iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Přidejte se k Jaru s těšítky

6.3.2005 17:55
Autor: Turbomysak, Počet přečtení: 2916

Vítání jara bylo v dřívější době u mnoha evropských národů jedním z nejposvátnějších aktů. Končila vláda zimy, nastávala jarní rovnodennost a slunce probouzelo poslední spáče do nového období. I dnes však lze příchod jara oslavit nevšední a svéráznou akcí, jakou je například "Jaro s těšítky". Sdružení přátel Jaroslava Foglara vyhlašuje v období 21. - 27. března 2005 již tradiční akci Jaro s těšítky.


Chcete netradičně oslavit příchod slunečních dnů?

Sdružení přátel Jaroslava Foglara vyhlašuje akci Jaro s těšítky 2005. Vše vypukne 21. března 2005 a celý týden (tedy do 27. března) si budou sluníčkáři vyměňovat těšítka a také je dávat ostatním.

Co jsou sluníčka a těšítka?

Těšítko (od slova těšit se, potěšit) je buď malá kartička s citátem či kresbou, nebo i malá fotografie, pohled, ale také třeba jen hezký kamínek či jiná milá drobnost. Takové těšítko si sluníčkáři, kteří se potkají, navzájem vyměňují a nemusí se při tom ani znát. A jak že se ti sluníčkáři navzájem poznají? Jednoduše - nosí totiž celý týden (někteří i po celý rok) čistě žluté kolečko (placku). Tedy "sluníčko" připíchnuté na kabátu, svetru, klopě saka či halenky, košili ... - podle toho, co mají zrovna na sobě, aby jejich sluníčko ostatní viděli.

Hrej s námi

Stačí, když si zhotovíš žluté "sluníčko" z papírového kolečka, připneš si ho a vyrobíš pro ostatní těšítka. Buď všechna stejná, nebo každé jiné. Když pak potkáš jiného sluníčkáře, tak si navzájem těšítka vyměníte a můžete prohodit i pár slov, ale to už záleží na vás. Celý týden, nebo po dobu, kdy "sluníčko" nosíš, by s tebou měla jít pohoda a klid s radostí.


Těšítko můžeš samozřejmě dávat i zamračencům, nešťastníkům a bručounům, tedy těm, kteří nehrají, proto, abys je potěšil či utěšil. Těšítko se tak může stát vyjádřením tvého názoru - kouskem tebe, který dáváš dalšímu, a přitom vůbec nezáleží, zda je to kamarád, spolužák, maminka či tatínek, nebo někdo úplně neznámý.

Takže pozor - 21. března 2005 vznikne opět spolek sluníčkářů, v němž nezáleží na věku, ale na radosti a umění rozdávat dobrou náladu. Ti, kteří se naší hry zúčastní, budou tak mít nejen možnost založit nebo rozšířit svou sbírku těšítek od druhých, ale také třeba poznat další - nové kamarády.

Informace pro vedouci, učitele, rodiče:
S čím tedy přijdete k dětem? Navrhnete jim, aby si vyrobily žluté "sluníčko" - stačí i papírové kolečko, které si v době prvního jarního týdne připíchnou na oblek. To je první krok. Tím druhým bude výroba "těšítek". Buď budou všechna stejná, nebo naopak každé jiné. Tvořivosti a fantazii se meze nekladou.
To vše by mělo být hotovo do prvního dne akce čili do 21. března, kdy Jaro s těšítky vypukne a děti s těšítky vyrazí třeba jen do školních tříd a chodeb nebo i do ulic.
Individuálně vyrobené těšítko se tak může stát vyjádřením názorů chlapců a děvčat, žáků, k obdarovanému. A vůbec přitom nezáleží, zda je to kamarád, spolužák, učitel, vedoucí, maminka či tatínek nebo i někdo úplně neznámý. Děti jsou dost často nadšenými sběrateli, hra jim dá možnost založit si nebo dokonce už i rozšířit svou sbírku těšítek získaných od druhých.


Odkazy na weby, které naši akci také prezentují:


Takže tento rok se nám povedla s Těšítkama velmi zajímavá kampaň, za kterou bychom měli poděkovat především Jituš, která se o ní zasloužila jedinečnou měrou.Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 12x, naposledy 5. července 2011 ve 12:26:25


Diskuze ke článku

23. března 2005, 18:36
Rikitan20

A já prosím všechny ze štětského kraje, aby si také rychle vyrobili těšítka nebo může dojít k tomu, že nás adamovský kraj předežene :-)))
23. března 2005, 16:47
CapzAdamova

Tak už třetí den chodím se sluníčkem na bundě a nic. Ti lidi jsou hrozní, oni se snad netěší na jaro :-) Takže vzkazuji všem z adamovského kraje, ať si rychle vyrobí sluníčka, rotož pro ně mám moc bezvadná těšítka :-)
16. března 2005, 14:58
CapzAdamova

Už se těším na všechna těšítka, kerá dostanu, zvlášť, když to budou jízdenky :-) A taky pomalu začínám něco vyrábět.
14. března 2005, 18:29
Tanid

jee já se těším doufám že potkám hodně lidiček se sluníčky a těšítky. Už se mooc těším...
13. března 2005, 21:24
Kokosek

Jů a už mám vyrobené sluníčko:-))) už se moc těším a doufám, že v Ostravě bude taky nějaký človíček s Těšítkem:-) Pro jistozu to ofotím a rozvěsím pokud možno po celé Ostravě:-))))
10. března 2005, 23:26
Rikitan20

Už se moc těším, až někoho potěším těšítkem a on mě taktéž opětovně tešítkem potěší, to pak totiž budeme oba dva šťastně potěšeni vzájemnými těšítky, které když jsme s potěšením vyráběli, tak jsme se těšili jak potěší nešťastné či méně šťastné lidi :-)
10. března 2005, 14:57
CapzAdamova

A těšte se!
8. března 2005, 22:11
Jitulka

Stáhněte si to, vytiskněte, vyvěste třeba ve škole, pošlete mailem kamarádům, ať se přidají ...takový řetězový mail ;-))
8. března 2005, 16:31
CapzAdamova

A já to právě stahuji k otištění v Klubovním hlasateli.
8. března 2005, 14:34
Tanid

určitě se přidám a už se těším( i na jaro)
7. března 2005, 12:07
Myska

uř se těším...:)
Vložení nového komentáře
*
*
*