iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zažijte Foglarův Tábor svobody 2020

26.5.2020 15:26
Autor: Menhart, Počet přečtení: 608

Letos je výročí 100 let od nástupu malého Jaroslava Foglara na skautskou stezku a 75 let od Tábora svobody ve Sluneční zátoce, který byl 1. tábořením Jestřábovy Dvojky po 2. světové válce.
Oslavme obě výročí při setkání foglarovců ve Sluneční zátoce v roce 2020 v sobotu 20. června 2020 (snad nám to protivirová opatření nezkazí).

 

Skauti a SPJF uspořádají během setkání foglarovců ve Sluneční zátoce podsadový jehlánkový tábor, který tyto výročí chce připomenout.

Můžete si tábor nejenom vyfotit, ale také v něm přespat společně se skautským oddílem.

Tábor svobody bude připomínat také příležitostní opasková spona, která bude během setkání k prodeji.


Realizace akce je finančně náročná a právě prodej opaskové spony (zde) i dražba volných lůžek ve stanech (zde) poslouží k uhrazení dopravy podsad, poplatkům za ubytování a užití toalet a dalších táborových nákladů. Kdyby nějaké finance zbyly, použijeme je na zalesnění Zátoky po napadení kůrovcem.

Tábor svobody 2020
20 účastníků - 17 ze skautského oddílu + 3 další zájemci

Čtvrtek - návoz táborových věcí. Pátek - stavba tábora. Sobota - fotografování tábora, hry. Neděle - bourání tábora.
Možnost přespání z Pá na So a ze So na Ne. Pro zájemce z řad foglarovské veřejnosti jsou připravena celkem 3 lůžka na 2 noci. Dražit chceme každou noc a každé lůžko samostatně. Vyvolávací cena táborového lůžka na 1 noc je 300 Kč.

Vydražitelé se stávají účastníky tábora a budou zapsáni do “táborových lejster”.
Každý účastník tábora obdrží pamětní list s podpisy účastníků.
Účastník tábora je povinen dodržovat táborový řád, účast na rozcvičce a večerku (nebude-li mu udělena vedoucím tábora výjimka).

 

Dražba
Draží se každý den samostatně na FB SPJF - zde. Cena je za 1 lůžko. Minimální příhoz je 50 Kč. První 3 nejvyšší nabídky získávají 3 volná lůžka v příslušném dni. Pokud jeden dražitel chce získat více lůžek, musí na každé podat samostatnou nabídku. Vydražená lůžka nelze přenechat jiné osobě za více než bylo vydraženo. Dražitelem může být každý uživatel FB s věrohodnou timeline. O sporech rozhoduje dražebník.
Vyvolávací cena 300 Kč/lůžko/noc.
Začátek všech tří “sobotních” lůžek bude v neděli 7. června večer. Konec ve středu 10. června ve 20:20 hod.
Začátek všech tří “pátečních” lůžek bude ve čtvrtek 11. června večer. Konec bude v neděli 14. června ve 20:20 hod.
Platba za vítězné nabídky musí být připsána na zaslaný účet do 2 dnů od vydražení. Pokud se tak nestane, na jeho místo postoupí následující nejvyšší nabídka.

 

Ukázka dražby:


Soutěž hlídek o Jestřábův štít

Ve Sluneční zátoce chceme také letos odstartovat soutěž tříčlenných hlídek v tábornických dovednostech (uzlování, morseovka, mapa...). Sledujte pokyny před akcí na iKlubovna.cz

 


 

Děkujeme, že podpoříte uskutečnění Tábora svobody 2020 zakoupením opaskové spony a přespáním v táboře.
Táborová louka zase ožije jehlánky, rozcvičkami a radostným křikem táborníků. Buďte u toho. Spacák na noc a plavky na rozcvičku s sebou...

 


Obr. Skautský archiv, Skaut - S.S.V., SPJF
Za SPJF připravuje PP SPJF.

Vytvořil 26. května 2020 v 15:48:45 Menhart. Upravováno 7x, naposledy 27. května 2020 v 07:56:31, Menhart


Diskuze ke článku

19. června 2020, 22:17
Ešus

Čutoře

Na co transparentní účet?! Dyk jsou to foglarovci.
19. června 2020, 20:36
Čutora

účet

Stačí transparentní účet a dobrý kamarádi vás zasypou nugetama a neni co řešit . Pěkný pčasí v zátocre .
18. června 2020, 22:17
Menhart (administrátor)

Vlaječky pro účastníky tábora

Vlajku obdrží 20+3 účastníci a 1 ks půjde do PNP do Jestřábova fondu s dokumentací hry.

Na FB bylo lůžko ve stanu vydraženo za 400 Kč a pokud ještě někdo bude chtít za tuto cenu být účasten Tábora svobody, může se přihlásit v Zátoce. Musí ale ráno na rozcvičku a večer na táborový nástup...

14. června 2020, 22:15
Správný foglarovec

smysl

Ale, tady přece jen nejde o nějaké logické argumenty. Tady jde jen o to "srdíčko" - aby sme se "mi správní foglarovci" poplácali po ramenou a pochválili se, jak jsme dobří.
A, kdo nemočí s náma, močí proti nám.
14. června 2020, 15:41
Nesprávný foglarovec

Zalesnění = statisíce korun

Je iluzorní, že nějaké drobné příspěvky členů SPJF či profit z opaskových přezek spasí zalesnění kalamity po kůrovci. To bude stát statisíce. Každý příspěvek je sice šlechetný, ale argumentovat touto kapkou vody, že usměrní proud v korytě nedaleké Sázavy, je úsměvné.
28. května 2020, 21:19
Ježek

omluva Kamilovi

Tak pardon, o kriticích psal Menhy.
28. května 2020, 21:18
Ježek

Splín

Kamilovi: ale já nemám žádný splín. Byl pouze označen za kritika a necítím se jím být. Pak se ptám na argument, proč jsem jím byl tak označen! To je celé. Jinak se opravdu už nemám o čem bavit.

https://www.junshop.cz/world-scout-spona-na-opasek-bronzova.html
28. května 2020, 20:07
Kamil

Ježek

PS - mimo jiné jsi zapoměl odpovědět, kdeže to prodávají skautské přezky za 200,-Kč
28. května 2020, 20:04
Kamil

Ježek

... nevzpomínám si, že bych psal něco o kriticích, pokud ano - kde? Ježku, přijde mi to jako ztráta času, "dopisovat" si tu s Tebou. Pokud máš nějaký splín, zastav se, rád ti to vysvětlím. Omlouvám se, bohužel nemám na další "dopisovací korespondenci" čas
28. května 2020, 16:40
Ježek

označení

Já se omlouvám, že (podle mnohých) "zase rýpu", ale mě by fakt zajímalo, co si představit pod pojmem "foglarovec"?

Připadne mi to jako slovo, které se zde neustále (až fetišisticky) opakuje ale, pod jehož významem si každý představuje "to své". Skoro tak, aby se mu to hodilo jako argument.

A, podobně; jako Kamil i Menhart, kteří mluví o kriticích - cítím se být jimi dotčen a rád bych, aby mi označili co konkrétně v mých komentářích je kritika jejich snažení. Děkuji.
28. května 2020, 11:44
Menhart (administrátor)

Spony, stany, lůžka, dražba...

Postavení tábora je náročná věc. Pokud se staví na 4 dny, tak se náklady vlastně rozpočítají na 4 dny a 1 den nás vyjde pěkně draho. Pokud na klasický tábor jede 20 dětí, rozpočítají se náklady na těchto 20 účastníků...
To snad je každému jasné.

My jsme v jiné situaci - nechceme, aby realizaci podsadového tábora při setkání foglarovců platili rodiče dětí skautského oddílu, ale foglarovci.
Snad to má logiku a neztrácíte se v tom. :-)

Pokud si spočítáte pro podsady dopravu 4 cesty náklaďákem, jsme na 600 km. Připočteme klasické stanové ubytování v RZ, abychom mohli používat toalety a brát pro tábor vodu, vařit v areálu naskakuje nám cena na 4 dny x 20 účastníků x 60 Kč a to už organizátor tábora jde do kolen a chce akci zabalit. 
Tolik peněz za 4 dny je fakt hodně a to v tom nemáme ještě všechny náklady. Naštěstí jsme se dohodli, že pomůžeme se sázením stromků, tak jsme dostali slevu, ale pořád je to strašně peněz.

Hledat nějakého nadšeného mecenáše jsme vzdali, takže řešení je jediné - zkusme vymyslet financování ze zdrojů foglarovců. Ti jsou (někteří) ochotni si koupit rychlošípacký notýsek a další sběratelské předměty za několikanásobek ceny. Vědí, že pořizovací cena je  nízká, ale zbylé peníze jdou na dobrou věc. Buď chtějí dobrou věc podpořit nebo chtějí nějakou exkluzivní věc (sešítek, knížečku, kulicha...) a peníze do toho dají.

Nechtěli jsme vybírat peníze třeba za vyfotografování si tábora atd., takže jediné smysluplné, co můžeme zájemcům nabídnout, se ukázaly příležitostné opaskové spony a lůžka v táboře. Ale zase jsme chtěli mít na táboře děti, protože těm se Jestřáb věnoval především, takže z toho vznikl předložený model financování a realizace tábora.
Třeba máte někdo lepší nápad, jak vše financovat - napište mi ho na email menhart@spjf.cz. Předem díky. Nás ale napadlo jen toto.

Jdeme do rizika, že se peníze nesejdou, protože o spony nebude takový zájem a lůžka se nevydraží za závratné ceny. Zůstanou nám v tom vlastní peníze a budeme vás všechny prosit o třeba i drobný příspěvek na zkrachovalý projekt. 
Třeba ale to dopadne jinak a nejenom, že se pokryje Tábor svobody 2020, ale ještě zbyde na nějakou jinou dobrou věc. Za sebe bych si to přál, protože úplně stačí, kolik věnujeme akci času a ještě v tom zahučet prachama fakt nechci.
Vlastně ani nechci zbytečně zde chatovat nad výkřiky - byznys, předražené, dražba!!!, ale každý takový výkřik oslabuje realizaci Tábora svobody 2020. Takže vlastně se organizátoři stali vazali akce a "musí" reagovat na vše - třeba i na evidentně hloupé anonymy nebo jen nijak zle nemyšlené povzdechy.
Kritiků se vždycky najde spousta, ale pomocníků, co se nabídnou, je, žel, mnohonásobně méně. A to i mezi foglarovci. :-(

Vždycky si říkám, že se to může změnit - že lidi nechtějí jen "konzumovat", ale taky něco vytvářet, ale pak při realizaci akce to skončí nejenom u konzumu, ale i u kritiky.
Proč? - ptám se po každé akci, ale stejně do další akce jdu s nadějí, že se nějaký pomocník najde. To platí i pro letošní setkání foglarovců. Přijde mi líto, aby to byla jen burza a fotografování. Před časem jsme tam přítáhli divadlo, pak fotbálek... Letos má SPJF 30. výročí, tak by bylo fajn setkání obohatit i další fajnovost.

Podsadový tábor na Jestřábově louce je přece bomba. Žel, les kolem uchnul, takže fotky musí být černobílé. Možná dokonce budou kůrovcové smrky už vytěžené a fotka louky ze stráně nad tratí už bude nudná. :-(
Ale většina z nás se už vzrostlého lesa za pomníkem nedožijeme, takže realizace akce měla být už loni. Letos je pozdě.
Za to nás kritizujte, že kolem už nebude pořádný les. Ale kůrovce a ani koronavira nikdo z nás nepředpokládal a Tábor svobody 2020 odpískat prostě nechceme. 

Letos je to 100 let, co Jestřáb začal skautovat. Toto výročí zavazuje a volá všechny gambusíny, aby se zapojili. SPJF má 30 let. Himbajs, nevrčte a podejte pomocnou ruku, ať to nedopadne ostudou. Prosím vás o to...
Howgh.

 


28. května 2020, 11:18
Ježek

sponky

Předně bych rád poděkoval za odpověď. Dál bych zopakoval, že v tom opravdu nevidím nic tak špatného. Na to, aby mi za to kdokoli tak ostře odpovídal.

Myslím, že se tím naopak zamezí spekulacím o výši konečné ceny. Nemyslíte?
28. května 2020, 10:29
kamil

Ježek

... jasně. Pomáháme vytvořit stylový skautský tábor a nechceme za to ani korunu ( už jsem zde popisoval )Vytvořili jsme pamětní sponu ( v limitované edici 50 + 50 ks ) a z prodeje budou uhrazeny veškeré náklady a Tebe zajímá kolik stála výroba? Uvítal bych, kdyby jsi nám nabídl pomocnou ruku. To myslím bude asi problém, že? Aktivnější asi budeš za tím počítačem. pokud je to pro tebe natolik důležité, výroba jedné spony nás vyšla na 470,-Kč
28. května 2020, 09:33
Ježek

klid

Rád bych předeslal, že není mým cílem vyvolat rozepři.
Jsem si vědom rozdílů nákladnosti toho kterého zboží. Samozřejmě, že hraje roli použitý materiál i množství vyrobených kusů. Proto jsem uváděl běžná skautská spona.

Co je špatného ptát se, na kolik vyjde výroba jednoho kusu?

Ale, nejsem si jist, zda srovnání s rohlíkem je úplně adekvátní.
28. května 2020, 08:05
Kamil

Běžná skautská spona stojí 200,- Kč? Mohu se zeptat kde? Otázkou také je, v jakém počtu se běžná skautská spona vyrábí. Jak jsem uvedl, výtěžek bude věnován na postavení tábora a příspěvek na zalesnění po kůrovcové kalamitě.Ty se také v obchodě ptáš, za kolik byl vyroben rohlík? Asi ne že? Buď koupím, nebo to hloupě nekomentuji. Jako novinný mi Tvůj dotaz tedy nepřišel.
28. května 2020, 05:59
Ježek

sponky

Nerad se pletu do této diskuse, protože jsem obvykle ukamenováván, a proto předesílám, že můj dotaz je opravdu nevinný a, jen pro osvětlení-možná, aby se předešlo dalším spekulacím; běžná skautská spona na opasek stojí 200. Mohli bychom vědět, kolik stála výroba jedné z této limitované edice? Díky
27. května 2020, 22:39
Sova (administrátor)

Dobrý nápad

Sice necítím potřebu obhajovat aktivitu pražské pobočky, nicméně z mého pohledu na ní opravdu není nic podivného či nevhodného. V Zátoce dochází k prodeji sběratelských předmětů běžně (a to prosím lze opravdu označit za byznys) aniž by to někomu vadilo, zde naopak budou finance jasně použity na vzpomínkový happening. Pokud vadí forma dražby, tak i ta probíhá na jiných foglarovských akcích zcela bez negativních reakcí. Kolem Zátoky jsou jen z nějakého důvody zbytečně rozjitřené emoce :-)

27. května 2020, 22:21
Kamil

Odpověď

Nějak nerozumím článku ( Čáp, Ultra Foglarovec ) na prodej opaskových spon. Je jasně napsáno, že výtěžek z prodeje půjde na dopravu podsad a osazení stromků po napadení tábořiště kůrovcem. Pokud nám uhradíte dopravu a veškeré náhrady, nemusíme nabízet pamětní opaskové spony. V opačném případě, nechápu vaše poznámky
27. května 2020, 18:33
Čáp (administrátor)

Ne zcela dobrý nápad

Tahle forma opaskového byznysu zdá se mi poněkud nešťastnou. Nějak se nám ze zátoky stává jeden velký kšeft ve stylu, kdo dá víc… Snad zajímavá myšlenka neutone pod nánosem finančních operací…

27. května 2020, 10:05
Ultra Foglarovec

merchant

Možná je to zajímavý nápad, ale taky (i když možná především) už velký byznys.
26. května 2020, 23:05
Sova (administrátor)

Dobrý nápad!

Těším se na realizaci do Zátoky :-)

Vložení nového komentáře
*
*
*