iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Program a další podrobnosti setkání ve Sluneční zátoce

16.6.2020 21:32
Autor: Sova, Počet přečtení: 2174

Obrázek ke článku Program a další podrobnosti setkání ve Sluneční zátoceSetkání foglarovců ve Sluneční zátoce se odehraje už v sobotu 20. června 2020. Aktivit bude letos nachystáno více než obvykle, připravili jsme proto jejich (přibližný) harmonogram. Přinášíme také informace o aktuálních pravidlech fungování rekreačního střediska, kterými je potřeba se řídit.

Program letošního setkání ve Sluneční zátoce bude (zhruba) následující:

8:50                    Rozprava k soutěži O Štít Jaroslava Foglara - Jestřába (vysvětlení pravidel, možnost dotazů na místě. Jinak základní pravidla a popisy úkolů budou na iKlubovna.cz)
9:00 –11:00         O Štít Jaroslava Foglara - Jestřába (info)
9:00 –13:00         Burza
11:00–11:30        Song a Pedro v Táboře svobody 2020
11:30 –12:00       Hromadné focení u památníku
12:10–12:20        Chytí Rodrigo klíč? - poslední úkol soutěže O Štít Jaroslava Foglara  - Jestřába
12:20–12:30        Vyhlášení výsledků O Štít Jaroslava Foglara - Jestřába
12:30–12:45        Pedro podepisuje knihu v Táboře svobody 2020 a vypráví o JF (během burzy bude podepisovat i na stánku nakladatelství Ostrov)
pátek–neděle    Tábor svobody 2020 (info) 
po akci fotografická soutěž Zátoka jako za Jestřába (vyhlašuje SPJF a SNJF ještě před akcí)

Přesné časy se mohou mírně lišit. Do soutěže O štít Jaroslava Foglara bude možné se zapojit i později, je však možné, že nebude časově možné absolvovat všechna stanoviště. Odpoledne pak v Ledči nad Sázavou zasedne k jednání Vedení SPJF.

Aktuální pravidla fungování rekreačního střediska Sluneční zátoka

- každá skupina bude ubytována pohromadě
- každá ubytovaná skupina bude mít určený přístup k pokojům (nebudou se moct pohybovat po obou křídlech ubytovací budovy)
- každá skupina bude mít vyčleněnu jednu část jídelny
- WC bude letos přístupné pouze pro ubytované, stejně tak umývárny a sprchy
- všichni neubytovaní, kteří půjdou přes areál na louku, půjdou pouze středem areálu, nebudou se pohybovat v blízkosti ubytovací budovy
- pro neubytované bude v kiosku vyčleněna samostatná část
- terasa bude rozdělena na poloviny, jedna pro vás, druhá pro Pohanský kruh,
- na WC, v umývárnách a v jídelně bude k dispozici dezinfekční mýdlo a dezinfekční gel
- v den odjezdu je třeba uvolnit pokoje nejpozději do 10 hodin abychom mohli provést řádný úklid a dezinfekci
- v den odjezdu budou v 10:00 znepřístupněny sprchy s umývárnami
 
Co se týká pokojů, tak letos, díky původními zrušení celé akce s plánovaným přesunem na září a následnému zrušení zrušeného, nejsme schopni poskytnout pro účastníky srazu pokoje v přízemí. Ubytováni budete v horním patře malého křídla s přístupem věží.
Zpracovala Lenka Janoušková

 

Vytvořil 16. června 2020 ve 21:45:34 Sova. Upravováno 6x, naposledy 18. června 2020 ve 22:13:42, Menhart


Diskuze ke článku

23. června 2020, 12:37
Menhart (administrátor)

Video Song ve Sluneční zátoce 2020

Vzpomínky na Tábor svobody 1945 od člena Hochů od Bobří řeky Songa naleznete na Bohouškovi, který letos slaví 20. výročí své existence.

Díky autorům Mildovi a Šachínovi za video a Bohouškům za Bohouška.cz

20. června 2020, 20:28
Jezek (administrátor)

víte první

Dnes na ČT

 

19. června 2020, 12:32
Ježek

volej

Dnes jsem mluvil s Jiřím Punčochářem a situace je mi již jasná. Stejně, jako mi byla už v konturách jasná předtím. Jen jsem si předpoklady potvrdil.
19. června 2020, 07:21
Ježek

hlavní organizace

Pak ovšem úplně nechápu ty vyhýbavé odpovědi stran pozvání Jiřího Punčocháře.
Snad věk...
18. června 2020, 23:48
MV Bobr

Sobotní zátoka

Zítra dopoledne tj. 19. 6. v pátek z různých lokalit ČR se tradičně rozjedou do Sluneční zátoky členové Old Boys foglarovců (Ostravsko, Brno, Rumburk, Kadaň, Vamberk, Pardubice, Hradec Králové) s cílem připravit a rozdělit si úkoly. Foglarovci, kteří si vozí cancáky s sebou (a nejen oni, ale i skauti, trampové, woodcrafteři) si mohou v zátoce do nich otisknout razítko s bobrem vyrobené Loganem (Vláďa Chochola). Ještě pro úplnost dodávám, že s Jirkou Punčochářem jsem telefonicky hovořil a zval do zátoky. Současně jsem mu sdělil, že o výročí SPJF a jeho třech zakladatelích psal měsíčník Stříbrné Brno v tomto měsíci.
18. června 2020, 12:41
Ježek

na vysvětlení

Rád bych upozornil, že moje otázka byla vlastně dvojí, ale odpověď jsem dostal jen ne jednu část; zda Jiří Punčochář, jako spoluzakladatel SPJF dostal pozvánku na Setkání ve Sluneční zátoce se mi nedostalo.
S ohledem na to, že jinak se aktivit neúčastní a pokud sám hlavní organizátor toto setkání pojímá jako součást oslav 30. výročí vzniku SPJF...
18. června 2020, 10:29
MV Bobr

Sobota 20. 6.

Dílčí informace. Ze tří zakladatelů SPJF K.Janský, J.Punčochář a M.Vraspír se výročního setkání zúčastní jen posledně jmenovaný. Mimo jiného u pomníku připomene při zahájení odchod kamarádů do foglarovského nebe, kteří pravidelně jezdili do zátoky... byli to Windy, Bonzo, Pluto.
17. června 2020, 22:59
Ježek

Menhy, asi ...

... asi bych to spíš kazil. Neb nejsem správný foglarovec. Jaksi morálně na výši, víme? Nekamarádský.
17. června 2020, 22:56
Jezek

upřesnění

Hm, Dědek s Bobrem, nebo hlavním organizátorem Setkání ve Sluneční zátoce.

Jen škoda, že jsem nedostal odpověď na svoji otázku :(
17. června 2020, 21:13
MV Bobr

Balení pro zátoku

Dnes v podvečer Dědek s Bobrem nakládali potřeby pro zátoku: banner SPJF, kartičky, Pamětní listy, PF 2021 od Old Boys foglarovců, záložky do knih... V pátek ráno vyrážíme- vlaky a auty.
17. června 2020, 20:53
Menhart

Ježku, to je super, že dorazíš

Nechce se ti soutěžit O Štít JF-J? Tady jsi docela aktivní, tak si sežeň 2 lidi do trojčlenné hlídky a můžete zkusit soutěžit. Aspoň mladí skautíci uvidí, jak válejí staří klubaři.

Není to žádná zlomyslnost - opravdu budu rád, když si zkusíš. Budou se nám pak hodit tvé připomínky pro další ročníky. Občas máš dobré postřehy.
:-)
17. června 2020, 10:16
Ježek

jubileum

A, co Jiří Punčochář? Dostal pozvánku? Bude? Jako spoluzakladatel.
17. června 2020, 08:23
Menhart

Ohledy v Zátoce

Prosíme všechny, aby braly ohled na starší účastníky akce a respektovali je i pokyny pořadatelů.

Konkrétně Song má 97 let a s vedením oddilu PD HoBř jsme usoudili, že Songovi pridělíme v Zátoce "ochranku, která bude dbát na jeho pohodlí a bezpečnost.

Využijte jeho veřejné vystoupení v Táboře svobody 2020 k dotazům a focení.
Vyhněte se individuálnímu focení, podávání ruky a dalším rizikovým aktivitám.

Buďme rádi, že tento hoch od Bobří řeky i ve svém věku přijede na naše setkání a zavzpomíná na tábor s Jestřábem před 75 roky.

Prosíme, nevystavujme ho zbytečně většímu riziku.
17. června 2020, 08:08
Ježek

info

Fak, jo?! No, tak to jsem neščekal! Sluší se, myslím, poděkovat stiskovému mluvčímu SPJF, za předhledný rozpis, co se bude ve Sluneční zátoce dít.

Za sebe dodávám, že plánuji také dorazit a ocenil bych, kdyby se na mě zájemci nechodili jen "dívat", ale i oni se mnou můžou (jako příznivcem foglarových knih) podiskutovat, co se jim na mých postojích nelíbí.
17. června 2020, 07:22
MV Bobr

Výroční zátoka 2020

Akce v zátoce nepřipomene jen 30 let od založení SPJF (1990). Zátoka nebude jen soutěžení o Štít J. Foglara-Jestřába, ale i o setkání přátel co jezdí do zátoky pravidelně. Účastníci mohou např. diskutovat s publicisty Jiřím Polákem a dr. Olgou Bezděkovou, se zástupci Skautské nadace J. Foglara, členy Vedení SPJF a Old Boys foglarovců. Do zátoky nepřijede bývalý šéfredaktor ABC Vlastislav Toman-Hadži (v sobotu je širší rodina s auty mimo Prahu). Milan Teslevič bude v pátek už v Muzeu J. Foglara na hradě V Ledči a v sobotu se představí s kytarou u pomníku. Přejme si ať nám počasí bez deště vydrží alespoň do 15 hodin.
Vložení nového komentáře
*
*
*