iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Konference: Fenomén Foglar z hlediska vědy o náboženství

24.1.2017 21:11
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 1638

Obrázek ke článku Konference: Fenomén Foglar z hlediska vědy o náboženstvíSdružení přátel Jaroslava Foglara Vás srdečně zve na konferenci Fenomén Foglar z hlediska vědy o náboženství, která se uskuteční ve vskutku foglarovské datum 13. května 2017 od 9:30 na půdě Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy (ulice Pacovská 4, Praha 4).

Hlavní organizátor celé konference a člen SPJF docent Pavel Hošek uvádí: "Působení literárního a výchovného díla Jaroslava Foglara představuje naprosto ojedinělý jev české kultury dvacátého století. Toto dílo se již stalo předmětem řady odborných rozprav, zejména mezi literárními kritiky a pedagogy. Rozsah a dosah Foglarova působení ovšem překračuje běžné kategorie literární vědy i pedagogiky. I proto se v odborných studiích Foglarova díla nápadně často objevují religionistické termíny jako iniciační rituály, mytické archetypy, kultické prvky, posvátné ideály krásy a dobra, magické kouzlo fikčního světa, myticky a mystériózní náboj prózy apod. Zdá se, že nastal čas pokusit se interpretovat Foglarovo výchovné a literární dílo také z hlediska vědy o náboženství."

Účast na konferenci zatím přislíbili přednášející dr. Petr Dvořák (CMTF UP), filosof a milovník díla Jaroslava Foglara, prof. Ivo Jirásek (FTK UP), pedagog a editor sborníku Fenomén Foglar, dr. Dorota Lábusová , Památníku národního písemnictví, dr. Tomáš Vučka (FF UK), skaut a autor knihy Cesta za Modrým světlem, dr. Ondřej Sládek z Institutu pro hermeneutiku a vystoupí též doc. Pavel Hošek (ETF UK), organizátor konference.

Vzhledem k opravdu kvalitnímu a velmi zajímavému obsazení věříme, že se 13. května společně setkáme v co nejhojnějším počtu.

Konference Fenomén Foglar v Praze

Vytvořil 24. ledna 2017 ve 21:16:41 tendruhejvojta. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*