací skříň v hangáru atd. 

Máme tedy v teepee 6 skříněk. Skříňky Menhartky si od nás v zimě půjčili sousedi, když se stěhovali a potřebovali mít oblečení na týden dostupné než vybalí banánovky. Skříňka se prostě neztratí.

 

Pokud vás to oslovilo, budu vděčný za fotku skříňky Menhartky na vaší akci.

Víte, že Menhartka se jmenuje věž v Jindřichově Hradci? Je docela nenápadná a moc lidí ji nezná, tak jsem  po ní pojmenoval tuto skříňku. :-)

 

skříňka

Je lepší mít horní poličky nižší, aby se lépe dalo dostat do těch spodních polic. Na fotce je zrovna skříňka, kde jsem to nedodržel a skříňku rozdělil na čtyři stejné prostory.

skříňka před složením

Zde je vidět spojování pásky, které po vyjmutí z tašky umožní zplacatění skříňky (samozřejmě bez věcí uvnitř). :-)

Horní plocha mezi sololitem a taškou umožňuje odkládání složeného šátku, zápisníku a dalších plochých věcí, které musí být poruce.
Při bodování stačí zapnout zip.

Další fotky z tábora snad doplním časem, takže se vyplatí na tento článek vracet.


PS: V článku jsem záměrně neuváděl, které politiky jsem rozřezal, abych nědělal někomu propagaci. Neuvést název a prodejce tašky však nešlo, protože taška za 69 kč je prostě bomba. Doufám však, že článek nebude považován za reklamní sdělení. :-)
Vytvořil 9. června 2016 v 10:24:22 Menhart. Upravováno 1x, naposledy 9. června 2016 v 10:32:43, Menhart


Diskuze ke článku

9. června 2016, 11:11
Condor

Bedny

My pouzivame v typi drevene nabarvene bedny a kapsare, ktere povesime na lining...
Vložení nového komentáře
*
*
*