iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jestřábova deska cti a Modrý život

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

2.2.2022 16:10
Autor: Menhart, Počet přečtení: 303

Modrý život Jaroslava Foglara je souborem každodenních zkoušek. Snažíme-li se tyto zkoušky znovu a znovu plnit, naplňujeme tím jeden z hlavních prvků Jestřábových románů a tím je snaha zlepšovat sebe a působit jako kladný vzor pro své okolí. Rok 2022 je díky opakující se dvojce, číslu oddílu jemuž Jestřáb zasvětil svůj život výzvou, abychom se pokusili v těchto zkouškách obstát. Tak, jak dovedeme nejlépe.

Nazáleží jestli jsme děti nebo dospělí - vždy je co zlepšovat.


PŘIDEJ SE K VÝZVĚ ROK 2022 S MODRÝM ŽIVOTEM

 

V našem kalendáři Hoši od Bobří řeky 2022 (stále je možné si ho objednat zde) je v každém měsíci tabulka s Modrým životem, kde najdeš výše uvedené úkoly. Pokud kalendář nemáš, můžeš si tabulku stáhnout. Můžeš kdykoliv začít a kdykoliv přestat, ale má-li to mít pro tebe význam, snaž se vydržet co nejdéle a nenechat se zviklat případnými neúspěchy. To o co se pokoušíš ty se snaží i další kluci, děvčata i dospělí po celé republice. Výsledky (splněný úkol) si zaznamenej vždy nejpozději následující den, to je pravidlo. S delším odstupem bys již neměl přehled.

Nesoutěžíš s ostatními, ale hlavně sám se sebou. Snaž se proto získat co nejvíce a co nejcennější mety na Jestřábově desce cti. Každý měsíc můžeš usilovat o jeden ze tří stupňů:.

  • Bronzový stupeň získáš za dosažení 100 až 149 modrých okének.

  • Stříbrný stupeň za 150 – 199 okének

  • a nejcennější, Zlatý stupeň za 200 a více okének.

 


 

Modrý život - Jaké vlastně jsou ty zkoušky?

Ranní cvičení (rozcvičení a protažení či běhání v délce alespoň 10 minut před odchodem do školy, do práce, nebo obecně „ráno“). Ne tedy pouhá účast na povinné školní hodině tělocviku.

Čištění zubů (ráno i večer)

Mytí studenou vodou (ráno)

Slušná mluva

Čestné chování

Dobrý čin (pokusme se jít tomuto bodu naproti, nepleťme si však dobrý čin s plněním svých povinností. Nebude asi každý den možnost zachránit někomu život či odvrátit nějaké neštěstí, ale můžeme udělat někomu radost, sebrat rozbitou lahev, nebo uklidit nepořádek třeba u venkovního ohniště…)

Radostný prožitek (hledejme nejrozmanitější formy. Každodenní hraní oblíbené hry na PC nebo návštěva KFC je málo).

Tajný úkol (zamysleme se, jakou máme slabinu, neřest, se kterou bychom chtěli bojovat. Dospělí si mohou například zvolit den bez alkoholu, děti například úklid pokoje nebo svých věcí, pokud jsou například mimo domov, na táboře a pod.).


Můžeš si jednotlivé úkoly lehce přizpůsobit sám sobě, ale jejich tebezlepšovací smysl musí zůstat zachován.
 

Každý měsíc můžeš zapsat své počty splněných modrých okének

a bude-li jich více než 100, budeš zapsán na Jestřábově desce cti spolku Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky.

Připrav si součty splněných okének podle jednotlivých úkolů. Například tedy Ranní cvičení: 25 x, čištění zubů 28 x a pod. Zrychlí ti to vyplnění formuláře..
Pokud se ti v daném měsíci podaří získat alespoň 100 modrých okének a pošleš nám o tom zprávu, budeš se vždy od 15. zobrazovat na Jestřábově desce cti v jednom ze tří stupňů: Zlatém, stříbrném a bronzovém. Bude zde tvoje jméno a přezdívka, věk, město a fotografie, pokud nám ji pošleš.

K aktivnímu zapojení se do aktivity spolku Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky zve členy SPJF a čtenáře iKlubovny PP SPJF.

Vytvořil 1. února 2022 v 15:19:26 Menhart. Upravováno 6x, naposledy 2. února 2022 v 16:25:01, Menhart


Diskuze ke článku

3. února 2022, 11:15
Čáp (administrátor)

Modrý život online

Docela by mě bavilo, kdyby byla někde stránka, kde můžou lidi plnit Modrý život online - neplánuješ, Menharte, něco takového?

Vložení nového komentáře
*
*
*