První kmenovka Mohawků po prázdninách
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID Kategorie Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníČas prázdnin uplynul jako voda v potoce, nastal čas další činnosti a drobné práce, plné radosti, smíchu a nadšení.
První poprázdninová kmenovka Mohawků.
První poprázdninová kmenovka Mohawků byla, jak jinak než první školní den, tedy prvního dne měsíce Kdy Srny hrabou do země. (1.9.2011).
Tradičně dlouho před kmenovkou se v klubovně objevuje bojovník Titton. Spolu s Atanou probírá uplynulé dny i jak se mu dnes chtělo znovu do školy. Před sedmnáctou hodinou odpolední se již klubovna zaplnila bojovníky kmene. Hned po dvou měsících zde bylo živo a krásně.
Přišel Titton, Plavčík, Ondra, Alaseon, Quingar, Péťa a Failon.
Kmenovky se také účastnila sestra Jiskra - Eva Číhalová a bratr Šakoh – Roman Splítek. Tradiční zahájení kmenovky vedl bojovník Quingar, následovalo přivítání, povídání o prázdninách, rozdání všech možných lejster a věciček i jiných drobností. Blahopřálo se i všem, kteří o prázdninách oslavili svoje narozeniny.
Po roční odmlce přišli ke slovu kartičky docházky, kam si každý bojovník píše sám své získané body a tato kartičková hra má své pevná pravidla, která se bojovníci kmene pokusí dodržet i za cenu prohry v měsíčním bodování. (na celoroční bodování to nebude mít vliv).
Novinkou pro letošní skautský rok je nová celoroční hra Pavouk a Mouchy. První kolo velmi zaujalo a přineslo i svoje výsledky. Pavouk ulovil první Mouchu a tak poslal hráče Plavčíka opětovně na start. Důležitou herní pomůckou jsou vlastnoručně vyráběné figurky.
Po tomto úvodním prvním kole jsme se je jali tvořit.
Na této kmenovce zbyl i čas zahrát si pohybovou venkovní hru. Protizávod dvojic a potom trojic byl oproti očekávání velmi vítán. Aby ne, když se závodilo v nově nalakovaných prolézačkách. Mimo jiné kolektivní práce bojovníků kmene.
Po závodě přišla ke slovu hra Modří a Rudí, hlavním rozhodčím byl však vítr. Ten určoval, která skupina bude pronásledovat druhou. Poslední minuty kmenovky byli věnovány k zapsání bodů do
kartiček a úklidu. První poprázdninová kmenovka se vydařila.
Vítězslav Čermák - Atana