iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jablečná slavnost

6. listopadu 2018, 16:49
Z kroniky klubu KBS Rychlé TygřiceLogo klubu KBS Rychlé Tygřice

Už od doby, kdy jsme si vybraly za svůj klubovní strom jabloň, plánovaly jsme někdy udělat Jablečnou slavnost...

Co? Jablečná slavnost

Kdy? 26. 10. 2018, pátek, asi od půl šesté do sedmi hodin

Kdo? Gaila, TeaBea, Orel, Kolibřík a Sloník

Proč? chtěly jsme si zpříjemnit pátek

Už od doby, kdy jsme si vybraly za svůj klubovní strom jabloň, plánovaly jsme někdy udělat Jablečnou slavnost. Sice se datum trochu oddálilo od původního, ale to vůbec nevadí. I přes to, že jsme to chtěly oslavit už před měsícem, se nám slavnost vydařila.

Zatímco si holky hrály s Lego friends, já a Gaila jsme všechno připravily (Maya musela odjet hned po keramice). Gaila uvařila čaj, nachystala mošt, sušené švestky, hrušky a krásně červená jablíčka. Já jsem donesla datle, křížaly a sušené brusinky (které měly teda u holek velký úspěch-z talíře zmizely jako první). Ovoce jsme uspořádaly na talíř, rozmístily všechno potřebné na stole a zavolaly holky.

Nejdříve jsme měly přípitek na počest klubu, a pak byl závod o to, kdo nejrychleji vypije zbytek moštu. Vyhrála Orel, druhá byla Sloník a třetí Kolibřík. (V soutěžících to poté pěkně bublalo, no jo, mošt byl plný bublinek…)

Pak jsme hrály Ochutnávku. Se zavázanýma očima jsme musely uhodnout, co držíme v ruce a co máme v puse za ovoce. Toho jsme se zúčastnily i já s Gailou.

Následovala soutěž o nejkrásněji a nejpraštěněji vyřezané jablko (vlastně jen půlku jablka, aby to bylo rychlejší, lépe se jim řezalo a tolik se neplýtvalo).
Titul nejkrásnější jablko vyhrály výtvory Sloníka a Kolibříka. Orel (po třech pokusech a trochu slzičkách) vyhrála se svým jablkem titul nejpraštěnějšího.

Poté jsme zbylé půlky jablek přivázaly na provázek a Gaila je držela ve vzduchu. Holky se jedna po druhé snažily do jablek zakousnout, nesměly si však pomoci rukama. U toho jsme se nasmály asi ze všeho nejvíce, přestože Orel už byla unavená a odmítla hrát s námi.

Byl to krásný večer a moc jsme si to užily. Proto už chystáme na příště něco dalšího…nechte se překvapit…

Napsala: TeaBea

Vytvořil 6. listopadu 2018 v 16:51:26 TeaBea. Upravováno 5x, naposledy 28. února 2019 v 18:16:21, TeaBea