iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Záhada hlavolamu v pražském divadle Minor

9.9.2017 18:18
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1959

Tak jsme se dočkali. Další nastudování Záhady hlavolamu připravilo pražké divadlo Minor a začíná v pátek 13. Všechny představení jsou již vyprodány. 

Vlastně to všechno začalo již dříve a to v sobotu 9. září 2017 hrou po Praze. Psali jsme o ni ZDE.
V desetiminutových intervalech vyrážely skupinky (rodiny, party, kluby, milenci...) a bylo jich prý ten den pětadvacet (cca 100 lidí) z Těšnova někam do Petrské čtvrti, aby kolem staré zvonice se ztratily někde v uličkách a pokud se nezabloudily, našly skoro po čtyřech hodinách kůlnu Jana Tleskače. Takto to bude i v dalších dnech...

Zkusili jsme si to a některé otázky a šifry byly na avizovaný věk 8+ dost těžké, ale bez nápovědy jsme dorazili k hodně pěkné dílně Jana Tleskače. Tam čekal hlavolam a... však to znáte.
Pátrací hru spolupořádalo divadlo Minor, kde nově nastudovali Foglarův příběh o Rychlých šípech na stopě velké záhady hlavolamu ježek v kleci. Také u divadelní hry je avizovaný věk 8+, což může být problém, ale nechme se překvapit.

Ono to vlastně nezačalo ani toho 9. září, protože již v srpnu se po léčebně v Bohnicích proháněl někdo na Tleskačově kole, ale to je již asi zase jiný příběh. Sledujte iKlubovnu a třeba se tu objeví...

 

Video také ZDE.


Obrázky z divadla Minor a SPJF - Přt RŠ 2017

 

Vytvořil 9. září 2017 v 18:44:35 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 15. září 2017 v 09:50:15, Menhart


Diskuze ke článku

16. února 2018, 21:43
Rolf (administrátor)

Minor

se jmenoval pár let hokejový tým v Přerově - přesnějí HC MINOR 2000 Přerov hráli ve 2. lize druhé housle.... :) 

16. února 2018, 12:41
Menhart

Minor opravdu zaválel

Taky jsem se vrátil NADŠEN. Opravdu někdy by byl slyšet spadnutý špendlík (samozřejmě žlutý) a jindy divadlo doslova burácelo.
Tvůrci přistupovali k Foglarovi s respektem, občas museli něco popřehazovat a doplnit, aby jim to do sebe zapadalo, ale obahatili to o další prvky z "aktivit v klubovně" - foukanda, Kimovka... To také může být pro děti inspirativní.

Holky-Vontové byly vtipné, Širokko mistrovský, scéna nápaditá (byť vzdálená představám o Stínadlech).
Napsal jsem si 2x A5 poznámek, tak snad se k tomu vrátím a nějak to souhrně popíši.
Určitě se vyplatilo tam jít a absolvovat nelehké půlnoční objednávání lístků. Kupoval jsem jich pro členy SPJF a přátele celkem 18 ks. Naštěstí s 6 ks pomohl Slávek, kterému tímto znovu děkuji. Byla to pěkná akce a všem návštěvu DOPORUČUJI.
16. února 2018, 07:30
Winoga

Minor

Byl jsem nadšen a moji kluci v euforii z představení divadla Minor "Záhada hlavolamu". Myslím si, že je to na úrovni Hynka Bočana a doufám, že se to nafilmuje, abychom si to ještě mohli pustit. Moderní zpracování s výtečnou a pravou stánadelskou atomosférou. Nemusí se to líbit všem, ale přítomné děti I. stupně ZŠ seděly jako pěničky, soustředěné a plně v ději. A jestli pro někoho psal JF, tak právě pro děti a mládež. Z mého pohledu výtečné zpracování díla JF.
15. září 2017, 09:47
Menhart

VYPRODÁNO: ZÁHADA HLAVOLAMU

Dnes začala možnost zakoupení lístků do divadla Minor na říjen, kdy se hraje Záhada hlavolamu 2x, a hned to je zase všechno vyprodané. :-)
Vložení nového komentáře
*
*
*