iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Velké Ulčovky si můžete zahrát také u vás

20.3.2018 15:27
Autor: Menhart, Počet přečtení: 10972

Na tuto stránku Velkých Ulčovek od 27. února 2018 "chodily knihovny", aby si postahovaly hru SPJF, kterou mohou hrát s dětmi během foglarovské Noci s Andersenem, která je již tento pátek 23. února.
Pokud chcete, stáhněte si hru i pro váš klub, oddíl nebo rodinu a zahrajte si ji během roku 111. výročí narození Jaroslava Foglara.
 


Text pro knihovny: Velké Ulčovky si můžete zahrát také u vás. Hrály se už na knižním veletrhu Svět knihy, na Vyšehrátkách, na příměstském táboře, v Městské knihovně v Praze atd. Úkolem je najít 16 očíslovaných karet A4, kde jsou barevně zvýrazněná písmena.
Na malé kartičce u hráče je tajenka zapsaná pomocí čísel. Když místo čísel se zapíší nalezená zvýrazněná písmena, vyjde text tajenky.

Ukázka, jak vypadala minulá hra ZDE. Malé kartičky s tajenkou byly u každé velké karty a hráči mohli začít hrát okamžitě, když našli nějakou libovolnou kartu. Tedy start byl u nejdříve nalezené karty.
 

Hra je samoobslužná - hráči si vezmou (třeba u vchodu do knihovny) malou kartičku a vyplňují tajenku podle nalezených velkých karet (zvýrazněných písmen). Za správně vyluštěnou kartičku obdrží u stolku drobnou odměnu.

 
Jednotlivé hrací karty jsou věnovány různým foglarovkám a každá obsahuje unikátní QR kód, který zájemce odvede na ukázku knížky na webu. To si mohou přečíst až doma z paměti svých mobilních telefonů.
 
 

Příprava hry

Zde naleznete wordovský soubor, který si stáhněte k sobě na PC. Na každé stránce je textové okno, kam dopište své pokyny pro hru. Někde si budou hráči brát kartičky s tajenkou u vchodu, jinde na stole. Stejně tak někde se bude odevzdávat vyplněná kartička u stolku, jinde zase paní knihovnici Evě. Proto to místo na kartičce si můžete vyplnit podle vašich potřeb.
Kdyby se vám word rozházel nebo jste nevěděli, jak text vkládat, můžete vytisknout PDF a do volného místa si třeba nalepte své pokyny.
Ve složce naleznete také PDF - úvod, které obsahuje  úvodní informaci, pak zmenšeniny velkých karet (obr. níže), ať si zde můžete vyznačit zvýrazněná písmena a předlohu na malé kartičky (obr. níže). Buď si do volného místa dopiště tajenku a pak xeroxujte. Nebo si tajenku napište na příslušnou stránku ve wordu a jen vícekrát vytiskněte.
Některé minulé hry vás mohou inspirovat (obrázek úplně nahoře).
 
Takto vypadá malá kartička, kam můžete dopsat tajenku. Na A4 je 3x.
 

Toto je jedna ze 16 karet. Do volného prostoru můžete doplnit vaše informace.
 

Zmenšeniny karet, kde si můžete plánovat šifrování.
 
Budeme vděčni, pokud nám po Noci s Andersenem do komentářů vložíte své zkušenosti.

Můžete si na Noci s Andersenem zahrát také Otázky z foglarovek.


Hru připravilo Sdružení přátel Jaroslava Foglara u příležitosti 110. narození Jaroslava Foglara v roce 2017 a 80. let Rychlých šípů v roce 2018. Hra je k volnému užití při zachování těchto pravidel.

(c) SPJF.cz

Vytvořil 3. listopadu 2017 ve 23:29:06 Menhart. Upravováno 10x, naposledy 20. března 2018 v 15:28:33, Menhart


Diskuze ke článku

20. března 2018, 00:18
Menhart

Karta 9

opravdu zmizla. Omlouvám se. Doplním ji na disk jako samotný soubor. Díky za upozornění.
19. března 2018, 10:41
sona

karta číslo 9

kam se zatoulala velká karta číslo 9. ? Tajenku jsem připravovala na malém náhledu. a ve velkém již není!!
Vložení nového komentáře
*
*
*