iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

5.11.2017 08:46
Autor: Kosta, Počet přečtení: 1349

Obrázek ke článku Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.Legendární chlapecký klub z románů a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara se v závěru roku 2017 vydá popáté na výpravu do Ostravy. Slavná parta, kterou zná už několik generací čtenářů, si naš městobude prohlížet od 17. 11. do 16. 12. 2017. Dokážete v této době Rychlé šípy objevit?

  V duchu této legendy se uskuteční v samém centru Ostravy pátrací hra pro všechny clapce a děvčata (ale i dospělé), kteří mají rádi romantiku a dobrodružství, jež sálají z příběhů vzpomínaného autora.

  Princip hry je jednoduchý: Kdesi v centru města bude od 17. listopadu do 16. prosince 2017 umístěna figurína celé pětice chlapeckého klubu - Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Figuríny podle komiksu, který kreslil Jan Fischer, jsou téměř v životní velikosti a stojí na neznámém vyvýšeném místě - na balkóně, pavlači, střešním výklenku, ochozu a podobně. Figuríny jsou dobře viditelné přinejmenším z přilehlé ulice či náměstí, prostě běžně dostupného veřejného prostranství - jen je najít.

  Pátrací území je ohraničeno na severu ulicemi Horova, 30. dubna a Žerotínova,na západě ulicí Porážkovou a na východě tvoří hranici řeka Ostravice.

...Hledejte, fotografujte, kreslete, pište!

  Úkole pátračů je objevit místo s Rychlými šípy a vyfotografovat, nebo nakreslit jej. Obrázky z adresou nebo popisem místa, kde jsou figuríny umístěny, je pak nutno zaslat na adresu organizátorů hry nejpozději do 15. prosince 2017 na e-mail: smp@spjf.cznebo nebo  na adresu: Ivan Jung, Na Liškovci 7, 702 00 Ostrava - Přívoz.

Závěr a vyhlášení výsledků hry se uskuteční v sobotu 16. prosince. 2017 v rámci akce VEČERE SVĚTEL V 17.00 na Masarykově náměstí - u Ostravského muzea.

Setkání Večer světel je rovněž inspirováno příběhy o rychlých šípech ve Foglarových románech. V současnosti Večery světel pořádány v různých městech v celé republice jako vzpomínka na spisovatele, který celý svůj život a tvorbu zasvětil práci pro mládež. 

Za poobočku zve Kosťa 

Vytvořil 5. listopadu 2017 v 09:32:02 Kosta. Upravováno 3x, naposledy 6. listopadu 2017 v 18:44:15, Kosta


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*