iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Podzemí vyprodáno 3 týdny před akcí

7.1.2018 22:06
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1480

Obrázek ke článku Podzemí vyprodáno 3 týdny před akcíPražská pobočka SPJF pořádá 25. ledna přednášku o podzemí v Praze, které mohl Jaroslav Foglar použít ve svých knihách.
Sleduji prodej lístků od 16. prosince a musím přiznat, že ještě na Nový rok jsem měl o akci obavu, protože jsme podnikli nejrůznější propagační aktivity a stále byla obsazena jen 1/3 sálu.

Zlom nastal, když událost na svém FB vytvořila knihovna a připojil se Skautský institut (nebo to bylo obráceně). Od 3. ledna se začala akce plnit a v sobotu 6. ledna byla akce vyprodána.

Na FB jsme vytvořili událost my v SPJF a tam má 29 lidí zájem a 5 se zúčastní. 
Na FB knihovny a skautského institutu má 3,1 tisíce lidí zájem a 126 se jich chce zúčastnit.

Událost SPJF:                     Událost knihovny, SI a SPJF:


Tedy 2 stejné události, ale logicky ta druhá pomohla sál zaplnit. U minulé akce v červnu ve Skautském institutu mělo o událost s podzemím na FB 5,3 tisíce lidí zájem a 421 se chtělo zůčastnit (sál byl asi pro 60 lidí).
Tentokrát je sál v knihovně pro cca 130 lidí a zvažujeme akci během roku propagovat a na podzim znovu zopakovat. 

Proč o tom píšu? Vzpomínám na Sokiho, když na vedení představoval ty soustředné kruhy představující vedení SPJF, členy spolku, sympatizanty a příznivce.
Ano, musíme nabízet široké veřejnosti zajímavé akce a získávat tam své příznivce, kteří třeba časem vstoupí do spolku, pokud to pro ně bude mít smysl, a pak třeba v SPJF budou i aktivní. :-) Nebo budou jen na naše akce chodit a jejich počet bude přibývat.
U dobré akce pro veřejnost se nemusíme bát si říci i o nějaké vstupné na naši další činnost. Jistě, stojí to spoustu času, ale pak se naše akce líbí tisícům lidem a to přeci chceme. Píšu o tom na počátku roku Rychlých šípů. Zkusme toho Sokiho vyslyšet a na akcích získávat další a další příznivce...


Ještě doplňuji, že kromě iKlubovny, webu knihovny mlp.cz a FB knihovny, SI a SPJF měla akce jen pár papírových letáčků na několika místech v Praze. Nepsali o akci ani místní noviny či skautské weby nebo nadace a ani to za 3 týdny nestihl zveřejnit  Bohoušek.cz  (nebo Stínadla.cz ).
Pokud si vybudujeme informační kanály, můžeme v budoucnu pomýšlet i na větší sály a samofinacování akcí. To je super si uvědomit počátkem roku, kdy si dáváme různá předsevzetí... třeba jak chceme oslavit 80. výročí Rychlých šípů.


Vzhůru tedy do práce.

Vytvořil 7. ledna 2018 ve 22:06:36 Menhart. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

10. ledna 2018, 09:28
Krizmen (administrátor)

Díky.

... ke mě se to nedostalo, každopádně díky, článek jsem na Bohouška dnes přidal. :-) Nejsem ani A, ani B, nýbrž K :-)

9. ledna 2018, 23:43
Menhart

Přeposlal jsem Ti, Krizmene,

emaily z 20. a 30. ledna pro A a B - když Tě to tolik zajímá.
:-) Zdar
8. ledna 2018, 22:05
Krizmen (administrátor)

Informace z podzemí

bys mi musel Menharte poslat na mail, pak ji rád na Bohouškovi uveřejním :-)

Nebo jsi ji poslal někomu jinému z redakce Bohouška? To by mě tedy zajímalo.

8. ledna 2018, 16:25
Menhart (administrátor)

Podzemí a Foglar

Tak jsem se právě dozvěděl, že sál ještě není celý vyprodán, ale všechna místa jsou zamluvena - tedy objednána, ale ještě nejsou zaplacena a pokud v ochranné lhůtě zaplacena nebudou, mohou se ještě vrátit do prodeje. Pokud někdo máte zájem o účast, hlídejte si tuto stránku.

Vložení nového komentáře
*
*
*