iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Kalendář Stínadla 2016

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

5.10.2015 21:11
Autor: Soki, Počet přečtení: 4948

Ježek se znovu objevil a v uličkách Stínadel to začíná vřít! Alespoň tedy v novém zpracování stínadelských příběhů ve formě kalendáře od fotografa Stanislava Petery a retušéra Jiřího Kubíka.

Celý projekt je dílem fotografa Stanislava Petery a retušéra Jiřího Kubíka. Oba autoři, bývalí skauti, vyrůstali na foglarovkách a téma tajemných stínadelských uliček je jejich srdeční záležitostí. Přišlo jim škoda, že kromě mapy Stínadel od Pavla Čecha nikdo pořádně nezpracoval příběhy ze Stínadel v nějaké moderní formě. „Když to neuděláme my, tak to neudělá asi nikdo“, řekli si autoři a pustili se do práce.

„O tom, kde se Stínadla nacházela se doteď vedou mezi zasvěcenými spory. A protože některá místa, popisovaná v knihách Jaroslava Foglara buď vůbec neexistují, nebo vypadají jinak než jsme si je představovali my, vytvořili jsme si Stínadla vlastní. Poskládaná z malebných uliček staré Prahy, starých stromů i kluzkých střech“ poodhalují autoři něco ze své tvůrčí dílny.

Celá realizace pak trvala přes dva měsíce, od hledání vhodných modelů (převážně skauti a Roveři, členové 97. oddílu Vlčáci ze střediska Junáka Hiawatha Praha), přes shánění kostýmů a propriet, z nichž si některé nechávali i šít, až po samotné focení a úpravy. Konkrétně práce zahrnovaly 28 hodin plánování, 37 hodin produkce, 43 hodin focení a nakonec 267 hodin následných sestavování obrazů z fotografií, retušování a dalších úprav, díky kterým jim pod rukama ožil magický svět Vontů a stínadelského tajemna.

Projekt byl myšlen především jako kalendář, ale na autory se již obrací desítky lidí s dotazy, aby ve stejném duchu vznikl nějaký film nebo hra. Takže kdo ví, jestli je to z jejich strany ohledně tohoto tématu vše …

Autoři kalendář tvořili s přáním, aby byl jedinečný, aby se na něj člověk vydržel koukat celý rok a aby byl krásný i jako dárek. A zdá se, že se jim to povedlo. Kalendář je formátu 60x42 cm. Šest fotografií (po dvou měsících) je vytištěno na luxusním křídovém papíře a černá obálka je zdobená stříbrnou ražbou. Fotografie jsou od kalendária odděleny perforací, když tedy měsíc skončí, můžete je z kalendáře vyjmout a dát si je třeba na stěnu.

Kalendář si je možno objednat na této adrese: http://www.lightgarden.cz/academy/kalendare/kalendar-stinadla-2016 za 480,- Kč

A POZOR ! Pro čtenáře i-Klubovny je tu sleva 15%. Stačí při objednávce použít slevový kód KAL-IKLUBOVNA

Tak ať se vám líbí.

Vytvořil 5. října 2015 ve 21:24:50 Soki. Upravováno 9x, naposledy 12. října 2015 v 09:38:05, Soki


Diskuze ke článku

5. prosince 2015, 15:17
Ladislav ščerba

Jirko, moc hezký, moc práce, téma, který bych už dneska asi těžko našel.. co víc dodat nádherná práce..
27. listopadu 2015, 18:18
Renca (administrátor)

Objednávat netřeba...

...stačí najít do 16. prosince v Brně figurínu Rychlých šípů v rámci známé pátrací hry a kalendář může být váš!

27. listopadu 2015, 13:21
Soki (administrátor)

Je to fakt pěkné

Taky jsem majitelem jednoho kousku :)

27. listopadu 2015, 12:56
Lucky

klobouk dolů

Před takovým nápadem musím smeknout, opravdu krásně zpracované, nádherný nápad! Tento "piece of art" u mě doma nesmí chybět, jdu objednávat :P
6. října 2015, 16:45
Čáp (administrátor)

Je v tom kus úžasné práce. A i když bych se na kalendář s elektronickou grafikou celý rok dívat nechtěl, taková stínadelská počítačová hra, to by byla pecka. Ostatně bylo to první, co mě při pohledu na ty obrázky napadlo. Bylo by to splnění snu.

Vložení nového komentáře
*
*
*