iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohlednice

Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit.

Dobrodružství v jižní zemi

Dobrodružství v jižní zemi

Poslal: Čáp
Odkud: Geelong, AU
26.3.2015 22:28

První australská pohlednice, tzv. přírodní nás vede na jižní pobřeží, kde panuje subtopické až mírné klima, podobné například evropskému středomoří. Není tu ale tolik sucho a tak se nad majákem v Great Otway honí mraky temné jako dny prvních britských vězňů, kteří sem byli transportováni na konci 18. století. Díky vydatným srážkám zde lze stále narazit na zbytky deštných pralesů, rozeklané pobřeží je zase plné příběhů o stroskotaných lodích a dobrodružných příbězích, těch, kteří se zvládli z jejich paluby zachránit plavbou v ledové vodě.


Ranní slunce nad Studnicí (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)

Ranní slunce nad Studnicí (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)

Poslal: Jerry
Odkud: Studnice, Nové Město na Moravě, ČR
25.2.2015 16:14

Počasí se při letošním Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě n M. opravdu vydařilo a kromě sportovních výkonů se dalo kochat také zasněženou Vysočinou. (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)


Sněhové lákadlo na Abandonis v Olšanech

Sněhové lákadlo na Abandonis v Olšanech

Poslal: mira
Odkud: Olšany (okr. Vyškov), ČR
26.1.2015 21:00

Klubaři a stopaři mířící na setkání v Olšanech si vybrali výborný termín - od soboty nám na zahradě leží několik centimetrů sněhu a další má ještě do pátku připadnout!

Teď už jen zbývá opravit rozštíplé sáňky a hurá na slalom mezi ovčími bobky!


Stínadla v Jeruzalémě

Stínadla v Jeruzalémě

Poslal: Bublina
Odkud: Jeruzalém, Izrael
22.12.2014 09:27

Starobylé město Jeruzalém leží na území dnešního Izraele. Jedná se o svaté město hned tří náboženství - judaismu, křesťanství a islámu. Staré Město se skládá ze čtyř čtvrtí, arménské, křesťanské, židovské a muslimské. Bývá tu hodně rušno, objevíte tu trh v orientálním stylu, ale i zapadlé a křivolaké stínadelské uličky. kdo ví, jestli za nejbližším rohem nečíhá nějaký Vont...


Adamov na počátku minulého století

Adamov na počátku minulého století

Poslal: Jerry
Odkud: Díííra => Adamov, ČR
5.11.2014 20:29

Velkoformátové foto Adamova z počátku minulého století umístěné na recepci v bývalé budově ADAST headquarters.


Estádio do Maracaná

Estádio do Maracaná

Poslal: Rolf
Odkud: Rio de Janeiro, Brazílie
23.9.2014 17:03

Pro fotbalové fajnšmekry přidávám snímek z snad nejslavnějšího fotbalového stadionu na světě, který se nachází v jihoamerickém Rio de Janeiro. Momentálně je schopen pojmou 82 000 fanoušků a při Mistrovství světa v roce 1950 zde dokonce padl světový rekord. Finále mezi domácí Brazílií a Uruguayí zde sledovalo 199 584 fanoušků!


Džungle v Kroměříži

Džungle v Kroměříži

Poslal: mira
Odkud: Kroměříž, ČR
10.8.2014 20:33

Nejen známou symetrii můžete najít v kroměřížské Květné zahradě. V letošním roce navíc zahrada prochází rekonstrukcí zanedbaných částí, takže brzy přibude mnoho dalších zákoutí k procházkám.


Plachetnice Amsterdam

Plachetnice Amsterdam

Poslal: Jerry
Odkud: Amsterdam, NL
3.6.2014 21:19

Rijksmuseum (Holandské námořní museum) v Amsterdamu, před kterým kotví replika stejnojmené plachetnice.

Loď Amsterdam si nechala v 18.století postavit Nizozemská východoindická společnost jako nákladní loď pro obchod s Asií. 8.ledna 1749 loď vyrazila na svou první plavbu do Batavie, což byl v době holandského impéria název indonéského hlavního města Jakarty. Lodi velel 33-letý kapitán Willem Klump a posádku tvořilo 203 námořníků, 127 vojáků a 5 cestujících. Loď se pokoušela vyplout již 15.listopadu 1748 a po té ještě 6.prosince 1748, ale kvůli nepříznivému větru se vždy musela vrátit zpět do přístavu.

Ani třetí pokus o vyplutí nedopadl dobře. Loď Amsterdam vyplula 8.ledna 1749 a v Lamanšském průlivu byla zastižena silným protivětrem. Po mnoho dní trvajícím stání na místě se na lodi objevil v posádce mor. Došlo ke vzpouře a nakonec bylo poškozeno kormidlo. Neovladatelná loď uvízla v blátě a písku nedaleko Hastingsu. Vrak lodi zde byl objeven až v roce 1969 a byl perfektně zachovalý. Repliku lodě Amsterdam vytvořilo 400 dobrovolníků v letech 1985 až 1990 a patří Holandskému námořnímu muzeu. Loď je 48 metrů dlouhá, 11,5 metrů široká a 56 metrů vysoká.


 Šikovný hokejista

Šikovný hokejista

Poslal: Jerry
Odkud: Brno, krasohala, ČR
3.6.2014 08:17

aneb jak políbit mantinel Smějící se


Zamrzlý vodopádek

Zamrzlý vodopádek

Poslal: Tarius
Odkud: Jeseníky, ČR
29.5.2014 15:43

Tato fotografie byla pořízena v Jeseníkách blízko chaty Barborky. Ve skutečnosti ten vodopádek vypadá ještě krásněji jenže tohle bohužel jen fotografie. Ale aspoň se můžete podívat na tu fotku!


Skalní město na Kavkaze

Skalní město na Kavkaze

Poslal: Rolf
Odkud: Uplitsisikhe, Gruzie
16.5.2014 15:05

Ve vzdálenosti asi 10km západně od města Gori, rodiště sovětského diktátora Stalina, se náchází skalní město z období ranné doby železné, které patří mezi chráněné památky UNESCa. Zdejším údolím protéká jedna z největších gruzínských řek Mtkvatri.... Návštevu této přírodní zajímavosti na Kavkaze vřele doporučuji.


Pozdrav z Lipníku

Pozdrav z Lipníku

Poslal: Rolf
Odkud: Lipník nad Bečvou, Střední Morava, ČR
17.4.2014 16:13

Zasílám malý jarní pozdrav z městečka na Přerovsku, kam vám doporučuji zajet na příjemný výlet či výpravu. Navštívit můžete místní zámek s hezkou zahradou, historický střed města a podloubím a pěknými uličkami, či nedalekým židovským hřbitovem. Na své si přijdou i sportovci, pro které je tu opravena cyklostezka vedoucí podél řeky Bečvy, vhodná i pro in-line brusle a trénink na Bobří hokejovou ligu. Nedaleko je navíc taktéž hrad Helfštýn, kam se na podzim chystají na svoji výpravu i členové Východomoravské pobočky.


PF 2014 od Rolfa

PF 2014 od Rolfa

Poslal: Rolf
Odkud: Badaling, Čína
30.12.2013 00:38

Vše dobré klubarům,foglarovcům, kamarádům a plantážníkům v novém roce 2014 přeje RolfMrkající


Chateau de Noisy

Chateau de Noisy

Poslal: Rolf
Odkud: Gendron-Celles, Belgie
20.11.2013 13:49

místo kde jsme přespali na své tour po Belgii v říjnu 2013. Zámek je opuštěn a zpustlý od roku 1991 - kdo videl film frankenstein, ten se klepe ještě teďka!!!


Iklubovna na pobřeží Pacifiku

Iklubovna na pobřeží Pacifiku

Poslal: Čáp
Odkud: San Francisco, USA
6.10.2013 20:31

San Francisco je obří město, které se táhne od zátoky, jíž dalo jméno, až k samotnému pobřeží největšího světového oceánu - Pacifiku. Tramvají dojedete až na pláž, vystoupíte, zaboříte nohy do měkkého písku a najednou máte přímo před sebou deset tisíc kilometrů ničeho. A taky reklamu na iklubovnu!


... a za jezerem Otročím kloboukem mávám!

... a za jezerem Otročím kloboukem mávám!

Poslal: Jerry
Odkud: Dalešické prígl, ČR
1.10.2013 20:00

Nedělní návrat domů z ostrova na Dalešické přehradě, na kterém se nachází kromě zříceniny hradu Kozlov také srub zvaný Prasklý džbán. Klidně by se ovšem dalo napsat plavba po Yukon River...


Moskevské metro

Moskevské metro

Poslal: Rolf
Odkud: Москва, Россия
30.9.2013 20:15

patří mezi nejrozsálhejšídopravní systém svého druhu a řadí se mezi nejvytíženější metra na světě co se počtu cestujících týče. Páteř dopravy hlavního města Ruska (dříve Sovětského svazu) byla otevřena v roce 1934 a v současné době čítá dohromady celkem 12 linek a 188 zastávek. Za architektonické skvosty lze považovat zastávky postavené v 30. - 50. letech minulého století, na jejichž stavbu byl použit mramor, žula a jiné ozdobné kameny. V plné kráse tak můžete spatřit socialistický realismus, mezi jehož symboly patří výstavba komunizmu, zemědělství či vojenské symboly. Metro je dále připraveno v případě nouze sloužit i jako protiatomový kryt. Pokud jste milovníky techniky a podzemí dopravy budete z Moskvy nadšeni!


Indicka Stinadla

Indicka Stinadla

Poslal: Hynek
Odkud: Varanasi, Indie
17.8.2013 16:21

Trocha stinadelskych ulic z indickeho mesta varanasi. Zaparkovane kravy vedle motorek, vedle slunici se psi a chciple posvatne kravy plujici v Ganze. Pekne leto preje Hynek a Beda.


Reklama na SPF

Reklama na SPF

Poslal: Renca
Odkud: Salar de Uyuni, Bolívie
10.8.2013 00:10

Zasílám pokus o vytvoření reklamy na SPJF - úprava nápisu na opuštěném parním vlaku v poušti Salar de Uyuni v Bolívii, který denně vidí haldy turistů. - už jsme skoro světoví :-D.

Autor fotografie: Ondera Herzán, foceno okolo 20. července 2013.


Muna - je to vůbec ona?

Muna - je to vůbec ona?

Poslal: Sova
Odkud: Mikulovice, Muna, ČR
24.6.2013 15:35

Práce na základně Muna už pokročily do takového stádia, že jedna z místností už vypadá jako v regulérním baráku. Poznali byste z tohoto snímku, že se jedná o Munu?


Japonské lázně

Japonské lázně

Poslal: Bublina
Odkud: JP
24.6.2013 14:54

Japonsko je neklidná země, stále v pohybu. Nevýhodou jsou téměř každodenní zemětřesení či nebezpečí vln tsunami. Na druhé straně je ale v Japonsku spoustu horkých pramenů a s nimi spojená kultura lázeňství.

Japonské lázně, tzv. onsen, jsou ale jiné než u nás. Nejsou je pro nemocné pacienty, ale pro všechny. Lidé je milují. Horké koupele v bazenkách a jezírkách. Kromě horkých pramenů v Japonsku ale celkově přetrvává tradice "veřejných lidových koupelen", tzv. sentó. Jaká to skvělá věc, především v zimě! Najdete je všude, v každé vesničce.

Člověk přijde do "koupelny", zaplatí poplatek, za který většinou vyfasuje ručník, jak kde, většinou je k dispozici i mýdlo a šampón. Pak ze sebe shodí všechno oblečení a u stoličky se sprchou se vydrhne od hlavy až k patě. Tato část je velmi důležitá, Japonci by nikomu neodpustili, kdyby se šel drhnout přímo do horké lázně. Tam musí vstoupit člověk už pěkně vymydlený a čistý a jen relaxovat. Není nad to v horké lázni v zimě rozehřát ztuhé kosti, nebo si v onsenu lebedit v horkém jezírku a pozorovat, jak na hladinu dopadají sněhové vločky.

Lázně jsou různé, od moderních hotelových komplexů s různými druhy bazénků, příchutí vody, sauny a páry, přes lidové klasické koupelny až po japonskou hardcore klasiku, dřevěná boudička s bazénkem, kde vyvěrá horký pramen, který je tak horký, že do něj sotva strčíte nohu. Vedle je ještě jeden bazének s ledovou vodou a krustou, dírami ve střeše padá sníh, je pod nulou a vy jste nazí a se klepete zimou a pokoušíte se vlézt do horkého bazénku. :)

Jinak koupání je oblíbené i u Japonců doma, v žádné domácnosti nesmí chybět vana a v ní lázeň, tzv. ófuro. Členové rodiny se umyjí vedle vany a postupně se v lázni většinou všichni vystřídají.

Veřejné koupelny či lázně jsou místem společenských setkávání, samozřejmě většinou jsou lázně oddělené na ženskou a mužskou část Japonské babičky si navzájem drhnou záda a probírají, co je nového, najdete zde i maminky s dětmi, nebo byznysmenky, které přišli zarelaxovat. V lázních jsou si všichni "rovni". Nezáleží, jak kdo vypadá, či jakou má postavu, jde jen o to se v horké vodě pořádně uvolnit a nahřát.


Výhled na Tokio

Výhled na Tokio

Poslal: Bublina
Odkud: Shinjuku, North Observatory, Tokyo, JP
24.6.2013 14:27

Japonske hlavni mesto Tokio patri mozna k tem nejvetsim na svete. Bydli v nem zhruba 13 milionu obyvatel. V japonstine se Tokio spravne vyslovuje jako Tókjó (東京), coz v prekladu znamena "vychodni hlavni mesto". Tak, jak to vyslovujeme my, "Tokio", to je v japonstine muzske jmeno.

Japonsko si mozna vsichni prestavujeme jako zemi plnou buddhistickych chramu, kde se na ulici bezne prochazi gejsi, lide jedi jenom susi a vse je svazane pevnymi pravidly. Tak to ale davno neni. Dnesni Japonsko a predevsim Tokio, to je i betonova dzungle mrakodrapu ovladana drsnym kapitalismem. :)

Pohled na vecerni Tokio z vysky se vam naskytne ze severni vyhlidky veze radnice ve ctvrti Shinjuku.


Dobrodružství v Himalájích

Dobrodružství v Himalájích

Poslal: Rolf
Odkud: Lasermo La Pass, Indie
5.4.2013 02:13

Malá vzpomínka na letní trek v severni Indii, kde se ČESKÁ VÝPRAVA ve složení Rolf a  Láďa dostala do průsmyku v nadmořské výšce 5485m.


Šarganska Osmica

Šarganska Osmica

Poslal: Čáp
Odkud: Šarganska Osmica, Srbsko
1.4.2013 15:05

Sedm statečných cestovatelů se nezaleklo ani sněhové nadílky na Balkáně a společně během čtyř dnů prošli po trase legendární úzkokolejky ze srbského Stapari až do bosenského Višegradu. Zde společné foto na slavném tunelovém úseku u tunelu č. 38. Více o akci si můžete přečíst v tomto článku.


Sakury

Sakury

Poslal: Bublina
Odkud: JP
27.3.2013 04:41

Japonci milují pozorování přírody. Na podzim u nich frčí období barvícího se listí, mají pro to i svůj vlastní název "kójó" (紅葉). Vyhlášený je především červený javor a žluté ginkgo biloba. Japonci jsou velcí Uctívači ginga, tento strom tu naleznete doslova na každém rohu.

Na jaře zase přichází období kvetoucích sakur (桜), což je druh třešňového stromu. Je to jeden ze symbolů Japonska, motiv typického sakurového kvítku nebo větvičky naleznete téměř všude a na všem. Existuje mnoho odrůd sakur, bílé, růžové, rané, pozdní i převislé, které vytváří celé vodopády květů. Ve zpravodajství, stejně jako na podzim u barvícího se listí, tak i na jaře naleznete podrobné informace o tom, kde zrovna frčí sezóna rozkvetlých sakur, kolik procent stromů v jakém parku už má květy, kde to odkvetlo a kde ještě ne... Sakury lze pozorovat i v noci, jsou speciálně nasvícené, podbarvené efekty, stejně jako to bývá na podzim u toho listí.

V době kvetoucích sakur pořádají Japonci tzv. hanami, svátky sakur. Zkrátka si pod sakurami udělají piknik, kochají se krásou květů, užívají si dobré jídlo, pití i společnost přátel. Parky jsou doslova narvané k prasknutí piknukujícími lidmi.


Vložení nového komentáře
*
*
*
21. listopadu 2017, 13:16
Rolf (administrátor)

JK kola Dušanbe umí!!!

Již se nemohu dočkat přednášky o plavbě přes Kaspické moře od známé cestovatelské dvojice Čáp - Honza!! 

22. srpna 2017, 12:41
Čáp (administrátor)

Hlava

mě z vaší pohyblivé pohlednice rozbolela, když jsem ji 5 minut sledoval. Je to hezké, jen mně pořád připadají příměstské tábory jako hrozně surové vůči dětem, které se mohly dostat do přírody a místo toho i o prázdninách sedí v rozžhavené betonové Praze…

14. srpna 2017, 14:30
Čáp

Podle těch kamenných kvádrů

to tipuju na podchod pod Novou Tišnovkou. Co, Condore?
22. června 2017, 16:51
Menhart (administrátor)

Znáte RŠ? se blíží

Beseda v Památníku národního písemnictví již ve středu. ZDE

22. února 2017, 11:57
Čáp (administrátor)

To vypadá jak kolo ze hry Samorost.

10. října 2016, 09:09
Čáp (administrátor)

Pěkné kryty, vypadají jako z dob Karibské krize. Dostal jsi se dovnitř?

7. října 2016, 14:07
Rolf (administrátor)

Toubkal Jabal

máš pravdu s tím názvem, jí jsem si ho trochu poupravil :) ale ta výška je už spekulativní... možná někteří geografové uvádějí o 2 metry výše kvůli trojůhelníkové kontrukci co je nahoře.... ale pokud mohu Vysoký Atlas doporučuji, nádherná příroda, divočina jak z románu....

30. září 2016, 14:47
Čáp

Džabal Tubkal

Jo a jmenuje se tam (mapa je z roku 1964) Džabal Tubkal a měří 4165 m.
30. září 2016, 14:46
Čáp

Ad Maroko

Hoši, tu horu pozoruju na nástěnné mapě, co mám doma, od svých 10 let, zatím marně. Well done!
30. října 2015, 21:03
Čáp (administrátor)

Malta, jó Malta!

17. dubna 2014, 16:14
Rolf (administrátor)

Chateau de Noisy

= po smetišti v Albánii a pláži u Issyk-Kulu to byl můj nejlepší nocleh!!!! :)

23. listopadu 2013, 02:35
Čáp (administrátor)

Rolfe

tam jsi opravdu byl v tom rozbitém zámku? To je boží.

7. října 2013, 15:31
Jerry (administrátor)

luxus

opravdový emerický luxus!! kurňa to je tak blbý až je to dobrý, mohlo by to občas probliknout jako záhlaví na webu

24. června 2013, 14:28
Bublina (přihlášený)

Můžete prosím smazat ten nepovedený pokus o pohlednici? Nějak se mi tam nenahrál obrázek. Moc díky!
14. listopadu 2012, 14:39
Čáp (administrátor)

A já pořád přemýšlel, co nám na nádraží ještě chybí. Jak vidím, další důvod někdy se vydat za paní Masayovou na návštěvu :)

19. června 2012, 11:48
Yuri Gagarin

Chorošo rebjata!

Eto pervyj tovaryši Sdruženyj Jároslava Foglára na mesjicej. Privjet!
16. června 2012, 21:59
Any (administrátor)

Prostě pech

Milí kamarádi, vkládala jsem k pohlednici z Měsíce i komentář, ovšem se asi nějak nenahrál... Každopádně ve stručnosti - "První členové SPJF zdárně na Měsíci!" :D
28. března 2012, 16:06
Čáp (administrátor)

Krása

Tam už se taky pěkně dlouho chystám. Předběhl jsi mě - Zandte. Všechna čest!

27. února 2012, 13:24
Rolf (administrátor)

Condor a Hyňas

Route 66 mi na první pohled přípomíná Pamir high-way v Tajikistanu, ale to už je jiné dobrodružství, které nemůže zájezdům s piánem konkurovat :-)

Jihoafrická western architektura - jistě se tam někde Hynku potloukal pistolník Radovan :))

16. ledna 2012, 14:08
Čáp (administrátor)

Šotouška

Šotouška je ženská obdoba od šotouše (velmi vzácný úkaz, nicméně znám takové). Viz heslo zde.

15. ledna 2012, 11:39
Bublina (přihlášený)

Šoutouška nan desu ka?

Co to je šotouška? :)
10. prosince 2011, 23:35
Rolf (administrátor)

Čápe

to víš, snažím se nové iklubovně přispět něčím pestrým, barevným a vlastivědně naučným. Doufám že pohledničky bude dávat, ale více lidí - cestovatelů tu máme spoustu!

6. listopadu 2011, 14:38
Čáp (administrátor)

Rolfe

ty jsi začal nějak hodně dobře fotit - těším se na další pohlednice.

25. října 2011, 14:05
mira (administrátor)

Pohledničky sem!;-)

Byl tam problém s oprávněním, už je to opravené, takže už se těším na nové přírůstky!

25. října 2011, 10:52
Rolf (administrátor)

Pohledničky

Chtěl jsem přidat pár nových pohledniček, ale někde se vloudial chybička. Iklubovna mi píše "Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit", i když přihlášen již jsem. To je vše, ahoj a díky R.

4. října 2011, 23:25
Čáp (administrátor)

Šotouška

No, Bublino, musím říct, že jsi dobrá šotouška. Jen tak dál!

8. září 2011, 12:38
Čáp (administrátor)

To víš že jo

ty kluku ušatá. První řada je určena všem invalidům a slabomyslným, takže na tbe nezapomeneme ;-)

8. září 2011, 12:31
Rolf (administrátor)

Bajkal

Můj cestovatelksý sen.. dufám že dostanu pozvánku na promítání a jako bývalý spoluvandrák také místenku do první řady :))

28. července 2011, 15:53
Bublina (přihlášený)

Sníh v zimě

Ta fotka je z konce prosince 2010, člověk se může teď v letních vedrech ochlazovat pohledem na ni. :)
27. července 2011, 12:07
Čáp (administrátor)

Sníh

V Moldavsku je sníh i v červenci? Škoda, že už fotku neviděla Béďa, dnes ráno vyjela právě do této zvláštní země.

26. července 2011, 17:21
Bublina (přihlášený)

Dík za opravu

Používám Mozillu, už je to spravené, díky, pošlu vám nějaký pohled. :)
26. července 2011, 09:05
Čáp (administrátor)

Chyba

Byla tam chyba v kódu, iž jsem ji opravil, mělo by to fungovat všem přihlášeným uživatelům.

26. července 2011, 00:07
Hynek (administrátor)

Prohlížeč

Pokud jsi to zkoušela v Internet Explorelu, zkus jiný prohlížeč. Pomohlo to? ;-)

25. července 2011, 18:24
Bublina (přihlášený)

Jak poslat pohlednici?

Ahoj,
ráda bych poslala pohlednici, ale píše to, že se musím přihlásit, i když už přihlášená jsem. Je na to nějaký fígl? :)
15. července 2011, 04:24
mira (administrátor)

test

test komentářů u pohlednic