iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Bobří stopou 2/2021 aneb, co se jinde nedočtete

22.6.2021 17:44
Autor: Jezek, Počet přečtení: 821

 Titulní stránku zdobí nádherný indián, jako z Mayovek a logo členského magazínu Sdružení přátel Jaroslava Foglara - Bobří stopou. Co vás čeká v tomto, novém čísle tohoto časopisu? Druhém v roce 2021?

Hned za úvodní stránkou – jako na její druhé straně se skví obsah a pár reklam. Na výstavu i kartičky. Jak jinak – v SPJF?! První tři stránky regulérního obsahu patří Ladislavu Říhovi, toliko autoru kresby z obálky.
Letos jednašedesátiletý jubilant zde má hned dva medailony. Jeden podrobný, druhý zevrubný a co se nevešlo do medailonků, najdou čtenáři Bobří stopy jistě v rozhovoru, který kraluje dalším třem stranám.
Faktickou monotematičnost čísla narušuje teprve až na straně osm krátký-spíš telegrafický rozhovor s Jiřím Švadleňákem, autorem foglarovské výstavy v Teplicích. Ptal se Vojta.

Hned na protější, deváté straně naleznou majitelé šikovných rukou návod Jana Trojana - Roye, jak vyrobit ježka v keci. Legendární Roy je sběratel ježků v kleci, i jejich neúnavný zhovotitel z všeho možného i nemožného. Tentokrát se, se čtenáři Bobří stopy podělil o návod, jak vyrobit ježka v kleci z pletiva z králíkárny.

Stranu 10-12 obsadil se svým tradičním vyprávěním o starých klubech Winoga. V tomto zajímavostmi nabitém čísle členského časopisu SPJF, se věnuje klubu … bezejmennému klubu ABC (HOP-08).
O stranu 12 se však dělí s ryze badatelským příspěvkem a hned nového seriálu nazvaného vyčerpávajícím způsobem: Paběrky ze starých časopisů. První díl.

Strany 14 a 15 – prostřední část magazínu SPJF okupuje hravá dvoustrana P4K - na stopě, na téma Výprava do vesmíru, aby ji na straně 16, 17 a 18 doplnil napínavý druhý díl čtvrtého příběhu Jiřího Bureše nazvaný záhadně; skrýš pod černou cihlou. Na příběh na straně 18 plynně navazuje článek Ivo Fecnla o romanopisci Friedrichu Wilhelmu Christianu Gerstäckerovi.
Strana 20 a 21 patří také Ivo Fenclovi, ovšem tentokrát trošku jinak – je zde otištěn „Podrobný ohlas na článek Ivo Fencla z BS 1/2021“, jenž reflektuje zmiňovaný článek z Bobří stopy 1/2021.

Dvoustranu 22 a 23 zdobí povídka Jan Tleskač, v níž formou deníkového zápisu á-la Jan Tleskač prezentuje své netradiční „cyklistické“ dobrodružství Josef Béďa Zelenka.
Jan Švábenický, to je jméno autora předposledních stran Bobří stopy. Na stranách 24 až 26 se věnuje fenoménu italských westernů s ústřední postavou Zorra. Text doplněný atraktivními filmovými plakáty bezpochyby potěší nejednoho foglarovského sběratele a milovníka těchto filmů.

Stranu 26 narušuje jen krátká noticka o tom, že si milovníci Foglarových knih – resp. Rychlých šípů mohou již koupit třetí díl stínadelské trilogie s kresbami Jiřího Gruse.

No, a než se dostanete na polední stranu, kterou zdobí vzrušující komiks „Nezdržovat, prosím“, asi by se slušelo se na chvíli zastavit u rozsáhlé reportáže z velkolepé rodinné hry „Rychlé šípy“, kterou mohli hrát všichni kdo se od loňského prosince do letošního března vyskytli na území Staré Prahy.

Vy ji ještě nemáte!?!?

Rád bych touto cestou mnohokrát poděkoval Vojtovi, od kterého jsem si Bobří stopu tentokrát opravdu vyžebral a to na setkání ve Sluneční Zátoce.
Snad jsem si ji alespoň trošku zasloužil, když jsem pro zájemce na místo dovezl vlastním vozem 200 ks magazínu Kult! s mnoha texty nejen o Foglarových knihách.

Vytvořil 22. června 2021 v 17:46:21 Jezek. Upravováno 2x, naposledy 6. září 2021 v 11:51:10, Jezek


Diskuze ke článku

7. července 2021, 14:36
Jezek

SB

Ještě mě napadá - jestli bude někdo ze členů chtít, můžete napsat "redakci" BS, aby jim KULT! přibalili.
7. července 2021, 09:15
Jezek

info

Upozorňuji (zvlášť pro brňáky) že v prázdninovém KULT!u je (celostránková) recenze na knihu "Dobrodružství v zemi nikoho".
6. července 2021, 18:19
Obyčejný uživatel

Jaroslav Foglar

Tak, jeho jméno máte v názvu... Víte že si dnes připomínáte i jeho narození?
Vložení nového komentáře
*
*
*