iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

XXV. ročník Divošského poháru: Holednou zazněl vítězný pokřik Divochů!

31.5.2022 15:33
Autor: Rolf, Počet přečtení: 819

Obrázek ke článku XXV. ročník Divošského poháru: Holednou zazněl vítězný pokřik Divochů!V neděli 15. května se na třetí pokus v Brně na Holedné dohrával fotbalový turnaj o Pohár 11.KBS Dva Divoši. Nejen že nám konečně nám přálo příznivé počasí, ale navíc se jubilejní XXV. ročník těšil hojné účasti. Vedle tradičních týmů Divochů, Bobří stopy a Bystřice pod Hostýnem se poprvé na scéně ukázal ukrajinský tým Dynamo Užhorod, který přispěl k pěkné sportovní události.

DD1Dva Divoši Brno: Míla, Vláďa B., Petr Bouzek, Honza Bouzek, Stegi, Jestřáb (1. zápas)

Dynamo Užhorod: Ivan Pilipčinec, Andrej Malynoha, Andrej Diačenko, Alexandr Kolesnikov

Bobří stopa Brno: Sova, Stopař, José, Laďa, Jestřáb

Bystřice pod Hostýnem: Rolf, David, Ondra B., Ondra V., Milan

DD2

Stopař v souboji o míč s užhorodským špílmachrem Ivanem (v zeleném).

Bobří stopa Brno - Dynamo Užhorod 1:2 (0:0)

Stopař - Andrej Malynoha, Alexandr Kolesnikov

V úvodním střetnutí nastoupili na hřiště zkušení borci Bobří stopy a v historii turnajů zřejmě první mezinárodní mužstvo z Ukrajiny. Hra byla velmi opatrná a nikdo nechtěl udělat první chybu, což bylo i příčinou defenzivní taktiky a poločasové bezbrankové remízy. Když si hoši z Dynama již oťukali terén, ukázali něco z repertoáru slavného dua Ševčenko – Rebrov a brněnský tým lovil míč dvakrát ze sítě. Velmi pohyblivým hráčem byl zejména Andrej, který provětrával brněnskou obranu. Na opačném konci plácku dokázal skórovat jen Stopař a konečný výsledek skončil 1:2 pro hosty z východu.

DD3David v modrém se snaží prorazit defenzivu Divochů, podařilo se mu to dvakrát.

 Dva Divoši Brno - Bystřice pod Hostýnem 4:2 (1:1)

Jestřáb 3, Vláďa - David 2

Tým Divochů oznámil hned několik návratů do nominace a tak kopačky po letech opět obuli Stegi a Vláďa, který vlil do týmu navíc mladou krev v podobě svých synů Péti a Honzíka. Ovšem skutečnou nominační bombou byl comeback Jestřába! To jako by byl do národního týmu Německa pro letošní Mistrovství světa v Kataru povolán kanonýr Gerd Mulller. Jesťa sice zlehka našlapoval na pomyslné ofsajdové hranici, ovšem když ses odražení míč ve vápně dostal na jeho placírku, bylo vymalováno - 1:0. Na druhé strany naproti ohradě pak kontroval David a z pravé strany zamířil křížnou pumelicí k levé tyčce a bylo vyrovnáno.  Stejný pak v druhém dějství opět propálil brankáře a otočil skóre utkání. Divoši pak však vrhli své síly do útoku, z čehož pramenily šance a také brzké srovnání výsledku. Vláďa dostal míč přesně na pravačku a vymetl v horním levém koutě branky všechny pavučiny. Po chvíli to bylo již 3:2, to když Jestřáb tečoval dalekonosnou střelu do protipohybu brankáře, který neměl šanci zareagovat. Hostující tým byl zaskočen a již nedokázal na vývoj utkání reagovat. Po dalším protiútoku červených opět zakončoval přesně kanonýr z Buffala, který tak dokázal, že není na 3. místě tabulky střelců náhodou. Jedním sloganem by se dal Jesťův návrat na plac vystihnout jako „přišel, viděl, skóroval, zapsal se do tabulky a zvítězil“.

DD4Rolf odvrací útok týmu Divoši Brno, vzadu číhá na svoji příležitost Milan.

Bystřice pod Hostýnem - Dynamo Užhorod 4:1 (0:1)

David, Ondra V., Rolf, Ondra B. - Ivan Pilipčinec

Bystřický tým tak po úvodním nezdaru čekalo utkání s vítězem prvního klání. Užhorodské Dynamo hrálo opět ze zajištěné obrany a díky Ivanovi si zajistilo i poločasové vedení 0:1, což by s velkou pravděpodobností zajistilo i kýžený postup do finále. Ovšem půle druhá přinesla odlišný obraz hry a tým ze Zlínska se dokázal rychlou kombinací na jeden dotek dostávat za obranu ukrajinců a otočit stav zápasu ve svůj prospěch. Do Davidovu gólu zakončoval do prázdné branky Vali, a v zápětí se na Stegiho v brance valil Rolf, který blafákem „pojď sem – kam jdeš“, zaskakující brankáře doslova vykoupal v listí, kterým bylo hřiště zasypáno. Skóre pak uzavřel Ondra Bílek, který se vydal z obrany na výlet a míč poslal do šibenice.

DD5Radost Stopaře, Sovy a Jestřába po úvodní brance. Bohužel byla jedinou...

Bobří stopa Brno - Dva Divoši Brno 1:3 (1:2)

Stopař - Honza Bouzek, Vláďa, Stegi

Parta hrající pod tradičním názvem Bobří stopa vtrhla do zápasu s odhodláním, z čehož dokázala vytěžit i úvodní branku. Polovysoký míč přistál přímo na kopačce Stopaře a ten ho nekompromisně usměrnil mezi tři tyče do sítě! Do šancí se dostal i objev posledních ročníků Sova, leč branka Divochů zůstala již zakletá. Naopak na druhé straně se po pravém křídle protáhl Honza a střelou na zadní tyč překvapil Josého - 1:1. Divoši pak ještě dokázali vstřelit gól do šatny, to když Vláďa i bez hokejky v ruce, dokázal napnout síť na brankářem. V druhém dějství si ovace tribun mohl vychutnat i Stegi, který při svém zásahu do černého zahrál gólmanovi perfektně na housle, čímž o něj projevila zájem nejen fotbalová reprezentace, ale i česká filharmonie.

DD6Stříbrný tým z Bystřice pod Hostýnem ve složení Vali, Rolf, Milda, Ondra a David.

 Bystřice pod Hostýnem - Bobří stopa Brno 8:3 (3:1)

David 2, Ondra V. 2, Ondra B. 2, Rolf 2 - Stopař 2, Sova

Zlepšený výkon z posledního odehraného poločasu přenesli hoši z Podhostýnska i do dalšího zápasu a odnesla to bohužel Bobří stopa. José si přivodil drobné zranění nohy a tak chyběla jeho rozehrávka dopředu i dobré zásahy směrem dozadu. Perfektní mušku a produktivitu měl David, který měl zásluhu na průběžném stavu 3:1. Po půli se vzdor obrany brněnských již téměř rozpadl a výpady do útoku a přečíslení končili velkými šancemi a góly Bystřice . Postupně zvyšovali Ondra B. na 4:1, Rolf na 5:1, Vali na 6:1, Rolf na 7:1 a pak Ondra B. uzavřel gólostroj na 8:1. Na straně u ohrady Sova se Stopařem po společné kombinaci dvěma zásahy alespoň zmírnili debakl na 8:3, což ale jistotu čtvrté pozice v tabulce již neodvrátilo.

DD7Závar před brankou Bobří stopy, kdy se po střele Milana jen zaprášilo...

Dynamo Užhorod - Dva Divoši Brno 1:1 (0:1)

Ivan Pilipčinec - Míla

S nadějí na postup do finále mohlo nastoupit Dynamo, které však potřebovalo vyhrát alespoň o tři branky, aby dosáhlo stejného skóre v tabulce jako Divoši a díky vzájemnému zápasu by je tak předskočilo. Ovšem vítr z plachet jim vzala nervozita v zakončení i kontr na druhé straně, který přesně zakončil Míla a zaokrouhlil své skóre v tabulce střelců na 690. Dynamovci se po změně stran tlačili dopředu a vytvářeli si zajímavé střelecké příležitosti. Míč do sítě nakonec procedil Ivan a vykřesal jiskřičku naděje. Další šance však již zůstaly nevyužity a Divoši tak udrželi první pozici v tabulce, zatím co Dynamo Užhorod se z třetího místa výše neposunulo.

DD9Dva Divoši vyhráli základní část také díky rychlosti chlapců Bouzkových.

Tabulka po základní části turnaje:DD8

1. Dva Divoši (3-2-1-0 8:4 7b)

2. Bystřice p.H. (3-2-0-1 14:8 6b)

3. Dynamo Užhorod (3-1-1-1 4:6 4b)

4. Bobří stopa (3-0-0-3 5:13 0b)

 

 Zápas o 3. místo:  Dynamo Užhorod - Bobří stopa Brno 2:2 (1:1), na penalty 4:5

Ivan Pilipčinec 2 - Stopař, David, rozhodující penalta David (Bystřice)

Tabulka po základní části rozhodla, že o bronz se nakonec porve Dynamo s Bobří stopou, které již chyběl Sova, který tak do posledního utkání nezasáhl. Nahradil ho tak David z Bystřice, který se nakonec stal pomyslným jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu. Forma užhorodského Ševčenka, alias Ivana Pilipčince gradovala a v medailovém utkání si připsal dva přesné zásahy. To torzo Bobří stopy mělo také jednu jistotu a tou byl Stopař, který se dokázal střelecky prosadit ve všech utkáních. Jelikož po brance na 2:2 se již nikdo další přesný zásah nepředvedl, došlo na penaltový rozstřel. Když už došlo na osmou sérii pokutových kopů, dostali jsme obavu, aby se tu nehrálo do večera. Poslední slovo si však vzal David, jenž byl zapůjčen na hostování a pomohl tak „Bobřostopákům“ k třetímu fleku. Zároveň se stal také se 7mi brankami nejlepším střelcem turnaje. Černý Petr a bramborová medaile tak zůstala Dynamu, které však převedlo sympatický výkon a určitě si zaslouží uznání.

DD10Stopař byl pro branku Dynama největším nebezepčím, tato akce gólem neskončila.

Finále:  Dva Divoši Brno - Bystřice pod Hostýnem 0:0 (0:0), na penalty 2:1

Rozhodující penalta Míla

Finálové klání tak svedlo dohromady týmy Míly a Rolfa, což je v posledních čtyřech pětiletkách vždy zárukou zapeklitého a dramatického boje do poslední minuty. Tento duel se podobal trochu finále MS z roku 1994, kdy Brazílie remizovala s Italy bez branek a rozhodnout musely „pentle“. Možná již únava a horké počasí, ale také opatrná taktika hrajících trenérů způsobila, že diváci si nezakřičeli gól ani jednou jako ve „čtyřiadevadesátém“. Nejblíže ke změně stavu na světelné tabuli byl Míla, ale jeho střela šajchtlí z levé strany nabrala opačnou faleš a stočila se od horního pravého růžku asi od 10 cm ven a zaplula do lesa. Hvězdný okamžik tohoto střelce měl však ještě přijít. Na řadu přišli dnes podruhé pokutové kopy a jako první skóroval Rolf z Bystřice. Odpověď Vládi byla však velmi přesná a všechen drobný hmyz se dal ze šibenice na útěk 1:1 po první sérii. Poté to bylo opakování rozstřelu z Ameriky, kdy všichni střelci byli úspěšní jako Franco Baresi a Roberto Baggio. Až v pátém kole přišel na řadu Míla, který se tak mohl opět nesmazatelným písmem zapsat do análů. Tíhu okamžiku, kdy vás sledují zraky všech diváků na okolních ochozech, však unesl a za pomoci odrazu od tyče poslal míč anglickým způsobem nekompromisně do brankovou čáru. Bylo rozhodnuto – Divoši vítězí 2:1 na penalty a jubilejní ročník poháru DD tak měl pro ně zlatou tečku! Ripitipiti urej! Ripitipiti urej! Ripitipiti urej urej urej!

DD11Zasloužená radost Divochů, který obhájil první místo ze skupiny i ve finále.

Konečné pořadí XXV. ročníku poháru DD: 1. Divoši, 2. Bystřice, 3. Bobří stopa, 4. Dynamo Užhorod

Střelci turnaje: 7 – David, 5 – Stopař, 4 - Ivan Pilipčinec, 3 - Rolf, Ondra V., Ondra B. a Jestřáb, 2 - Míla a Vláďa, 1 - Andrej Malynoha, Alexandr Kolesnikov, Honza Bouzek, Stegi a Sova

DD12Společné foto z XXV. ročníku o Divošský pohár, Brno-Jundrov 15. května 2022

Tímto turnajem tak můžeme konečně fotbalovou sezónu za rok 2021 prohlásit úspěšně za ukončenou a budeme se na vás těšit hned té další, tedy v roce 2022. To nám totiž zbývá odehrát ještě dva turnaje a tak, ten kdo nyní chyběl, bude moci tuto smutnou skutečnost moci napravit. O Pohár Bobří stopy by se mělo hrát zřejmě na začátku října, další ročník Divošského poháru by měl být pravděpodobně v listopadu. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Vytvořil 31. května 2022 v 15:36:23 Rolf. Upravováno 5x, naposledy 31. května 2022 v 18:26:51, Rolf


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*