iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Česká města se připravují na Večer světel. Připomenou stínadelskou tradici

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

15.12.2017 23:13
Autor: Sova, Počet přečtení: 367

Obrázek ke článku Česká města se připravují na Večer světel. Připomenou stínadelskou tradiciV neděli 17. prosince proběhne ve spoustě měst České republiky Večer světel, vontský svátek a připomínka výročí vydání prvního dílu komiksu Rychlých šípů. Ve třech největších městech proběhne také vyhlášení soutěže Hledáme Rychlé šípy, která probíhala poslední měsíc.

Svátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. prosince, tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů.

Večer světel Brno

V Praze se Večer světel uskuteční od 17 hodin na tradičním místě - u kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí. Nezbytnou výbavou je svíčka, lampion nebo lucerna a tradiční účastníci akce by si neměli zapomenout také průběžný trvalý pamětní list. Před začátkem akce bude možné hrát v okolí kostela hru Velké Ulčovky.

V Brně se akce uskuteční v 17:12 u altánku v Denisových sadech. Součástí večera bude kromě vyhlášení brněnského hledání Rychlých šípů a losování cen také malá stínadelská hra pro děti i dospělé a lampionový průvod. Lampiony tedy s sebou!

V Ostravě se Večer světel bude výjimečně letos konat už v sobotu 16. prosince od 17 hodin, místem bude Masarykovo náměstí (u Ostravského muzea). Svíčky či lampiony se budou hodit i tady. Kromě vyhlášení výsledků ostravské pátrací hry proběhne i krátký ceremoniál.

V Kutné hoře proběhl Večer světel rovněž netradičně už v pátek 15. prosince a i zde byla touto akcí završena hra Hledáme rychlé šípy. V neděli se tradiční akce uskuteční i na dalších místech v zemi. Pokud se na žádnou z nich nedostanete, můžete večer aspoň dát zapálenou svíčku do okna.

Hledáme Rychlé šípy

Vytvořil 15. prosince 2017 ve 23:33:32 Sova. Upravováno 2x, naposledy 15. prosince 2017 ve 23:36:12, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*