iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Letos také příměstský tábor Rychlé šípy 2019

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

7.3.2019 09:09
Autor: Menhart, Počet přečtení: 358

Obrázek ke článku Letos také příměstský tábor Rychlé šípy 2019Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá také letos příměstský tábor s názvem Rychlé šípy 2019.
V těchto dnech dostávají děti ve školách Prahy 8 letáčky s letošním "táborovým" příběhem Rychlých šípů. Kousek z příběhu naleznete níže.

Rychlé šípy nezklamaly 

Od roku 2016 proběhly na Praze 8 každoročně dva příměstské tábory s Rychlými šípy. Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádalo v srpnu pro děti výpravy do okolí základny ve škole v Čimicích.

Za různé soutěže získávaly děti foglarovské lístečky, zkusily Modrý život a lov bobříků. Každý den ráno po zahřívací šifře vyrazily někam ven - do Prokopáku, do Čimického a Drahaňského údolí, Ďáblického háje či do Šárky i na Petřín. Na každém potoce stavěly mlýnky, prolézaly podzemní chodby, závodily na strágulích, odlévaly stopy zvířat, pouštěly lodičky, vařily na ohni i pekly trdelníky. Stejně jako hrdinové “foglarovek” hrály boj o lístečky, cvičily morseovku a v podzemní chodbě lovily bobříka odvahy.

Pražský převozník Bergman je převezl ze Stínadel do Čertovky na sraz flašinetářů, kde si všechny děti vyzkoušely hraní na flašinet. Hry ve skalách na Petříně, běhání po hradbách a velká bitva s míčky u Hladové zdi vystřídalo skákání přes lano, chození po stromech, prolézání podzemí a brodění potokem. Jindy to bylo střílení lukem či pouštění vlašťovek, bobřík zdravovědy, míčové hry, stopovačky, kimovky, kešky a nácvik divadla či hra Na pašeráky a Letadlo v mlze.

Dva týdny rychle utekly - byl to pestrý kus prázdnin. Děti ochutnaly příběhy hrdinů foglarovek a vyzkoušely si, co by je mohlo čekat v klubu nebo oddíle během školního roku. Rodiče i děti si tyto “obyčejné” prázdniny chválili a chtějí „příměšťák“ zopakovat také v roce 2019. Pokud si chcete přečíst kroniku těchto táborů nebo se přihlásit na letošní tábory a zjistit podrobnější informace, můžete tak udělat na www.spjf.cz/tabor-RS-2019

Příměstský tábor s Rychlými šípy se budou letos konat  od 12. 8. do 16. 8. vždy od 8 či 9 hodin do 17 hodin.  Scházet se děti budou opět v knihovně Základní školy, Libčická 10, Praha 8.

Nasměrování dětí do nějakých dětských organizací je hlavním smyslem těchto táborů.

 

Vytvořil 19. února 2019 ve 14:00:37 Menhart. Upravováno 1x, naposledy 7. března 2019 v 08:56:54, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*