iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Království nebeské

10.6.2005 21:37
Autor: Mamut, Počet přečtení: 2208

Když jsem se Čikimu zmínil, že jsem viděl historický velkofilm království nebeské , požádalmě abych napsal recenzi na e-stopu. Takže prosím omluvte pravopisné chyby a ponořte se se mnou do časů křížových výprav a pravých mužů.

Předem chci varovat ty z vás , kteří nedokážou přenést přes srdce , když hlavní hrdina přemůže čtyři plně vyzbrojené templáře ač meč poprvé chytil do ruky ani ne před půl rokem a o nějakém výcviku nelze mluvit , protože pro ty film určitě není. Pokud totiž nemžu o filmu něco říci , pak to že by byl realistycký , ovšem těm z vás kteří nejsou historyckými šermíři se to asi nebude zdát tak strašné. Nicméně musím uznat , že režisér Gladiátora nám přichystal vizuálně velice pěknou podívanou , i když podle mého názoru byl gladiáztor o fous lepší.

Snímek nás zavádí do období křýžových výprav , svět ovládán cirkví se topí v době temna , stovky mužů míří do svaté země , někteří hledat boha , jiní bohatství a slávu. Hlavní hrdina má však ůplně jiné myšlenky. Balian (Orlando Bloom), kovář v jakési zapadlé francouzské vesničce nemá v ůmyslu odcestovat do Jeruzaléma ani , když mu šlechtic jako by náhodou projíždějící kolem prozradí , že je jeho otcem a , že mu náleží titul baron z Ibelinu a příslušné léno ve svaté zemi. Stávající baron z Ibelinu (Liam Neelson) tedy odjíždí s nepořízenou , ovšem co čert (nebo bůh) nechtěl Balian je okolnostmi donucen nabídku svého otce příjmout a vyráží v jeho stopách , aby i on našel boha. Než se stačí novopečený šlechtic Balian s otcem pořádně seznámit starý rytíř umírá těsně poté co svého syna pasuje na rytíře a ustanoví jej svým dědicem.

Balian přijíždí do Jeruzalémského království , ve kterém panuje křehký mír. Moudrý král , trpící leprou udržuje na uzdě svého nástupce a jeho nohsledy .( ale pozor, není to žádný svatoušek )Jen díky němu a jeho přátelství se saracénským králem Saladinem. Čestný Balian pln rytířských ideálů jakoby sem nepatřil , mnoha mocným je trnem v oku , ale nachází i přátelství a lásku. ( co můžete chtít od haliwoodského bijáku ? )Když nemocný panovník umírá , je na Balianovi aby ukázal za co stojí.Film má vynikající výpravu a i přes drsný středověký nádech nepostrádá vtip. Příběh prodchnutý správnýmy ideály a hrdinstvím. Ironický náhled na Církev.

Myslím že stojí za to tenhle film zhlédnout.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 15x, naposledy 6. července 2011 v 10:46:03


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*