iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Hledejte s námi Rychlé šípy, hoši se ukryli v několika městech

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

17.11.2019 19:16
Autor: Sova, Počet přečtení: 1307

Tradiční hra Hledáme Rychlé šípy odstartovala i letos 17. listopadu. Figuríny Rychlých šípů shlíží už nyní na Prahu, Brno, Jevíčko a Prostějov, další města se přidají v průběhu třetího listopadového týdne. Najdete je ve svém městě?

Princip hry je jednoduchý - figurína či baner pětice hochů v životní velikosti je vždy vidět z nějakého veřejně přístupného místa v ohraničeném hracím území, často kluci vykukují z nějakého balkónu nebo římsy. Vašim úkolem je pátrat v uličkách a Šípáky najít, máte na to měsíc. Hra totiž skončí 17. prosince.

Už v tuto chvíli jsou kluci ukrytí někde v ulicích Prahy, Brna, Prostějova a Jevíčka. V následujících dnech se objeví také v Ostravě, Plzni, Kroměříži a možná i dalších městech. O tom vás budeme ještě informovat!

Rychlé šípy

Mapky hracího území v jednotlivých městech najdete na společném webu www.hledamers.spjf.cz, zprávy o úspěšných nálezech (ideálně i s fotkou nebo kresbou přesného místa) pak posílejte na email hledamers@spjf.cz.

V některých městech bude 17. prosince následovat Večer světel, tradiční vzpomínková akce, na které proběhne i vyhlášení výsledků hry v daných městech.
Právě v tento den v roce 1938 poprvé vyšel kreslený příběh Rychlých šípů. Proto si připomínáme svátek, který vznikl ve Stínadlech na památku prvního semknutí vontské mládeže za účelem prosazení stavby hřiště.

 

Vytvořil 17. listopadu 2019 v 19:19:36 Sova. Upravováno 2x, naposledy 17. listopadu 2019 ve 20:18:22, Sova


Diskuze ke článku

23. prosince 2019, 14:42
Sova (administrátor)

Šípáci

... byli letos v Brně umístěni na pavlači kavárny Alfa na Starobrněnské (ve stínadelském vnitrobloku). Díky všem za účast, i když třeba neúspěšnou ;-)

23. prosince 2019, 07:34
Ježek

tady to žije!

Byl jsem se včera po dleší době podívat v knihkupectví. Přiznávám, že za účelem hledání Vánočních dárků. No, a narazil jsem tam na Dobrodružství v Zemi nikoho. Mezi novinkami. To je radostná zpráva.

Smutné je, že mi nikdo neodpověděl, kde byli "zašité" Rychlé šípy v Brně. :(
19. prosince 2019, 07:05
Ježek

Brno

No, a kde tedy byli v Brně? Šípáci...
27. listopadu 2019, 14:33
Ježek

I have the sen

Jdu po městě a najednou se koukám do tváře Rychlým šípům! Jenže, pak jsem se probudil a následovalo zklamání, že to byl sen. Jen sen.
Jen pro upřesnění; už dvakrát jsem Rychlé šípy v Brně našel čistou náhodou. Ale nehoráznou!

Pak se tak koukám do kalendáře, a zjišťuji, že mi už moc času nezbývá. Na to hledání. V neděli je prvního... :( A i když chodím po naší krásné Jihomoravské metropoli denně...:( Znáte to. I zvedněmež hlavy od všedních starostí a hledejmež Rychlé šípy.

PS: pevěvně věřím, že tento komentář nikdo nebud brát jako útočný, jedovatý, nebo snad dokonce "pichlavý".
Vložení nového komentáře
*
*
*