iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pražká Lítačka a Šalinění v Brně 2017

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

16.3.2017 21:12
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2134

Již brzy - v pátek 7. dubna 2017 proběhne Pražská Lítačka a v Brně Šalinění. Obě akce připomínají také Jaroslava Foglara, který ve své autobiografii Život v poklusu vzpomíná: "​Tramvaje byly mou vášní od útlého dětství – a ta mě provází dodnes. I při cestách do ciziny nebyly mým prvním zájmem ve městech, kterými jsem projížděl, galerie, katedrály a zámky, ale elektriky, třeba jaké tam jezdí typy, jak jsou barevné a jaká mají čísla. Zřejmě i v tomto ohledu jsem pořád zůstal hochem, třebaže je mi už kolik let!"

Cílem závodu je zisk maximálního počtu bodů za projeté linky, zastávky a speciální bonusové zastávky převážně na území města a v jeho blízkém okolí. Každý závodník si sám volí svoji trasu a sbírá body podle její výhodnosti. Pro nejlepšího závodníka je nachystána cena. To jsou asi stejná pravidla pro obě hry, ale v každém městě jsou jiné podmínky, jiný organizační tým, jiné nápady, možnosti a rozpočty.

 

V Praze
Soutěží se v absolutní kategorii, ale i v různých kategorií, které si soutěžící sami vymyslí. Udělali jsme několik verzí textů plakátků a rozeslali poštou na různá místa - od škol po kluby důchodců. Loni závodil v Praze i jeden slepec, tak jsme obeslali i 2 střední školy pro studenty s poruchami zraku a sluchu. Nabízíme kategorie od přeboru škol v ježdění tramvají, přes duel smíchovských gymnázií, turnaj Malé Strany v jízdě tramvají, soutěž nováčků atd.
Ve všech pražských tramvajích budou od 27. března po dobu 14 dnů viset letáčky na Pražskou lítačku. Udělali jsme dvě verze letáčků - konzervativní a s obláčkem a vytiskli celý náklad napůl. Pro sběratele je přivezeme také do Zátoky. Letos jsme na přání Dopravního podniku nechali od Přebrala nemalovat novou tramvaj T15, která nahradila kresbu od Kawi v minulých letech. Oběma za kresbičky děkujeme, stejně jako Ježkovi za bločky, Stopařovi za bannery atd. Díky patří také Městské části Praha 5 za podporu. 

facebookSraz v roce 2017: Střední část lávky mezi Smíchovským nádražím a stanicí Křížová. Nad železniční zastávkou Praha - Smíchov, severní nástupiště. 
Akcí cílíme na veřejnost, ale budeme rádi, pokud přijdou i další členové SPJF z Prahy a Středočeského kraje. Přijďte.
Teď oslovuje Winoga sdělovací prostředky, aby je informoval o své akci, kterou pořádáme v rámci Pražské pobočky.
Facebook akce.

V Brně
Prosím někoho z organizátorů, aby informace doplnil.

 
Vytvořil 7. března 2017 ve 21:15:07 Menhart. Upravováno 10x, naposledy 18. března 2017 ve 23:03:50, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*